Мер Львова ветував 4 ухвали

Міський голова Львова Андрій Садовий ветував 4 ухвали, які прийнято на сесії міської ради 12 липня.

Про це сьогодні повідомила прес-служба Львівської міськради.

Відтак, мер зупинив дію таких ухвал: «Про внесення змін до ухвали міської ради від 18.12.2008 №2311 (зі змінами)», «Про встановлення механізованого атракціону на пл. Святого Теодора», «Про користування ТДВ «Львівагромашпроект» земельними ділянками на вул Є.Олесницького, 28», «Про затвердження гр. Радомській С.Й. проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул Пекарській, 65-а».

Як зазначено у зауваженнях до ухвали «Про затвердження гр. Радомській С.Й. проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул Пекарській, 65-а», враховуючи те, що Львівський обласний центр служби крові знаходиться в підпорядкуванні Головного управління охорони здоров’я ЛОДА, вважається за необхідне отримання згоди від Головного управління охорони здоров’я ЛОДА на вилучення земельної ділянки площею 0,1220 га на вул Пекарській, 65-а. Відтак, керуючись пунктом 4 ст.59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 62 Регламенту ЛМР, міський голова зупинив дію цієї ухвали та просить її розглянути повторно в порядку, встановленому чинним законодавством України.

Щодо ухвали «Про встановлення механізованого атракціону на пл. Святого Теодора», у зауваженнях зазначено: «Відповідно до ухвали ЛМР №376 від 21.04.2011р. «Про Правила благоустрою м.Львова» для отримання дозволу на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт зі встановлення атракціонів необхідне відповідне розпорядження голови районної адміністрації, погодження Львівської державної інспекції з охорони праці у будівництві і підйомних спорудах, погодження департаменту містобудування, Львівського комунального підприємства «Зелений Львів» та балансоутримувачів, погодження Територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області, погодження виконавчого органу міської ради, який здійснює видачу дозволів на тимчасове порушення благоустрою при виконанні робіт, погодження департаменту гуманітарної політики, схеми розміщення атракціонів. Таким чином, з врахуванням розміщення зазначеного атракціону у межах скверу як об’єкта благоустрою необхідно попереднє погодження ЛКП «Зелений Львів», балансоутримувача території, Територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області, департаменту містобудування Львівської міської ради та департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради тощо.

Одночасно слід зазначити, що з тексту ухвали не зрозумілим залишається на кого покладається обов’язок нести витрати щодо обслуговування вказаного механізованого атракціону, зокрема не передбачено обов’язку щодо укладення угоди на прибирання території з відповідною районною адміністрацією чи балансоутримувачем території, на підключення до джерел живлення».

Щодо ухвали «Про користування ТДВ «Львівагромашпроект» земельними ділянками на вул Є.Олесницького, 28», згідно з договором оренди землі від 30.07.2004 року земельна ділянка площею 2,3827 га на вул Є.Олесницького, 28 перебувала в оренді спільного українсько-польського підприємства ТзОВ «ТЕЛ-САТ» для обслуговування будівель та споруд.

«Проектом ухвали пропонується передати в оренду ТДВ «Львівагромашпроект» земельну ділянку загальною площею 2,3577 га на вул Є.Олесницького, 28 для обслуговування будівель.

Цільове призначення земельної ділянки площею 2,3827 га на вул Є.Олесницького, 28, яка перебувала в оренді спільного українсько-польського підприємства ТзОВ «ТЕЛ-САТ» - землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, за функцією використання – землі комерційного використання.

Цільове призначення земельної ділянки площею 2,3577 га на вул Є.Олесницького, 28, яка пропонується до передачі в оренду ТДВ «Львівагромашпроект» - землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, за функцією використання – землі промисловості. Не зрозуміло на підставі чого змінилося функціональне використання земельної ділянки, яка в усіх випадках надається для обслуговування будівель», - зазначено у зауваженнях до ухвали.

У зауваженнях до ухвали «Про внесення змін до ухвали міської ради від 18.12.2008 №2311 (зі змінами)» зазначено: «Законом України від 17.02.2011 року №3038-VІ «Про регулювання містобудівної діяльності» внесено зміни до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» положеннями якого скасовано повноваження сільських, селищних і міських рад у сфері  благоустрою населених пунктів  в частині надання дозволу на розміщення на території об’єктів благоустрою будівель і споруд  соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення. Згідно  із ч.2 ст.28 Закону України « Про регулювання містобудівної діяльності» тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і  встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Ч.4 ст.28 згаданого Закону встановлено, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури.

На сьогодні наказом №244 від 21.10.2011р. Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, відповідно до якого Львівська міська рада (чи її виконавчі органи), як орган місцевого самоврядування не наділений повноваженнями щодо надання дозволу на встановлення і розміщення малих архітектурних форм.

На виконання вимог ухвали Львівської міської ради від 18.12.2008 №2311 «Про затвердження Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм як частини Програми комплексного благоустрою території міста» (зі змінами) дозвільним документом встановленої форми, що визначає право суб’єкта підприємницької діяльності розпочати та здійснювати торгівлю, організовувати ресторанне господарство та побутове обслуговування у малих архітектурних формах, є дозвіл на розміщення  об’єкта  торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування у малій архітектурній формі, виданий департаментом економічної політики Львівської міської ради.

З врахуванням зазначеної ухвали Львівської міської ради, департамент економічної політики  Львівської міської ради зобов’язаний  буде  видавати дозволи суб’єктам господарської діяльності  на розміщення  об’єкта торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування у малих архітектурних формах, що в свою чергу суперечитиме чинному законодавству України. Відтак, правових підстав на оформлення та видачі дозволу на розміщення об’єкту торгівлі та cфери послуг  немає, оскільки необхідність одержання такого документа не передбачена жодним Законом України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
На стелі коридору другого поверху 1-ї міської поліклініки, що на вул. Руській, 20, виявили унікальний стінопис. Про це повідомила керівниця управління охорони історичного середовища міста Лілія Онищенко, інформує прес-служба ЛМР.  Фото: ЛМР Читайте також: Усі 30 трамваїв з Берліна прибули до Львова За її словами, у бюджеті на наступний рік планують передбачити кошти на реставрацію всієї сходової клітки у приміщенні поліклініки. «Будинок на вул. Руській, 20...
Суспільство
Місія "Центр Опіки Сиріт" УГКЦ просить владу надати у довгострокову оренду приміщення колишньої школи-інтернату №2 на вулиці Короленка, 7. У цьому приміщенні християнська організація має намір працювати з дітьми-сиротами. Своє прохання "Центр Опіки Сиріт" виклав у формі електронної петиції, - передає 032.ua. За даними автора петиції Романа Прокопця, "Центр Опіки Сиріт" УГКЦ уже 10 років працює разом з капеланами та волонтерами у соціальній сфері: надають д...
Суспільство
Депутат Львівської міськради Ігор Телішевський вимагає не допустити підвищення ціни на проїзд у громадському транспорті міста без суттєвого покращення якості перевезень. Ці вимоги львів'янин виклав у електронній петиції, - передає кореспондент сайту 032.ua. Зі слів автора петиції, львівські перевізники вимагають, аби міська рада переглянула тарифи до 1 грудня, і пропонують встановити тариф на рівні 9 гривень 20 копійок. У протилежному ж випадку, погрожують...
Пригоди
Сьогодні, 16 листопада, близько дев'ятої ранку на вулиці Жовківській у Львові легковик наїхав на школярку.  Про це інформують у відділі комунікації поліції Львівщини, передає 032.ua. Читайте також: Усі 30 трамваїв з Берліна прибули до Львова За попередніми даними, водій автомобіля «Джилі», 54-річний львів’янин, скоїв наїзд на пішохода, 9-річну школярку, яка перебігала дорогу у невстановленому місці. Фото: Ігор Зінкевич/Facebook.com Дитину доставили у лікар...
Суспільство
ТзОВ "Європоліс проперті холдінг" планує зробити реконструкцію четвертого поверху багаторівневого паркінгу в ТЦ "Victoria Gardens" (вул. Кульпарківська, 226-А) та облаштувати там офісні приміщення. Відповідні містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва погодили на виконавчому комітеті Львівської міськради 16 листопада, - передає 032.ua. Зазначимо, що мова йде про земельну ділянку площею 8,0195 га. Максимальна висота споруди станови...
Новини компаній
Шановні батьки! Перша дистанційна школа "Центр освіти "Оптіма" запрошує на презентацію навчального сайту школи. Під час презентації Ви дізнаєтесь чому більш ніж 950 сімей України обрало для себе дистанційну форму навчання в школі "Оптіма". Ви познайомитесь з системою управління навчанням, засновниками, адміністрацією та провідним тьютором школи "Оптіма". Ми підготували для Вас розповідь про нашу "Оптіму", учнів, наш ОПТИМістичний простір. Ми готові відпов...
Культура
Львівський заклад Dogs Like Ducks внесли до списку Best Vegan Restaurants Worldwide, складений авторитетним порталом для веганів HappyCow. Про це повідомляє 032.ua.  Читайте також: Вздовж трамвайної колії на Сихові висадили платани та тюльпанові дерева, - ФОТО У рейтинг, який налічує 81 позицію, потрапив і єдиний заклад із України – львівське кафе Dogs Like Ducks, що посіло 51 місце.  "Поки ми смажимо для вас булки та сосиски, авторитетний веган-портал вкл...
Суспільство
ОСББ "На Руданського" планує облаштувати в технічному приміщенні свого будинку житлові квартири. Мова йде про реконструкцію технічного приміщення житлового будинку на вулиці Руданського, 1, - передає кореспондент сайту 032.ua. Відповідні містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва погодив 16 листопада виконком Львівської міськради. Слід зазначити, що будівля, яка підлягає реконструкції, на вул. С. Руданського, 1 розташована у центр...
Суспільство
На базі комунального некомерційного підприємства "4-а міська клінічна лікарня міста Львова" створять відділення паліативної допомоги. Для цього зроблять реконструкцію з надбудовою 4-го поверху та прибудовою сходової клітки на вулиці Мушака, 54, - передає 032.ua. Нове відділення розміститься на площі 0,6297 га та матиме не більше 18 метрів висоти. Об’єкт реконструкції на вул. Ю. Мушака, 54 розташований у межах історичного ареалу міста. Читайте також: У Льво...