
16:30, 11 жовтня 2014 р.
Як не потрапити до лікарні, через отруєння грибами (ПОРАДИ )
Сезон збирання грибів у розпалі. 032.ua підготував фахові поради, як правильно збирати гриби
Як повідомляють у Галицькому відділі Львівського міського управління Головного управління держсанепідслужби у Львівській області, отруєння грибами залишається однією з актуальних проблем як у медичному, так і в соціальному аспектах.
А при зборі грибів, навіть при наявності деяких знань і досвіду, завжди необхідно строго дотримуватись основних правил.
В Україні є близько 80 видів потенційно небезпечних для здоров'я грибів, з них 10-15 становлять реальну небезпеку для життя. Найчастіше (до 95 %) смертельні випадки пов'язані з помилковим вживанням, замість їстивних та умовноїстивних грибів, блідої поганки.
При зборі грибів, навіть при наявності деяких знань і досвіду, завжди необхідно строго дотримуватись основних правил. Тоді ви уникнете випадкових помилок, які можуть привести до отруєнь:
Ніколи не збирайте і не їжте гриби, що в основі ніжки мають клубневидне потовщення, оточене оболонкою (як, наприклад, у блідої поганки і червоного мухомора) і не пробуйте їх на смак. Якщо Ви збираєте в лісі печериці, звертайте особливу увагу на колір пластинок. Ніколи не збирайте і не їжте "печериці", що мають пластинки білого кольору.
У справжніх їстивних печериць пластинки швидко рожевіють, а потім темніють.
Не збирайте гриби, навіть умовно їстивні, у міських парках, скверах, дворах, а також уздовж автомобільних доріг і залізниць. Гриби накопичують отруйні речовини і стають непридатними в їжу.
При перших ознаках отруєння необхідно терміново звертатися за медичною допомогою.
Принесені додому, гриби повинні бути в той же день розібрані по окремих видах і знову ретельно переглянуті. Усі сумнівні, а також переспілі, в'ялі гриби потрібно, не шкодуючи, викинути. Нижню частину ніжки, забруднену землею, зрізують, а гриби ретельно очищають від піску і сміття. У деяких грибів (маслюки і мокрухи) знімають з капелюшка плівку, покриту слизом. Гриби повинні бути в день збору або не пізніше наступного ранку піддані кулінарній обробці.
Отруйні гриби є повсюди. Найбільш отруйними є бліда поганка та мухомори. Токсичними для людини також є строчки, сироїжки, деякі види несправжніх опеньок та інші. Бліда поганка буває жовтого, зеленого і білого кольору, дві останні особливо отруйні. Слід пам’ятати, що липень-серпень – це пік розмноження блідої поганки – смертельно отруйного гриба. Навіть досвідчені грибники часто плутають цей гриб з печерицями, дощовиками, сироїжками.
Бліда поганка містить отруту, яка вражає печінку, нирки та інші важливі органи людини.
Особливо вразливі до грибної отрути діти. Отруйні речовини блідої поганки не руйнуються при термічній обробці та можуть зберігатися впродовж багатьох років. Практично одного гриба досить, щоб викликати летальне отруєння дорослої людини.
Нагадаємо, інкубаційний період захворювання при отруєнні грибами – від 6 до 30 годин. Початок захворювання – раптовий. З’являються нудота, блювота, сильні болі у животі, пронос з прожилками крові, головний біль, запаморочення, слабкість. Розвивається жовтяниця, ниркова недостатність. При вживанні спиртних напоїв прискорюється процес всмоктування грибної отрути. Особливо тяжко протікає отруєння у дітей.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
07:49, 10 червня
09:09, Вчора
40
live comments feed...
Коментарі