У Львові штормове попередження. Правила поведінки

В кінці тижня метеорологи передбачають зміну погодних умов. З п’ятниці по неділю у Львові очікуються мінлива хмарність і короткочасні дощі. В окремих районах не обійдеться без злив і граду.

Про це інформує ЛМР.

Нагадаємо правила поводження під час грози, щоб не вразила блискавка

Дії при перебуванні під відкритим небом:

(гроза застала вас на вулиці, у полі, в лісі, на річці), то:

-   Не ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим більше серед острівців дерев

-   Краще в такому випадку затаїтись у якомусь заглибленні.

-  Бігти до сховища слід нешвидко і злегка пригнувшись, а не прямо у весь зріст – розряди контактують із вищими точками, якою і може бути людська голова.

-   Негайно слід позбавитись усіх металевих предметів, які є на вас чи при вас. Покладіть їх у захищеному місці далі від себе.

-   Не лягайте на землю, бо тим самим збільшуєте площу ураження розрядом, а краще сядьте, нагнувши голову, щоб вона не вивищувалася над предметами, які оточують вас,

-   Якщо волосся на голові мовби ворушиться, а то й здиблюється, принаймні так вам видається, теж перейдіть в інше місце, бо тут накопичується електрична присутність, яка може "ПРИТЯГНУТИ" блискавку.

-   Коли вас застала загроза з довгими, особливо металевими предметами в руках (вудочками і т.д.), не йдіть із ними, а покладіть подалі від себе і перечекайте нагоду, а підете згодом, бо не варто ризикувати життям.

-    Під час грози ніколи не торкайтеся металевих споруд і залізних електроопор, опор мостів, дротяних огорож і подібних об'єктів з металу.

-   Навіть під час невеликої або ж короткочасної грози негайно припиніть прогулянку на велосипеді – веломашину поставте подалі від себе.

-    Якщо гроза застала вас на човні в річці або ви плавали в цей час, то найбезпечніше – вибратися з води на берег, а якщо це неможливо, то намагайтеся на човні сидіти нерухомо, витягши весла, а вплав слід добиратися повільно, спокійно, не розмахуючи руками.

Дії при перебуванні в приміщенні:

-    Негайно зачиніть всі кватирки, вікна, двері, бо протягом можуть "СПРОВОКУВАТИ" сюди блискавку.

-   Перебувайте подалі від вікон, де можливі протяги, електроприладів, взагалі будь-якого металу.

-    Утримайтеся дзвонити по телефону, але якщо вже біда примусила викликати "ШВИДКУ ДОПОМОГУ" чи пожежну бригаду, то зробіть це одразу ж після чергового розряду, швидко використавши невеличку паузу до наступного.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі