Олег Панькевич звернеться до Конституційного суду щодо закону «Про засади державної мовної політики»

            «Я звернуся до Конституційного суду, щойно закон набуде чинності, як це передбачено рішенням позачергової сесії Львівської обласної ради, – зазначив Олег Панькевич. – Цілком очевидно, що цей документ ухвалено з порушенням Конституції та законів України, і Президент мав усі підстави його ветувати. Проте він не зробив цього, а отже взяв на себе відповідальність за зневагу до Конституції і законів, а також засвідчив, що безпосередньо причетний до цього «проекту». У таких обставинах справедливою реакцією громадян є непокора чинній владі та її так званим «законам». Я закликаю громадськість не визнавати документ «Про засади державної мовної політики» як антиконституційний і такий, що руйнує засади державності, зневажає право нації на самовизначення. Уся громада має готуватися до всеукраїнської національної мобілізації, адже за цим порушенням законів і прав громадян можуть бути наступні, ще більш цинічні. Єдине, чого боїться будь-який режим, – це народного гніву і активного спротиву. Ми маємо бути готові до цього щодня і особливо під час парламентських виборів, які намагатимуться сфальсифікувати».

Олег Панькевич також закликав усю громаду приєднатися до Маршу захисту українців, який відбудеться 24 серпня у Львові і пройде від обласної ради до пам’ятника Степанові Бандері.

Голова обласної ради також повідомив, що 10 серпня відбудеться засідання Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини», на якому він закличе голів місцевих рад подавати позови до Конституційного суду щодо визнання мовного закону антиконституційним.  

Нагадаємо, що 2 серпня на позачерговій сесії Львівської обласної ради депутати доручили голові обласної ради Олегові Панькевичу звернутися від Львівської обласної ради до Вищого адміністративного суду з позовом до Верховної Ради про визнання дій Верховної Ради щодо підготовки і прийняття нею  Закону "Про засади державної мовної політики" протиправними і вчиненими з порушенням Конституції та Закону "Про Регламент Верховної Ради України".

Також обласна рада звертається до Генеральної прокуратури, Служби безпеки із заявою про наявність в діях Верховної Ради та її посадових осіб при підготовці та прийнятті Закону України "Про засади державної мовної політики" ознак злочину, передбаченого частиною 3 статті   161 Кримінального кодексу України, що кваліфікується, як "умисні дії,  вчинені організованою групою осіб і спрямовані на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, а також пряме чи непряме обмеження прав громадян за мовними  ознаками".

У випадку підписання Президентом Закону "Про засади державної мовної політики" та набуття чинності невідкладно звернутися в установленому порядку до Конституційного суду України про визнання неконституційним Закону України "Про засади державної мовної політики". Депутати також звертаються до Верховної Ради  з вимогою відновити графу «національність» у паспорті та свідоцтві про народження громадян України.

Про це повідомила прес-служба Львівської обласної ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі