Ніби війна ...

Якщо щось схоже на війну, гуркоче, як війна, і вбиває, як війна, так може, це і є війна? Якщо хтось поставляє в іншу країну зброю, найманців, а тепер вже і регулярні війська, так може, це і є агресор? Якщо знищені прикордонні пункти пропуску, а танки з території сусідньої держави спокійно в'їжджають в Україну, так може це і є вторгнення?

Все було б так просто, якби можна було називати речі своїми іменами, а не придумувати дурні «проникнення», «ескалація» і тому подібні виверти світової дипломатії.

Але ми з вами не дипломати. Ми точно знаємо, що 25 серпня російські війська вторглися на територію суверенної України. На цей раз не у вигляді ополченців, найманців і диверсантів, а у вигляді справжнісіньких солдат російської армії.

Перша колона, яка вторглася в Україну з боку Ростова-на-Дону, була наполовину розбита. А ось танки, які увійшли після тривалого артобстрілу районного центру Новоазовськ на наступний день, 26 серпня, повалили в паніку не тільки місцеве населення, а й привели в сум'яття частини українських військових. Кажуть, від Старобешеве вони відходили, практично не надавши жодного опору. Фактично без бою був зданий і Новоазовськ. Росія відкрила другий фронт, серйозно ускладнивши положення справ української армії. Ускладнивши настільки, що Президент Порошенко змушений був скасувати візит до Туреччини, де планувалася зустріч з президентом Путіним, і терміново скликати РНБО.

Ви бачите ховраха? А він є

Росія продовжує публічно заперечувати присутність своїх військ на території України, придумуючи все нові і нові виправдання тим фактам їх наявності, які копітко збирає України.

Російські кадрові офіцери у складі «ополчення» - це відпускники, які вправі вибирати, лежати чи їм на пляжі або воювати на території іноземної держави. Затримані на відстані 20 кілометрів від кордону російські десантники - просто овечки, що заблукали. Що стосується поставок озброєння в Україну, ну так цього просто немає, без аргументації, а звідки тоді воно взялося у терористів, Кремлю не цікаво. Напевно, як і у випадку з Кримом, «Гради», танки, БМД, «Урагани» були куплені терористами в сусідньому магазині.

Крім численних розвідданих, факт вторгнення російських військ зафіксували і супутники НАТО. Фото були надані на засідання Ради безпеки ООН.

Жителям Новоазовська ніякі фотографії і не потрібні. Вони розповідають, що російські ВДВшники, які увійшли в місто, абсолютно не приховують, хто вони і звідки.

«Кілька селищ Новоазовського району, що прилягає до кордону, захопили силами військових РФ із Хабаровська. Їх - мінімум полк. Військові не приховують своєї "прописки". Кажуть, "своїх" не чіпатимуть, бо прийшли "освобождать территорию и разбираться с карателями". Вже щонайменше 6 "карателей" - місцевих, які підтримують Україну, - взяли у полон. Готові мінятися. Стратегія, за деякими даними, у «гастєй» з Хабаравска така: прокласти коридор до Криму і заявити про приєднання до нього захоплених територій, - написала в соцмережі журналіст Тетяна Ігнатченко.

Війна почалася. Війна за території. Справжня, вже без приставки «ніби».

Для нашої країни, щоправда, це сталося ще в квітні. Для світової спільноти - тільки зараз.

Звичайно, навіть після відкритого вторгнення в нашу країну, багато європейських політиків вибирають дипломатичні вирази, характеризуючи ситуацію. Їм потрібно залишити за спиною плацдарм для політичних маневрів.

Україна ж не до політичних ігор. Їй потрібні різкі, адекватні і, що найважливіше, - швидкі дії з боку ЄС і США. Від того, якими вони будуть, багато в чому залежить, чи рушить танкова колона на Маріуполь, а потім і на Бердянськ, Херсон, Одесу, прорубуючи коридор до Криму, або зупиниться.

Важко сказати, наскільки реалістичним цей план. Україна - не маленька Грузія, не Чечня і не Південна Осетія. Вести війну на її території досить складно. І вже звичайно, танковими бригадами в 60, 100, 200 танків захопити її не вдасться. Не треба бути військовим експертом, щоб зрозуміти: для того щоб створити реальну загрозу, доведеться вводити тисячі одиниць озброєння і десятки тисяч солдат.

Але для цього Путіну все-таки доведеться оголосити війну і щось пояснювати своєму народу. Треба знайти такий вагомий привід, щоб росіяни повірили, що тисячі трун з України - це потрібно для країни, що вбивати братів-слов'ян - це необхідність. У команді Путіна працюють блискучі пропагандисти, але навіть їм буде важко пояснити, чому потрібно, забути про «Росія завоювала світ Європі», відійти від «Спасибі дідові за перемогу» і почати вбивати тих, з ким пліч-о-пліч ця перемога кувалася. Тобто фактично відмовитися від своєї миротворчої місії. І все це на тлі різкого падіння войовничих настроїв всередині самої Росії. Згідно з даними російського Левада-центру, число людей, що підтримують пряму військову участь РФ в конфлікті в Україні, скоротилося в 2 рази.

Тому для Путіна відкрите вторгнення і визнання відкритого вторгнення - речі поки несумісні. Він продовжує публічно заперечувати очевидне, навіть розуміючи, що вже нікого обдурити не може, і грати в наперстки, намагаючись замаскувати свою присутність в Україні. Вчора в штабі АТО повідомили, що з Новоазовська були екстрено виведені всі російські танки. Залишили тільки один. Кремль підготувався до зустрічі місії ОБСЄ, яка відучора працює в Маріуполі, а сьогодні повинна попрямувати в Новоазовськ. Місіонерам будуть в черговий раз доводити, що НАТО марить, Порошенко марить, новоазовци теж марять і бачать ховраха, якого немає.

І питання, як довго Європа буде прикидатися, що це вірить, щоб нічого не робити.

Шаленство війни

Ця війна, яку так наполегливо ніхто не хоче називати війною, оголила глибоку прірву, яка пролягла між українцями та росіянами.

Той короткий період шаленства, коли на Донбасі кидалися під українські танки, не пускаючи їх в міста, поступово проходить. Сьогодні тут готові ставати живим щитом, щоб не пустити російського агресора в свою країну.

«Маріуполь не здамо». З такими гаслами тисячі маріупольців вийшли на мітинг 28 серпня, а вже 29-го сотні з них відправилися рити протитанкові траншеї на підступах до міста. І старий, і малий ... Налякані тим, як ДНРівські захисники «рятують» Донбас, традиційно проросійський Маріуполь повстав. Паніка пройшла, залишилась злість. «Ми станемо живим ланцюгом і не пустимо російські танки в місто», - сказали городяни і продемонстрували, як вони це робитимуть, перекривши Новоазовську трасу в суботу, 30 серпня.

Люди усвідомили, що агресор не йде туди, де йому зовсім не раді, а тому аналогічні акції за мир пройшли в Дніпропетровську, в Одесі. У Бердянську Запорізької області чоловікові заламали руки тільки за те, що він почав сіяти смуту розмовами про те, що українці нібито викреслять з підручників Жукова і Чапаєва, а в Херсоні побили 30 осіб, які вийшли на мітинг на підтримку російської агресії.

А що ж росіяни? Боязка надія на те, що, після виступу Комітету солдатських матерів Санкт-Петербурга з вимогою провести розслідування за фактом використання регулярних російських військ в Україні, наші «брати» піднесуться від сну, розтанула. Не прокинулися. Вони погодилися підзаробити на тому, що для будь-якої нормальної людини святе - на пам'яті про полеглих.

Хто пояснить, як можна продати ім'я свого загиблого сина або чоловіка? Як можна за гроші відмовитися від таблички на його могилі? Що має бути в душі жінки, яка в обмін на квартиру погодилася видавати свого загиблого чоловіка за живого? Так відбувається зараз в Пскові, де таємно ховають загиблих в Україні російських десантників. Країна, що посилає своїх дітей в українську м'ясорубку, знищує навіть пам'ять про них. Так Кремль не надходив навіть у Чечні.

Чого очікувати

Варіантів розвитку подій небагато. Найбільш вірогідний - Кремль продовжить нарощувати свою збройну присутність в Україні, офіційно заперечуючи участь у військовому конфлікті. Мета Кремля, за заявою Володимира Лукіна (цей той самий, який був присутній на підписанні угоди між Януковичем і опозиційними силами, але сам відмовився поставити підпис) - дотиснути Порошенко, «пояснити, що він не може перемогти. Ніколи. Вважай, що війська не запроваджували. Але введуть рівно стільки скільки потрібно, щоб Порошенко це зрозумів і сів за стіл переговорів з тими, з ким Путін вирішить. З людьми які йому підпорядковуються».

У цій ситуації для України є тільки один вихід - нарощувати свою військову міць. Президент Порошенко повідомив, що за результатами вчорашньої зустрічі в Брюсселі країна вже почала отримувати військово-технічну допомогу з Європи. Це допоможе армії зміцніти настільки, що вона зможе чинити реальний опір агресору. І це зупинить Кремль так само, як це було з Фінляндією в 1939 році. Якщо змогли фіни, зможемо і ми. Тим більше що дух українського народу як ніколи сильний.

Другий варіант - Росія таки почне повномасштабну війну з Україною. Це загрожує величезними жертвами з обох сторін конфлікту. Однак чи буде такий похід успішним для Росії, навіть враховуючи чисельну перевагу її армії? З великою часткою ймовірності ця війна стане останнім цвяхом в труну для режиму Путіна і підірве його зсередини, як тільки трупи російських солдат почнуть обчислюватися не сотнями, а тисячами.

