Влада Львівщини закликає підприємців переходити на альтернативні види палива

Підприємства та установи Львівської області повинні поступово переходити на альтернативні види палива. Для підвищення рівня енергетичної безпеки область формуватиме власний паливний баланс.

Про це сьогодні, 2 липня, під час проведення апаратної наради заявив голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк.

За словами керівника області, з метою запобігання негативному впливу на економіку підприємств теплоенергетики значного зростання ціни на імпортований природній газ та для скорочення споживання природного газу на Львівщині розробляється низка проектів щодо переходу на альтернативні види палива.

«Підприємства та установи Львівщини повинні бути обладнані  альтернативним джерелом тепла. Сьогодні ми маємо прописати правила формування технічних завдань для проведення ремонту і реконструкції приміщень підприємств, установ чи соціальних закладів області – і першим пунктом в кожному проекті має стояти питання тепло- і ресурсозбереження», - наголосив Михайло Костюк.

Голова Львівської ОДА також наголосив на важливості прямої співпраці із місцевими виробниками альтернативних видів палива. “Для прикладу, регіони, які тяжіють до вугільного басейну, повинні в першу чергу переходити на альтернативне паливо. Для цього слід насамперед прописати правила співпраці із “Львіввугіллям”, - зазначив Михайло Костюк.

Довідка:
Для належної підготовки житлово-комунального господарства населених пунктів Львівської області до опалювального сезону 2012/13 року передбачено здійснити підготовку до експлуатації 1396 котелень (з них 291 котельня комунальної власності, 124 котельні закладів управління охорони здоров'я, 951 котельня закладів управління освіти і науки, 30 котелень інших відомств та установ), 1303,1 км теплових мереж (з них 1160,0 комунальної власності), 18216 багатоквартирних житлових будинків (з них 15854 комунальної власності), 1461 шкіл, 467дитячих дошкільних установ, 191 лікарню.

Окрім того, заплановано виконати ремонт та заміну 56,8 км водопровідно-каналізаційних мереж, капітальний ремонт 40 котелень, заміну 19,1 км теплотрас, капітальний ремонт та реконструкцію 231,6 тис. м2  доріг.

В цілому у підготовчий період заплановано виконати заходів у житлово-комунальні та соціальній сфері на суму 113 498,8 тис.грн


За оперативними даними загальний обсяг наданих житлово-комунальних послуг за перше півріччя 2012 року становить 947,2 млн. грн., з них:

- послуг водопостачання та водовідведення  на  суму 216,8 млн. грн., в т. ч. населенню на суму 112,1 млн. грн.;

- послуг теплопостачання - на суму 595,1 млн. грн.,  в тому числі населенню - на суму 266,9 млн. грн.;

- послуг з утримання  будинків та прибудинкових територій надано на  суму  135,3 млн. грн., в т. ч. населенню на суму 127,4 млн. грн.

В порівнянні з першим кварталом 2012 року рівень оплати споживачами послуг водопостачання та водовідведення  зріс з 91% до 94,3 %, тобто на  3,3 %, а також підвищився рівень оплати за послуги теплопостачання  з 83,0% до 101,1%, тобто на 18,1%.

Проблемним питанням надалі залишається погашення заборгованості бюджетних установ та організацій за комунальні послуги, загальний обсяг боргу становить 46,6 млн. грн. Борг за послуги теплопостачання становить         43,9 млн. грн.,  в тому числі установ, що фінансуються з державного бюджету –   24,8 млн. грн. (зокрема борг Міноборони України становить 12,6 млн. грн., установ Міністерства освіти і науки України – 6,9 млн. грн.), установ та організацій, що фінансуються з місцевого бюджету – 19,1 млн. гривень. Заборгованість бюджетних установ та організацій за послуги водопостачання та водовідведення - становить 2,7 млн. гривень.

Рівень розрахунків за спожиту електроенергію у 1 півріччі 2012 року теплопостачальними підприємствами становить 100,4 відсотки, рівень оплати за спожиту електроенергію підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства становить 95,1 %.

Варто зазначити, що станом на 1 червня 2012 року рівень оплати спожитого природного газу Львівськими теплопостачальними підприємствами становить 73%, водночас  по Україні рівень оплати – 59%.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі