У Львова купатися можна лише у трьох водоймах – міська СЕС

Міська санітарно-епідеміологічна служба (СЕС) наголошує, що на території Львова купатися дозволяють лише у трьох водоймах.

«На території Львова загалом є 92 водні об’єкти: це і технічні водоймища, і потічки, і річечки, і невеликі озерця, а також водойми на території різних об’єктів.  Найбільших водоймищ у Львові налічується 13. Значна їх кількість зосереджена у Франківського районі. Усі ці водойми не можуть використовуватися для купання. Із початком весняного сезону ми проводимо дослідження води по всій території міста. На превеликий жаль, якість води не відповідає санітарним нормам. Виняток становлять 3 водойми: озера у Винниках та Брюховичах, а також штучна водойма за адресою вул. Горбачевського, 24. Ці озера є відповідно облаштованими, мають стабільну якість води, у них є власники, які, починаючи з осені, кожного року готують озеро. Ранньою весною проводять очищення дна, берегів, завозять свіжий пісок, облаштовують місце відпочинку належним чином. На цих об’єктах є рятувальна служба, можливість надання медичної допомоги та вирішено питання з водопостачанням. Відпочивати на цих озерах безпечно, немає загрози зараження інфекційними захворюваннями чи дерматитами», – зазначає завідувач відділення комунальної гігієни міської СЕС Мирослава Лесюк.

Решта озер не відповідають вимогам щодо якості води за санітарними нормами та облаштуванням. Купання у заборонених місцях може призвести до вірусного гепатиту, дизентерії, шкірних захворювань тощо. 

Основною вимогою управління Держтехногенбезпеки до об’єктів, де відпочивальники можуть купатися, є наявність паспорту пляжу, погодженого з управлінням, санепідемстанцією та МНС. Рятувальний пост має складатися з 3 навчених, застрахованих матросів-рятувальників та повинен мати рятувальні круги та човен. Чергування на посту здійснюється цілодобово.

Контроль порушень заборони купання здійснюють районні адміністрації разом з представниками Міністерства внутрішніх справ. На об’єктах встановлюють вивіски і плакати, які попереджають про заборону.

«У вихідні ми залучаємо для обходів працівників ЛКП, які слідкують, не дозволяють знаходитися у воді там, де це категорично забороняється, а також розводити відкритий вогонь у паркових зонах. Ми вкотре наголошуємо на тому, щоб мешканці після відпочинку прибирали за собою. Сміття теж є певною загрозою як для пожежної безпеки, так і для санітарного стану і, найголовніше, здоров’я львів’ян», - говорить начальник відділу захисту населення та територій управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Євген Басан.

Завжди актуальною є проблема пожежної безпеки. Нехтування правилами призводить до трагічних наслідків. За інформацією управління Держтехногенбезпеки у Львівській області, з початку 2012 року в екосистемах виникло 411 пожеж. Найвагомішою причиною є людська недбалість. Люди безвідповідально ставляться до правил поведінки у відповідних місцях. Бувають випадки, коли ліси загораються з вини відпочивальників. Встановлюючи мангали у місцях, які не є спеціально відведеними, відпочивальники порушують правила пожежної безпеки.

«Ми звертаємося до усіх львів’ян! Якщо ви розпалюєте багаття, загасіть його, не залишайте! Через необачність з вогнем бавляться діти, гинуть люди! Наприклад, зараз, відпочиваючи, люди розпалюють вогонь на торфовищах, навіть не знаючи, наскільки це небезпечно.  Здається, що загасили, а торф всередині починає прогоряти. Через це і задимленість виникає, і дихати мешканцям важко», – наголошує начальник управління державного нагляду з питань пожежної безпеки ГУ Держтехногенбезпеки у Львівській області Орест Галонько.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі