У чому сила України, або Третій «кит» опору - 032.ua

У чому сила України, або Третій «кит» опору

Найчастіше незаконні, майже завжди радикальні і життєво необхідні - підпільні формування країни. Хто вони, і чи здатні допомогти виграти війну?

Про таку війну в книзі не прочитаєш - суміш грубої сили, дезінформації з домішкою громадянського опору. Політологи запевняють, що Росія почала готуватися до неї ще багато років тому. Ворог вивчав нас зсередини, прораховував ходи і в підсумку створив її - гібридну війну.

Працівник латвійської Академії національної оборони Яніс Берзіньш виділяє вісім фаз нової війни.

Фаза номер 1 - використання психологічного, ідеологічного та дипломатичного методів, які готують ґрунт для інтервенції.

Фаза номер 2 - введення в оману політичних (в тому числі західних) лідерів і дезінформація локальних керівників в Криму і на сході України.

Фаза номер 3 - залякування і підкуп високопоставлених людей з армії і адміністрації, а також місцевих олігархів, бізнес яких залежить від торгівлі з Росією.

Фаза номер 4 - поява озброєних банд, захоплення адмінбудівель.

Фото номер 5 - заборона польотів над захопленими територіями.

Фаза номер 6 - точкові удари по ключових об'єктах.

Фаза номер 7 - повномасштабне вторгнення.

Фаза номер 8 - остання фаза - ліквідація решти пунктів опору.

Україна пережила вже майже всі фази війни - залишилися останні дві. І саме на них Росія і спіткнулася.

Ворог не розраховував, що в Україні може бути такий потужний народний опір.

Три «кити» опору

Україна всіма силами намагається відбити атаку супротивника - воює на офіційному фронті, заповнює інформаційну прірву, формує підпільні організації ...

Саме вони і утримують країну все ще у вільній площині.

Зараз на території України близько 10 таких діючих організацій - вони є майже у всіх містах, деякі межу собою пов'язані, деякі ні, але по своїй суті вони майже ідентичні.

Самооборона Майдану в Запоріжжі, громадянська самооборона Харкова та аналогічна самооборона Одеси та Маріуполя. Організації зі схожими назвами, але трохи різними підходами.

На відміну від Харкова, де самооборона більше веде волонтерську, навчальну та патрульну діяльність, самооборона Запоріжжя зайняла активну позицію в плані підготовки до антидиверсійної боротьбі і боротьбі з проявами сепаратизму.

запорожье

Після спеціального навчання, активісти самооборони перетворюються на справжніх бійців, партизанів.

Тренують таких бійців відставники спецслужб та іншого роду специ. Теорія відпрацьовується на практиці, проводяться стрільби, навчання в покинутій будівлі, відпрацьовується тактика і моделюються різні ситуації. Розвідка, ведення бою, атака, оборона і медицина.

Не гіршу підготовку проходять і бійці самооборони Одеси. Вони також тренуються в спеціальних таборах і набувають навички справжнього військового.

Щоб «солдат» краще сприймав інформацію та тренування, групи розбиті на маленькі підгрупи. Так, кажуть інструктори, більше шансів якісно навчити бійця.

Завдяки тому, що одеські «Укропи» тренуються на військовому полігоні «Чабанка» спільно з підрозділом «Шторм», у них є можливість постріляти з основних зразків стрілецької зброї, що знаходиться на озброєнні ЗСУ: автомати Калашникова, кулемети та інших. 

 Незважаючи на те, що в Києві майже не відчувають зовнішньої загрози, готуються захищати своє місто і тут. Крім тренувань особового складу та контролю за безпекою в Києві, нацгвардійці проводять тренування для цивільних, щоб навчити їх елементарним військовим навичкам.

Одне з таких навчань пройшло на базі "Азова" 1 березня. Під наглядом інструкторів кияни пройшли смугу перешкод, провели роботу в тактичних групах і навчилися надавати першу медичну допомогу. Відзначимо, що серед учасників на тренувальних навчаннях були і дівчата.

Чорно-червона пропаганда

Всім відомо, що психологічна складова дуже важлива в будь-якій війні, а тим більше гібридній. Яскравий тому приклад - найбільший в історії завойовник Темуджин - більш відомий як Чингісхан. Він славився тим, що здійснював свої захвати з допомогою «незліченних орд» диких татарських вершників, які підкорили світ своєю кількістю.

Недавні дослідження показали, що рідконаселенні райони Центральної Азії не могли дати такої кількості воїнів.

Чингісхан використовував психологічну тактику - розпускав чутки про кількість свого війська і використовував страхітливі костюми і споруди. Це і допомагало йому перемагати ворога.

чингисхан

Такі прийоми використовуються і донині, саме з цієї причини заборонено називати точну кількість свого «війська» - або як у нашому випадку - членів організації.

Як не дивно, але допомогти з «чорним» піаром і десь навіть зіграти на руку Україні допомогла Росія. Своїми ТВ сюжетами і чутками про «бандерівців» вони посприяли створенню потужного руху в Україні - Правий сектор.

Саме «правосекі» стали найголовнішими страшилками для росіян і жителів самопроголошених ЛНР і ДНР. Вони всюдисущі, всесильні і невловимі, ​​вони закладають вибухівку в будинки з мирними бабусями і вагітними немовлятами, вони підкидають фальшиві гроші замість зарплати, яку виплачує "нова чесна народна" влада, зводять з розуму козаків, впливаючи на них за допомогою радіочастот, і ті починають вважати кристально чесного главу ЛНР Плотницького злодієм і садистом, саме вони дискредитують ЛНР і навіть не воюючу на сході України російську армію. Машини віджимають і дівиць гвалтують теж правосекі.

луганск

Міністерство держбезпеки (МДБ) «Луганської народної республіки» отримало від влади «республіки» завдання покінчити з українськими диверсійно-розвідувальними групами. За словами глави «ЛНР» Ігоря Плотницького, МГБ доручено:

«Оперативно провести роботу з тими, хто там залишився, і виявити диверсійно-розвідувальні групи, які там залягли. Ви і без мене знаєте, що робити ».

В інших містах Правий сектор діє відкрито. Так, наприклад, у Миколаєві активісти Правого сектора разом з Народним ополченням брали активну участь у знесенні наметів "антимайдану" біля пам'ятника героям-ольшанцям у минулому році.

Николаев ПС

Активісти цієї ж організації одними з перших стали на захист у різних містах по всій Україні від пропутінського режиму.

Крім участі в мітингах і «поїданням немовлят», Правий сектор славиться своїми бойовими заслугами в зоні АТО. Мабуть, тому в багатьох містах України так популярні табори від ПС.

Місцезнаходження одного з таких таборів на Дніпропетровщині тримається в таємниці, а територія бази ретельно охороняється. Проте, самі добровольці з "Правого сектора" час від часу проводять тренувальні збори для цивільних осіб. Вчать виживати в бойових умовах, користуватися зброєю і рятувати поранених. Самі бійці кажуть, що такі знання не раз рятували життя їм самим.

А ось у Львові «Правий сектор» більш дружелюбна організація. Тут активісти ПС - це об'єднання націоналістів.

У цій організації підготовка проходить не тільки для тіла, але і для духу. Бійці львівського ПС проходять різні лекції, семінари. Активісти отримують навчання з вогневої підготовки та рукопашного бою. За словами керівника львівського «Правого сектора» Тараса "Хаммера", тренування зі стрільби відбуваються тільки з "воздушок". Бойової зброї активісти не мають.

Чорні чоловічки

Крім Правого сектора, є і менш «розкручені», але не менш ефективні організації. Так, у Харкові та Кривому розі діють так звані «чорні чоловічки».

фото 1 (1)

Ці активісти обчислюють міських сепаратистів і не дають їм можливості принести в місто «рускій мір». Хлопці працюють підпільно, але це не заважає їм збільшувати кількість своїх однодумців. У них напрацьована агентурна мережа не тільки по Харкову і Кривому Рогу, але й по інших містах Дніпропетровської області, і навіть в окупованому терористами Донецьку.

На рахунку організації кілька успішних операцій по виявленню сепаратистів і здачі їх співробітникам СБУ.

Свої тренування хлопці проводять практично щодня, збільшуючи кількість бойової складової своєї групи.

харьков

Є «чорні чоловічки» і в Маріуполі. З інсайдерських джерел відомо, що в місті працюють ініціативні групи "Молодь Великої України і" Молодь Білецького ", які також велику увагу приділяють фізичній підготовці і готові у разі захоплення Маріуполя російськими окупантами стати партизанами.

В основному такі «чоловічки» - це патріоти України і ультрас - послідовники Білецького. Основна їх маса складається в полку «Азов». Багато серед них і харків'ян.

Можливо, з цієї причини саме в Харкові відкрився перший масштабний навчально-тренувальний табір «Азова», в якому викладають інструктори, які добре знають військову справу.

машина СК

Симбіоз досвіду інструкторів та керівників (організацій, таборів, формувань) та бажання «юного» активіста перетворює «торгових представників» в повноцінних бійців. Завдяки їм зараз на території, підконтрольній української влади, «придушено» сепаратизм.

Епілог

В Україні налічується понад мільйон активістів, що відносяться до тих чи інших організацій. Багато хто з них приховує навіть назву своїх формувань. Деякі показують лише частину того, що мається в їхньому розпорядженні. Багато володіють тільки ідеєю і не вміють тримати в руках зброю, але вони швидко вчаться і поступово перетворюються на підпільну армію України.

