У чому сила України, або Третій «кит» опору - 032.ua

У чому сила України, або Третій «кит» опору

Найчастіше незаконні, майже завжди радикальні і життєво необхідні - підпільні формування країни. Хто вони, і чи здатні допомогти виграти війну?

Про таку війну в книзі не прочитаєш - суміш грубої сили, дезінформації з домішкою громадянського опору. Політологи запевняють, що Росія почала готуватися до неї ще багато років тому. Ворог вивчав нас зсередини, прораховував ходи і в підсумку створив її - гібридну війну.

Працівник латвійської Академії національної оборони Яніс Берзіньш виділяє вісім фаз нової війни.

Фаза номер 1 - використання психологічного, ідеологічного та дипломатичного методів, які готують ґрунт для інтервенції.

Фаза номер 2 - введення в оману політичних (в тому числі західних) лідерів і дезінформація локальних керівників в Криму і на сході України.

Фаза номер 3 - залякування і підкуп високопоставлених людей з армії і адміністрації, а також місцевих олігархів, бізнес яких залежить від торгівлі з Росією.

Фаза номер 4 - поява озброєних банд, захоплення адмінбудівель.

Фото номер 5 - заборона польотів над захопленими територіями.

Фаза номер 6 - точкові удари по ключових об'єктах.

Фаза номер 7 - повномасштабне вторгнення.

Фаза номер 8 - остання фаза - ліквідація решти пунктів опору.

Україна пережила вже майже всі фази війни - залишилися останні дві. І саме на них Росія і спіткнулася.

Ворог не розраховував, що в Україні може бути такий потужний народний опір.

 

Три «кити» опору

Україна всіма силами намагається відбити атаку супротивника - воює на офіційному фронті, заповнює інформаційну прірву, формує підпільні організації ...

Саме вони і утримують країну все ще у вільній площині.

Зараз на території України близько 10 таких діючих організацій - вони є майже у всіх містах, деякі межу собою пов'язані, деякі ні, але по своїй суті вони майже ідентичні.

Самооборона Майдану в Запоріжжі, громадянська самооборона Харкова та аналогічна самооборона Одеси та Маріуполя. Організації зі схожими назвами, але трохи різними підходами.

На відміну від Харкова, де самооборона більше веде волонтерську, навчальну та патрульну діяльність, самооборона Запоріжжя зайняла активну позицію в плані підготовки до антидиверсійної боротьбі і боротьбі з проявами сепаратизму.

запорожье

Після спеціального навчання, активісти самооборони перетворюються на справжніх бійців, партизанів.

Тренують таких бійців відставники спецслужб та іншого роду специ. Теорія відпрацьовується на практиці, проводяться стрільби, навчання в покинутій будівлі, відпрацьовується тактика і моделюються різні ситуації. Розвідка, ведення бою, атака, оборона і медицина.

Не гіршу підготовку проходять і бійці самооборони Одеси. Вони також тренуються в спеціальних таборах і набувають навички справжнього військового.

Щоб «солдат» краще сприймав інформацію та тренування, групи розбиті на маленькі підгрупи. Так, кажуть інструктори, більше шансів якісно навчити бійця.

Завдяки тому, що одеські «Укропи» тренуються на військовому полігоні «Чабанка» спільно з підрозділом «Шторм», у них є можливість постріляти з основних зразків стрілецької зброї, що знаходиться на озброєнні ЗСУ: автомати Калашникова, кулемети та інших. 

 Незважаючи на те, що в Києві майже не відчувають зовнішньої загрози, готуються захищати своє місто і тут. Крім тренувань особового складу та контролю за безпекою в Києві, нацгвардійці проводять тренування для цивільних, щоб навчити їх елементарним військовим навичкам.

Одне з таких навчань пройшло на базі "Азова" 1 березня. Під наглядом інструкторів кияни пройшли смугу перешкод, провели роботу в тактичних групах і навчилися надавати першу медичну допомогу. Відзначимо, що серед учасників на тренувальних навчаннях були і дівчата.

 

Чорно-червона пропаганда

Всім відомо, що психологічна складова дуже важлива в будь-якій війні, а тим більше гібридній. Яскравий тому приклад - найбільший в історії завойовник Темуджин - більш відомий як Чингісхан. Він славився тим, що здійснював свої захвати з допомогою «незліченних орд» диких татарських вершників, які підкорили світ своєю кількістю.

Недавні дослідження показали, що рідконаселенні райони Центральної Азії не могли дати такої кількості воїнів.

Чингісхан використовував психологічну тактику - розпускав чутки про кількість свого війська і використовував страхітливі костюми і споруди. Це і допомагало йому перемагати ворога.

чингисхан

Такі прийоми використовуються і донині, саме з цієї причини заборонено називати точну кількість свого «війська» - або як у нашому випадку - членів організації.

Як не дивно, але допомогти з «чорним» піаром і десь навіть зіграти на руку Україні допомогла Росія. Своїми ТВ сюжетами і чутками про «бандерівців» вони посприяли створенню потужного руху в Україні - Правий сектор.

