Ніби війна ... - 032.ua

Ніби війна ...

Якщо щось схоже на війну, гуркоче, як війна, і вбиває, як війна, так може, це і є війна? Якщо хтось поставляє в іншу країну зброю, найманців, а тепер вже і регулярні війська, так може, це і є агресор? Якщо знищені прикордонні пункти пропуску, а танки з території сусідньої держави спокійно в'їжджають в Україну, так може це і є вторгнення?

Все було б так просто, якби можна було називати речі своїми іменами, а не придумувати дурні «проникнення», «ескалація» і тому подібні виверти світової дипломатії.

Але ми з вами не дипломати. Ми точно знаємо, що 25 серпня російські війська вторглися на територію суверенної України. На цей раз не у вигляді ополченців, найманців і диверсантів, а у вигляді справжнісіньких солдат російської армії.

Перша колона, яка вторглася в Україну з боку Ростова-на-Дону, була наполовину розбита. А ось танки, які увійшли після тривалого артобстрілу районного центру Новоазовськ на наступний день, 26 серпня, повалили в паніку не тільки місцеве населення, а й привели в сум'яття частини українських військових. Кажуть, від Старобешеве вони відходили, практично не надавши жодного опору. Фактично без бою був зданий і Новоазовськ. Росія відкрила другий фронт, серйозно ускладнивши положення справ української армії. Ускладнивши настільки, що Президент Порошенко змушений був скасувати візит до Туреччини, де планувалася зустріч з президентом Путіним, і терміново скликати РНБО.

Ви бачите ховраха? А він є

Росія продовжує публічно заперечувати присутність своїх військ на території України, придумуючи все нові і нові виправдання тим фактам їх наявності, які копітко збирає України.

Російські кадрові офіцери у складі «ополчення» - це відпускники, які вправі вибирати, лежати чи їм на пляжі або воювати на території іноземної держави. Затримані на відстані 20 кілометрів від кордону російські десантники - просто овечки, що заблукали. Що стосується поставок озброєння в Україну, ну так цього просто немає, без аргументації, а звідки тоді воно взялося у терористів, Кремлю не цікаво. Напевно, як і у випадку з Кримом, «Гради», танки, БМД, «Урагани» були куплені терористами в сусідньому магазині.

Крім численних розвідданих, факт вторгнення російських військ зафіксували і супутники НАТО. Фото були надані на засідання Ради безпеки ООН.

Жителям Новоазовська ніякі фотографії і не потрібні. Вони розповідають, що російські ВДВшники, які увійшли в місто, абсолютно не приховують, хто вони і звідки.

«Кілька селищ Новоазовського району, що прилягає до кордону, захопили силами військових РФ із Хабаровська. Їх - мінімум полк. Військові не приховують своєї "прописки". Кажуть, "своїх" не чіпатимуть, бо прийшли "освобождать территорию и разбираться с карателями". Вже щонайменше 6 "карателей" - місцевих, які підтримують Україну, - взяли у полон. Готові мінятися. Стратегія, за деякими даними, у «гастєй» з Хабаравска така: прокласти коридор до Криму і заявити про приєднання до нього захоплених територій, - написала в соцмережі журналіст Тетяна Ігнатченко.

Війна почалася. Війна за території. Справжня, вже без приставки «ніби».

Для нашої країни, щоправда, це сталося ще в квітні. Для світової спільноти - тільки зараз.

Звичайно, навіть після відкритого вторгнення в нашу країну, багато європейських політиків вибирають дипломатичні вирази, характеризуючи ситуацію. Їм потрібно залишити за спиною плацдарм для політичних маневрів.

Україна ж не до політичних ігор. Їй потрібні різкі, адекватні і, що найважливіше, - швидкі дії з боку ЄС і США. Від того, якими вони будуть, багато в чому залежить, чи рушить танкова колона на Маріуполь, а потім і на Бердянськ, Херсон, Одесу, прорубуючи коридор до Криму, або зупиниться.

Важко сказати, наскільки реалістичним цей план. Україна - не маленька Грузія, не Чечня і не Південна Осетія. Вести війну на її території досить складно. І вже звичайно, танковими бригадами в 60, 100, 200 танків захопити її не вдасться. Не треба бути військовим експертом, щоб зрозуміти: для того щоб створити реальну загрозу, доведеться вводити тисячі одиниць озброєння і десятки тисяч солдат.

Але для цього Путіну все-таки доведеться оголосити війну і щось пояснювати своєму народу. Треба знайти такий вагомий привід, щоб росіяни повірили, що тисячі трун з України - це потрібно для країни, що вбивати братів-слов'ян - це необхідність. У команді Путіна працюють блискучі пропагандисти, але навіть їм буде важко пояснити, чому потрібно, забути про «Росія завоювала світ Європі», відійти від «Спасибі дідові за перемогу» і почати вбивати тих, з ким пліч-о-пліч ця перемога кувалася. Тобто фактично відмовитися від своєї миротворчої місії. І все це на тлі різкого падіння войовничих настроїв всередині самої Росії. Згідно з даними російського Левада-центру, число людей, що підтримують пряму військову участь РФ в конфлікті в Україні, скоротилося в 2 рази.

Тому для Путіна відкрите вторгнення і визнання відкритого вторгнення - речі поки несумісні. Він продовжує публічно заперечувати очевидне, навіть розуміючи, що вже нікого обдурити не може, і грати в наперстки, намагаючись замаскувати свою присутність в Україні. Вчора в штабі АТО повідомили, що з Новоазовська були екстрено виведені всі російські танки. Залишили тільки один. Кремль підготувався до зустрічі місії ОБСЄ, яка відучора працює в Маріуполі, а сьогодні повинна попрямувати в Новоазовськ. Місіонерам будуть в черговий раз доводити, що НАТО марить, Порошенко марить, новоазовци теж марять і бачать ховраха, якого немає.

