Доцент ЛНУ ім. Івана Франка написала найкраще есе із 160 слів про Івана Франка

Галина Яценко, доцент факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка стала переможницею Всеукраїнського літературного конкурсу есе «Мій Франко».

Про це повідомили на офіційній сторінці ЛНУ ім. Івана Франка у Facebook. 

 Особливістю конкурсу є те, що усі твори, надіслані на розгляд компетентного журі, повинні були складатися зі 160 слів, що символізує річницю уродин Каменяра. Текст есе на «Франкових читаннях» у столиці Прикарпаття озвучив її чоловік, Андрій Яценко, доцент факультету журналістики. 

Подаємо текст есе «Я з тої раси, що карку не гне!»:

«Я живий! Я ще не вмер! Сто літ тому бренне тіло стало духом, що «рве до бою»! Духом, що досі витає над Україною! Я завжди був з Вами! Я з Вами вийшов на Майдан! Я змітав з облич нашого люду тінь страху, змивав покору, випалював вогнем надії рабське тавро! Я дивився безстрашно у вічі катів! Я стояв щитом перед видимою смертю! Я ні на п’ядь не відступив своєї території, я кував крицю серця новітніх Мойсеїв та підтримував багаття у їхніх очах! Я на собі виносив тіла з аркану пекла, я на раменах колихав труни і сам лягав у них! Я лупав скалу відчуження! Я засівав своїми кістками поля Донбасу, поливав своєю кров’ю братські могили та висів на безіменних хрестах. Я своїм тілом захищав українську землю від наступу «багна гнилого між країв Європи». І лиш тоді Ви мене впізнали, бо я – один з-поміж Вас, бо, як і Ви, я «з тої раси, що карку не гне»! Бо я – Ваш... Іван Франко!».


Додамо, що напередодні 160-ї річниці від дня народження Каменяра Галина Яценко й Андрій Яценко разом зі студентами факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка видали збірник есеїв «Мій Франко». Книгу відзначено дипломом III ступеня XX-го Міжнародного літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска 30 серпня 2016 року.

Нагородження переможниці відбулося у день Франкового ювілею, 27 серпня, в Івано-Франківську. Галина Яценко отримала планшет.

Львів новини 032ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі