• Головна
  • Львів став центром українських нанотехнологій
10:00, 27 листопада 2011 р.

Львів став центром українських нанотехнологій

Перше вітчизняне виробництво з виготовлення нанопродукції запрацювало у Львові.

На цьому обладнанні українські фахівці виготовляють продукцію з покриттям в одну мільйонну частину міліметра. А це розмір від одного до сотні атомів. Досі українці працювали лише у близькій до нано галузі мікротехнології.

«Ми не можемо говорити, що можемо наздогнати світ в галузі мікроелектроніки. Тому щоб займатися перспективною наукою та виробництвом, треба йти в ногу з часом, і ми вирішили не відроджувати мікроелектроніку, а розпочати робити нанотехнології в Україні», – каже генеральний директор Науково-виробничого концерну «Наука», Сергій Ларкін.

На облаштування нанотехнологічного виробництва витратили понад пять мільйонів доларів. Половину коштів надала держава. Цей внесок не лише дозволив створити в Україні найсучасніше виробництво, а й поставив країну у ряд технологічно розвинутих держав.

«Цим кроком Україна демонструє свої можливості світовим інвесторам – ця установка дозволяє створювати різні продукти в сфері енергоощадження, в сфері мобільного та супутникового зв’язку, це — надзвичайно великі ринки», – розповідає заступник голови Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном, Олександр Шубін.

Роботи на найсучаснішому обладнанні освоїли українські фахівці. У команді разом з досвідченими науковцями працюють випускники місцевих університетів. Аспірант універистету «Львівська політехніка» та водночас технолог виробництва Ростислав Круповський каже: ще кілька років тому не міг уявити появу у Львові такого обладнання. Нині ж йому доводиться контролювати хімічні реакції розчеплення молекул. Ці нові сполуки при високій температурі створюють це — надтонке – нанопокриття.

«Ми на основі наших зразків можемо робити сонячні батареї, які будуть використовуватися у супутниках. Бо вони мають високий коефіцієнт корисної дії завдяки тому, що досягаємо високої точності», – говорить технолог нановиробництва, Ростислав Круповський.

Нині нанотехнології стрімко завойовують ринок. Адже надтонкий матеріал має покращені властивості, аніж інші речовини. Вже сьогодні нанотехнології успішно працюють у космічній галузі, телекомунікаціях, будівництві, медицині. Відтепер на світовому ринку з’явиться і нановироби зі Львова. Підприємство вже підписало контракт на два з половиною мільйони доларів на виготовлення нанопродукції для Євросоюзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...