Третій варіант найменш реалістичний, враховуючи страусину політику ЄС, але найбільш сприятливий для України. Євросоюз все-таки зможе подолати протистояння Чехії, Угорщини, Кіпру та Словаччини і запровадити дієві санкції третього рівня, ніж примусити Путіна до відступу. Надія на те, що цей сценарій все-таки можливий, з'явилася після обрання на пост глави Ради Європи польського прем'єра Дональда Туска.

За яким сценарієм розвиватимуться події, багато в чому стане зрозуміло вже в понеділок, після повторної зустрічі Порошенко і Путіна в Мінську. Чекати залишилося недовго.

Путін Порошенко АТО війна тема для обговорення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Лоукост-перевізник Wizz Air оголосив розпродаж квитків із 20-відсотковою знижкою на авіарейси зі Львова. Про це повідомляє lowcostavia, передає 032.ua. Читайте також: 7 неймовірно красивих гірських озер, які варто відвідати в Карпатах Так, зокрема, зі Львова до Катовіце, Вроцлава та Ґданська можна полетіти, придбавши квитки за 290 грн в один бік.  Читайте також: До Львова йде похолодання: прогнози від синоптиків Зазначимо, що з 1 листопада 2018 року компан...
Пригоди
18 жовтня о 9:26 на вулиці Личаківській, 74 у Львові сталася ДТП. Як розповіла у коментарі для 032.ua речниця ГУ НП у Львівській області Світлана Добровольська, автомобіль "Фоксваген Гольф", за кермом якого перебував 34-річний львів'янин, скоїв наїзд на мопед. Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди, водія мопеду, мешканця Львова, госпіталізували. У поліції встановлюють обставини автопригоди, вирішують питання про відкриття кримінального провадження. Додам...
Культура
На вулиці Гнатюка, 12 одну зі стін будинку прикрасив новий мурал від Громадського об'єднання “Граніт”. Як розповіли у коментарі для 032.ua автори муралу, цей малюнок є продовженням проекту “Квіти війни”, яке має на меті нагадати українцям, що війна ще не закінчилася, просто ми перестали звертати на неї увагу. “Іронія полягає в тому, що в ареалі військових дій артилерію для зручності називають  не офіційними назвами з букв та цифр, а назвами квітів та твари...
Спецпроект
Найшвидший спосіб поправити своє матеріальне становище - взяти кредит. Його умови завжди залежать від того, на який проміжок часу і в якій кількості вам потрібні гроші. Як правило, більшість користувачів "перехоплюються" до зарплати, тому частіше мова йде про короткі запозичення зі зручним погашенням. І все критерії зручності можна відобразити у вигляді списку: швидкість реєстрації і заповнення заявки; мінімум документів; швидке прийняття рішення; автомати...
Аналітика
Ще в червні 2016 року Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до ст.. 13 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Своїм рішенням народні обранці запустили процес всукраїнської реформи на ринку житлових послуг. Процес реформування наразі ще триває, однак вже з Нового року львів’яни матимуть змогу відмовитись від послуг ЖЕКу та обрати собі нову форму управління будинком. Журналісти сайту 032.ua розбиралися,...
Пригоди
17 жовтня близько 17:25 у селі Стрептів Кам'янка-Бузького району Львівщини сталася дорожньо-транспортна пригода. За даними відділу комунікації поліції у Львівській області, 59-річний мешканець Кам'янка-Бущини за кермом автомобіля "Рено Шафран" збив людину на інвалідному візку та втік з місця події. При цьому водій перебував у стані алкосп'яніння, що згодом підтвердили медики, - передає 032.ua. Потерпілий 64-річний місцевий мешканець рухався узбіччям дороги...
Суспільство
Сьогодні, 18-го жовтня, в Гарнізонному храмі імені Петра і Павла відбулася церемонія прощання з військовим Юліаном Циганко, який помер внаслідок важкого поранення в зоні АТО. Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua. "Юліан був трохи не схожим не інших - принциповим, незламним, безкомпромісним, надвідповідальним. Це були принципи, які він сповідував і за які був готовий вмерти. Він дуже любив своє місто і своїх товаришів, і був справжнім воїном по духу....
Суспільство
У рамках спецпроекту “Подорожуй із 032.ua” рекомендуємо локації у Карпатах, головною родзинкою яких є гірські озера, що зачаровують своєю мальовничістю. Журавлине озеро У Національному природному парку «Сколівські Бескиди» розташований водоспад «Кам’янка», що має близько семи метрів висоти та дивує своєю красою. Він складається з одного каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки.   Водоспад є геологічною пам’яткою та об’єктом рекреаційного туризм...
Пригоди
18 жовтня близько 9 години, на Львівщині сталася чергова автопригода за участі маршрутки. Як повідомили у відділі комунікації поліції у Львівській області, автопригода за участі автобуса "Еталон", що курсував за сполученням Радехів - Львів, та вантажівки "ДАФ" сталася неподалік села Малехів Жовківського району, - передає 032.ua. За кермом автобуса був 60-річний мешканець Радехівщини, а вантажівкою керував 26-річний мешканець Кам'янка-Бузького району. Обидв...