Саме «правосекі» стали найголовнішими страшилками для росіян і жителів самопроголошених ЛНР і ДНР. Вони всюдисущі, всесильні і невловимі, ​​вони закладають вибухівку в будинки з мирними бабусями і вагітними немовлятами, вони підкидають фальшиві гроші замість зарплати, яку виплачує "нова чесна народна" влада, зводять з розуму козаків, впливаючи на них за допомогою радіочастот, і ті починають вважати кристально чесного главу ЛНР Плотницького злодієм і садистом, саме вони дискредитують ЛНР і навіть не воюючу на сході України російську армію. Машини віджимають і дівиць гвалтують теж правосекі.

луганск

Міністерство держбезпеки (МДБ) «Луганської народної республіки» отримало від влади «республіки» завдання покінчити з українськими диверсійно-розвідувальними групами. За словами глави «ЛНР» Ігоря Плотницького, МГБ доручено:

«Оперативно провести роботу з тими, хто там залишився, і виявити диверсійно-розвідувальні групи, які там залягли. Ви і без мене знаєте, що робити ».

В інших містах Правий сектор діє відкрито. Так, наприклад, у Миколаєві активісти Правого сектора разом з Народним ополченням брали активну участь у знесенні наметів "антимайдану" біля пам'ятника героям-ольшанцям у минулому році.

Николаев ПС

Активісти цієї ж організації одними з перших стали на захист у різних містах по всій Україні від пропутінського режиму.

Крім участі в мітингах і «поїданням немовлят», Правий сектор славиться своїми бойовими заслугами в зоні АТО. Мабуть, тому в багатьох містах України так популярні табори від ПС.

Місцезнаходження одного з таких таборів на Дніпропетровщині тримається в таємниці, а територія бази ретельно охороняється. Проте, самі добровольці з "Правого сектора" час від часу проводять тренувальні збори для цивільних осіб. Вчать виживати в бойових умовах, користуватися зброєю і рятувати поранених. Самі бійці кажуть, що такі знання не раз рятували життя їм самим.

А ось у Львові «Правий сектор» більш дружелюбна організація. Тут активісти ПС - це об'єднання націоналістів.

У цій організації підготовка проходить не тільки для тіла, але і для духу. Бійці львівського ПС проходять різні лекції, семінари. Активісти отримують навчання з вогневої підготовки та рукопашного бою. За словами керівника львівського «Правого сектора» Тараса "Хаммера", тренування зі стрільби відбуваються тільки з "воздушок". Бойової зброї активісти не мають.

 

Чорні чоловічки

Крім Правого сектора, є і менш «розкручені», але не менш ефективні організації. Так, у Харкові та Кривому розі діють так звані «чорні чоловічки».

фото 1 (1)

Ці активісти обчислюють міських сепаратистів і не дають їм можливості принести в місто «рускій мір». Хлопці працюють підпільно, але це не заважає їм збільшувати кількість своїх однодумців. У них напрацьована агентурна мережа не тільки по Харкову і Кривому Рогу, але й по інших містах Дніпропетровської області, і навіть в окупованому терористами Донецьку.

На рахунку організації кілька успішних операцій по виявленню сепаратистів і здачі їх співробітникам СБУ.

Свої тренування хлопці проводять практично щодня, збільшуючи кількість бойової складової своєї групи.

харьков

Є «чорні чоловічки» і в Маріуполі. З інсайдерських джерел відомо, що в місті працюють ініціативні групи "Молодь Великої України і" Молодь Білецького ", які також велику увагу приділяють фізичній підготовці і готові у разі захоплення Маріуполя російськими окупантами стати партизанами.

В основному такі «чоловічки» - це патріоти України і ультрас - послідовники Білецького. Основна їх маса складається в полку «Азов». Багато серед них і харків'ян.

Можливо, з цієї причини саме в Харкові відкрився перший масштабний навчально-тренувальний табір «Азова», в якому викладають інструктори, які добре знають військову справу.

машина СК

Симбіоз досвіду інструкторів та керівників (організацій, таборів, формувань) та бажання «юного» активіста перетворює «торгових представників» в повноцінних бійців. Завдяки їм зараз на території, підконтрольній української влади, «придушено» сепаратизм.

 

Епілог

В Україні налічується понад мільйон активістів, що відносяться до тих чи інших організацій. Багато хто з них приховує навіть назву своїх формувань. Деякі показують лише частину того, що мається в їхньому розпорядженні. Багато володіють тільки ідеєю і не вміють тримати в руках зброю, але вони швидко вчаться і поступово перетворюються на підпільну армію України.