Ольга Калениченко

АТО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Аналітика
Впродовж 2019 року у Львові планують виготовити проектно-кошторисну документацію для майбутніх ремонтів вулиць, завершити перехідні об'єкти з 2018 року та розпочати нові ремонтні роботи. На оновлення та капітальний ремонт вулиць у бюджеті розивтку на 2019 рік виділили 150 мільйонів гривень. Кореспондент сайту 032.ua поцікавилася у директора житлово-комунального господарства ЛМР Ірини Маруняк, які вулиці зазнають масштабних змін та у скільки це обійдеться....
Суспільство
Реконструкція площі Івана Франка у Львові може може розпочатися не раніше 2020 року. Про це у коментарі кореспонденту 032.ua розповів заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Олександр Одинець.  За його словами, проект реконструкції площі Івана Франка готують у комплексі з ремонтом вулиці Вітовського, який планують розпочати у 2020 році. "Для нас зараз у пріорітеті є ремонт площі Двірцевої. Проект з реконструкції площі...
Суспільство
19 січня, на свято Водохреща, працівники ГУ Нацполіції у Львівській області працюватимуть у посиленому режимі біля храмів, де відбуватимуться богослужіння, а також у місцях, де проводитимуться купання та масові заходи, наприклад, на площі Ринок, де відбуватиметься загальноміське освячення води. Як повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини, звертатимуть увагу насамперед на попередження порушень публічного порядку та злочинів. Окрім слідчих, збільш...
Кримінал
17 січня стало відомо, що у квартирі одного з будинків у місті Червоноград, що поблизу Львова, помер чоловік. Як повідомили у відділі комунікації поліції Львівщини, смерть 70-річного червоноградця настала від ножового поранення. Підозрюють у вбивстві 38-річну доньку загиблого, з якою вони мешкали разом. Читайте також: Чоловіка, якого розшукували більше тижня на Львівщині, виявили під кригою в ямі Слідчі встановили, що на момент вбивства жінка перебувала у...
Політика
17 січня Галицький райсуд Львова постановив на 60 днів відправити в СІЗО 59-річну проросійську активістку та журналістку Олену Бойко (справжнє прізвище Віщур), яку недавно депортували з Росії. Як повідомило видання "Радіо Свобода", жінка від літа 2016 року перебувала в РФ і брала участь у російських телепрограмах як експерт: критикувала українську владу, підтримувала терористичні угруповання «ДНР» і «ЛНР», за що й була затримана Службою безпеки України. По...
Бізнес
ПрАТ "Квіти Львова" дозволили будувати багатоквартирний житловий будинок із вбудованими нежитловими приміщеннями та паркінгом на вулиці Стрийській, 195. Відповідне рішення затвердили на виконкомі ЛМР 18 січня, - передає кореспондент сайту 032.ua. Згідно з документацією, новий будинок з'явиться на земельній ділянці в зоні Ж-5 (змішаної малоповерхової та багатоповерхової житлової забудови). Новобудова матиме не більше 34 метрів висоти. За даними ЄДР, ПрАТ "К...
Кримінал
17 січня у одному з сіл Жовківського району на Львівщині, працівник місцевої котельні виявив тіло чоловіка, якого більше тижня розшукували як безвісти зниклого. Як повідомили у відділі комунікації поліції Львівської області, тіло 43-річного зниклого було у ямі під кригою, неподалік господарської будівлі. На місці події працювали правоохоронці, які не виявили ознак насильницької смерті. Читайте також: Мальтійська служба допомоги подарувала дефібрилятор Льві...
Суспільство
18 січня виконком Львівської міськради затвердив містобудівні умови й обмеження на проектування будівництва зблокованих виробничої та складської будівель, адміністративного корпусу та будівлі їдальні на вул. Північній (ділянка 2-1) у промисловій зоні “Cигнівка“. Ця земельна ділянка призначена для продажу на земельних торгах (аукціоні), - передає 032.ua. Відтак, переможець земельних торгів муситиме отримати технічні умови на інженерне забезпечення проектова...
Суспільство
Сьогодні, 18 січня, під час засідання виконкому погодили рішення про передачу, застосування та розміщення дефібрилятора у будівлі Львівської міської ради. Як повідомили у прес-службі ЛМР, прилад, вартістю 34 тисячі гривень, подарувала місту Мальтійська служба допомоги. У мерії обіцяють, що до дефібрилятора буде цілодобовий доступ і його можна буде взяти у випадку невідкладної ситуації. Про те, що такий пристір є на площі Ринок, 1, повідомлять і всі заклад...