суботня розмова
12:29, 11 квітня 2015 р.

Місце щасливих людей

суботня розмова

Друзі та родичі Андрія Кузьменка хочуть створити у Львові простір пам’яті Кузьми Скрябіна. На розгляд громади уже запропонували чотири варіанти. Втім кожен з них має, як позитивні моменти, так і недоліки.

 

Площа Маланюка, неподалік філармонії

Перший варіант для простору пам’яті Андрія Кузьменка – це площа Маланюка. Вона годиться для проекту, бо тут тихо, цей простір притягує людей та розташований поблизу філармонії.

Але організатори розуміють, що площа має і проблемні моменти. Зокрема, там розміщений пам’ятника С.Тудору. Не усі львів’яни захочуть демонтувати чи перевозити його в інше місце. Також, якщо проводити на площі заходи – це може викликати невдоволення серед мешканців, які живуть навколо, адже відстань до житлових будинків є доволі невеликою.

Площа Гасина, неподалік бібліотеки Стефаника

Наступний варіант – площа Гасина. Ось кілька аргументів на її користь:

- площа має велику відстань до житлових будинків, відтак сусіди не будуть скаржитись на шум

- площа розташована у центрі Львова і поблизу Галереї мистецтв та бібліотеки Стефаника

-зараз простір не має статусу скверу, а тільки пам’ятний знак в честь українського і військового діяча Олекси Гасина

Серед мінусів: тут планувався підземний паркінг, а перехрестя, яке розташоване поблизу, створює значний шум через постійний потік автомобілів.

 

Площа Петрушевича, поблизу музичної школи

Серед позитивних моментів такої ідеї — велика відстань до житлових кварталів, близькість до музичної школи, завдяки чому тут часто збираються учні шкіл і проводять весело час.  Мінуси — великий шум від дороги та неконтрольований паркінг.

Уже зараз стає зрозуміло, що ця площа сподобається не усім львів’янам. Цілком імовірно може виникнути дискусія через те, що тут планувався пам’ятник ЗУНР та УПА. 

 

Простір пам’яті у Парку культури

Аргументи на користь цієї площі наступні: дуже велика відстань до житлових будинків і  немає шуму від дороги. Також це місце де проводять час різні групи молодих людей.

Недоліки площі у тому, що тут часто організовують масштабні дійства. Наприклад, Альфа Джаз Фест. Також сцена, яка розташована там потребує реконструкції, а простір перед сценою потребує оснащення вуличними меблями.

Читайте також: у Львові під оплески тисячі шанувальників попрощались із Кузьмою Скрябіним (ФОТО+ВІДЕО)

Це не буде монумент -  це буде щось молодіжне, щоб люди могли посидіти, подумати», - так описує простір пам’яті Ольга Михайлівна.

Інше

На цьому ідеї де ж облаштувати простір пам’яті Кузьми Скрябіна не вичерпуються. Серед ідей, які запропонували самі львів’яни на громадських слуханнях, 8 квітня, є парк імені Івана Франка, Погулянка та ін. Є також пропозиція зробити «Місце щасливих людей» не у центрі , а в одному із мікрорайонів міста. Мовляв, треба розвивати не тільки центральну частину Львова, а й інші. Така практика, до речі, існує уже в багатьох європейських країнах.

За словами матері Андрія Кузьменка, простір пам’яті має бути молодіжним та сучасним, а головне таким, щоб люди ішли туди подумати та поспілкуватись один з одним.

 «Люди мають зустрічатися, запановувати зустрічі. Це не буде монумент -  це буде щось молодіжне, щоб люди могли посидіти, подумати», - так описує простір пам’яті Ольга Михайлівна.

Серед усіх варіантів, їй найбільше сподобалась площа Маланюка.

«Площа Петрушевича — не несе затишку і ніхто там не захоче сидіти. Таке саме ставлення і до скверу Гасина. Там пивні кіоски, хто туди піде говорити про музику? Площа у Парку культури — далеко і це буде працювати тільки час від часу. Я думаю площа Маланюка — це найкращий варіант. Коли б узгодили такий варіант, треба буде знову звернутись до молоді, як вони це бачать», - розповідає Ольга Михайлівна.

Читайте також: R.I.P. - Кузьма Скрябін

За словами начальника управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури Департаменту розвитку Львівської міської ради Олександри Сладкової, чотири запропонованих варіанти ще не є остаточними.

«Ми запропонували загалом 4 варіанти, але вони не є остаточними. Нещодавно була велика дискусія стосовно будівництва пам’ятника Андрея Шептицького. Ми вирішили взяти приклад з цієї дискусії і запропонували людям простори. Ми розуміємо, що кожен простір - це є ризик і якщо якусь деталь пропустити – це може перерости у конфлікт. Незабаром ми проведемо голосування в інтернеті і побачимо ставлення людей до запропонованих варіантів.

Незабаром ми проведемо голосування в інтернеті і побачимо ставлення людей до запропонованих варіантів.

Після обговорень ми оголосимо відкритий конкурс на проектування площі. До нього буде залучено багато матеріалів, дамо місце і наповненість того, що люди скажуть. Всі претенденти зможуть розробити проект наближений до реальності», - каже Олександра Сладкова.

Якщо громада буде готова, то конкурс обіцяють оголосити уже у квітні-травні. Згодом у місті проведуть ще одні громадські обговорення. І коли там дійдуть згоди з львів’янами - почнуться перші роботи.

За оптимістичними прогнозами проект можуть втілити в реальність впродовж року. Витрати на його реалізацію, імовірно, візьмуть на  себе друзі та родичі співака.

«Друзі і родичі Кузьми хотіли б якнайшвидше зробити цей проект і я підозрюю, що вони нас будуть мотивувати до найшвидшої роботи. Ми очікуємо що за рік будемо щось мати або ж матимемо чітке розуміння, що ми хочемо. Виступивши з такою ініціативою, друзі Кузьми зголосились дати кошти. Відтак перше фінансування буде з тих коштів, які нададуть вони. Можливо долучиться до проекту і міськрада аби цей простір був гармонійним. Все залежить від вартості проекту.  Якщо він буде не дорогий — то долучаться друзі, якщо будуть значні витрати — шукатимемо інші можливості», - розповіла Олександра Сладкова.

Яким буде простір пам’яті Андрія Кузьменка наразі прогнозувати важко, як і реакцію львів’ян на таку ідею. Пригадуєте, коли Кузьма загинув в аварії попрощатися із ними прийшло кілька тисяч львів’ян, черги до храму простягались кілька кілометрів.  Коли ж справа зайшла про облаштування простору пам’яті на громадські слухання прийшло заледве 60 осіб.

Єдине, що можна спрогнозувати напевне - це те, що друзі та родичі славетного музиканта вступили на важкий шлях, пройти який їм допоможуть тільки справжні та віддані шанувальники творчості Кузьми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #Кузьма #місцещасливихлюдей #032
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...