Ольга Калениченко

АТО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Британська консалтингова компанія Quacquarelli Symonds щорічно досліджує діяльність провідних університетів світу (1000 закладів) та складає рейтинг ВНЗ, на який можуть орієнтуватися абітурієнти. Аби майбутні студенти орієнтувалися на якість освіти, а не лише на популярну назву вишу, враховується низка критеріїв, при формуванні рейтингу, як-то: дослідницька діяльність; якість викладання; думка роботодавців; кар’єрний потенціал; кількість іноземних студенті...
Інтерв'ю
У травні Головне територіальне управління юстиції у Львівській області очолив новий керівник - цю посаду обійняв Микола Станіщук. Кореспондент сайту 032.ua поспілкувався із головним юстиціаром Львівщини та дізнався, що уже встиг зробити Микола Станіщук за місяць роботи на новій посаді, а які зміни ще чекають на область. Микола Станіщук, джерело фото: Фейсбук Досьє: Народився у селищі Делятин Надвірнянського району Івано-Франківської області. Там же навчавс...
Суспільство
032.ua пропонує перевірити, як добре ви знаєте відповіді на наївні питання про назви районів рідного міста, та розповідає про історії з життя їх мешканців. Цього разу запрошуємо довідатися більше про Шевченківський, Галицький та Франківський райони. Шевченківський район Один із районів Львова, який охоплює територію центрально-північної частини міста та включає місцевості Голоско, Замарстинів, Збоїща, Гаврилівка (Підзамче), частково Рясне, Клепарів, а так...
Суспільство
У перший літній місяць двоє львів’янок поважного віку відзначили 101 та 102 роки від дня народження.  Про це повідомили в управлінні соціального захисту Львівської міської ради. Читайте також: Як проголосувати на парламентських виборах не за місцем реєстрації, - РОЗ'ЯСНЕННЯ Так, 3 червня свої 102-гі уродини відсвяткувала Олена Рибалко, а 23 червня свої 101-ші уродини святкувала відома львів’янка Ірина Шуль.  Обом ювіляркам вручили матеріальну допомогу від...
Суспільство
У четвер, 27 червня об 11:00, на 86-ій колії Приміського вокзалу у Львові відбудеться виставка тягового рухомого складу експлуатаційного парку регіональної філії «Львівська залізниця». Про це повідомили у прес-службі «Львівської залізниці».  Під час заходу залізничники підіб'ють підсумки комісійного огляду тягового рухомого складу Львівської залізниці, під час якого до роботи в літній період було підготовлено 304 локомотиви ‒ 105 електровозів та 199 теплов...
Суспільство
З 26 до 30 червня через проведення Leopolis Jazz Fest у Львові продовжать курсування окремих автобусних та трамвайних маршрутів. Про це повідомили у прес-службі ЛМР. Зокрема, йдеться про автобуси № 3А, 4А, 16, 18, 45, які курсуватимуть до 01:00, та трамваї № 3, 4, 9, які курсуватимуть до 01:15. Читайте також: Куди полетіти зі Львова влітку: ТОП-5 європейських міст з прямим авіасполученням Так, автобусні маршрути, які курсуватимуть довше, їздять за напрямка...
Культура
30 червня у Львові у сквері "На Валах" відбуватиметься командна гра MindGame. Про це повідомили у прес-службі Львівської ОДА. Це спеціальна інтелектуально-розважальна гра, яка складається з цікавих запитань усіх можливих галузей знань. Учасники матимуть змогу розширити свій світогляд, дізнатись щось нове та актуальне, розвинути свої розумові здібності та від душі посміятись. Все що потрібно – зібрати командну від 4 до 6 осіб, зареєструвати її на гру за пос...
Суспільство
Завтра, 26 червеня у с. Підрясне Яворівського району відбудеться прощання з Героєм Анатолієм Сорочинським, який загинув у зоні проведення ООС. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради. Прощання з Героєм відбуватиметься з 10:30 у Храмі Покрови Пресвятої Богородиці у с. Підрясне Яворівського району Львівської області. Фото: novynarnia.com Об 11:00 відбудеться Чин похорону. Поховають Анатолія Сорочинського на цвинтарі у с. Підрясне, де о 12:15...
Суспільство
До 15 липня українці можуть змінити місце голосування, якщо на виборах народних депутатів, які триватимуть 21 липня, перебуватимуть не за місцем реєстрації. Про це повідомляє 032.ua з посиланням на ЦВК.  Читайте також: В Україні введуть в обіг банкноти номіналом 1000 гривень Так, за інформацією Державного реєстру виборців, для цього потрібно до 15 липня включно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або місцем фактич...
Новини по темі
Масові “замінування” у Львові: скільки коштують бюджету “жарти” анонімів
У Винники хочуть запустити трамвай та відновити там лижну школу
Врятувати ведмедів від людей: як функціонує притулок “Домажир” біля Львова
“Завжди мріяла переїхати до Львова": як у Львові ошукали переселенку з Донбасу
Громадський бюджет: як європейський досвід впроваджують у Львові та Україні
Чому у Львові досі не відкрили обіцяного молодіжного центру: подробиці
Інвестиція в майбутнє: чому Львову потрібен стадіон “Торпедо”
Яким буде новий коворкінг для молоді - “Молодвіж Центр. Львів”, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ
Сихів планують з’єднати із центром Львова “Зеленою лінією”: що це за проект і навіщо він місту
“Італійський страйк” у Львові: на що готові працівники Станції швидкої медичної допомоги