І питання, як довго Європа буде прикидатися, що це вірить, щоб нічого не робити.

Шаленство війни

Ця війна, яку так наполегливо ніхто не хоче називати війною, оголила глибоку прірву, яка пролягла між українцями та росіянами.

Той короткий період шаленства, коли на Донбасі кидалися під українські танки, не пускаючи їх в міста, поступово проходить. Сьогодні тут готові ставати живим щитом, щоб не пустити російського агресора в свою країну.

«Маріуполь не здамо». З такими гаслами тисячі маріупольців вийшли на мітинг 28 серпня, а вже 29-го сотні з них відправилися рити протитанкові траншеї на підступах до міста. І старий, і малий ... Налякані тим, як ДНРівські захисники «рятують» Донбас, традиційно проросійський Маріуполь повстав. Паніка пройшла, залишилась злість. «Ми станемо живим ланцюгом і не пустимо російські танки в місто», - сказали городяни і продемонстрували, як вони це робитимуть, перекривши Новоазовську трасу в суботу, 30 серпня.

Люди усвідомили, що агресор не йде туди, де йому зовсім не раді, а тому аналогічні акції за мир пройшли в Дніпропетровську, в Одесі. У Бердянську Запорізької області чоловікові заламали руки тільки за те, що він почав сіяти смуту розмовами про те, що українці нібито викреслять з підручників Жукова і Чапаєва, а в Херсоні побили 30 осіб, які вийшли на мітинг на підтримку російської агресії.

А що ж росіяни? Боязка надія на те, що, після виступу Комітету солдатських матерів Санкт-Петербурга з вимогою провести розслідування за фактом використання регулярних російських військ в Україні, наші «брати» піднесуться від сну, розтанула. Не прокинулися. Вони погодилися підзаробити на тому, що для будь-якої нормальної людини святе - на пам'яті про полеглих.

Хто пояснить, як можна продати ім'я свого загиблого сина або чоловіка? Як можна за гроші відмовитися від таблички на його могилі? Що має бути в душі жінки, яка в обмін на квартиру погодилася видавати свого загиблого чоловіка за живого? Так відбувається зараз в Пскові, де таємно ховають загиблих в Україні російських десантників. Країна, що посилає своїх дітей в українську м'ясорубку, знищує навіть пам'ять про них. Так Кремль не надходив навіть у Чечні.

Чого очікувати

Варіантів розвитку подій небагато. Найбільш вірогідний - Кремль продовжить нарощувати свою збройну присутність в Україні, офіційно заперечуючи участь у військовому конфлікті. Мета Кремля, за заявою Володимира Лукіна (цей той самий, який був присутній на підписанні угоди між Януковичем і опозиційними силами, але сам відмовився поставити підпис) - дотиснути Порошенко, «пояснити, що він не може перемогти. Ніколи. Вважай, що війська не запроваджували. Але введуть рівно стільки скільки потрібно, щоб Порошенко це зрозумів і сів за стіл переговорів з тими, з ким Путін вирішить. З людьми які йому підпорядковуються».

У цій ситуації для України є тільки один вихід - нарощувати свою військову міць. Президент Порошенко повідомив, що за результатами вчорашньої зустрічі в Брюсселі країна вже почала отримувати військово-технічну допомогу з Європи. Це допоможе армії зміцніти настільки, що вона зможе чинити реальний опір агресору. І це зупинить Кремль так само, як це було з Фінляндією в 1939 році. Якщо змогли фіни, зможемо і ми. Тим більше що дух українського народу як ніколи сильний.

Другий варіант - Росія таки почне повномасштабну війну з Україною. Це загрожує величезними жертвами з обох сторін конфлікту. Однак чи буде такий похід успішним для Росії, навіть враховуючи чисельну перевагу її армії? З великою часткою ймовірності ця війна стане останнім цвяхом в труну для режиму Путіна і підірве його зсередини, як тільки трупи російських солдат почнуть обчислюватися не сотнями, а тисячами.

Третій варіант найменш реалістичний, враховуючи страусину політику ЄС, але найбільш сприятливий для України. Євросоюз все-таки зможе подолати протистояння Чехії, Угорщини, Кіпру та Словаччини і запровадити дієві санкції третього рівня, ніж примусити Путіна до відступу. Надія на те, що цей сценарій все-таки можливий, з'явилася після обрання на пост глави Ради Європи польського прем'єра Дональда Туска.

За яким сценарієм розвиватимуться події, багато в чому стане зрозуміло вже в понеділок, після повторної зустрічі Порошенко і Путіна в Мінську. Чекати залишилося недовго.

Путін Порошенко АТО війна тема для обговорення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Британська консалтингова компанія Quacquarelli Symonds щорічно досліджує діяльність провідних університетів світу (1000 закладів) та складає рейтинг ВНЗ, на який можуть орієнтуватися абітурієнти. Аби майбутні студенти орієнтувалися на якість освіти, а не лише на популярну назву вишу, враховується низка критеріїв, при формуванні рейтингу, як-то: дослідницька діяльність; якість викладання; думка роботодавців; кар’єрний потенціал; кількість іноземних студенті...
Інтерв'ю
У травні Головне територіальне управління юстиції у Львівській області очолив новий керівник - цю посаду обійняв Микола Станіщук. Кореспондент сайту 032.ua поспілкувався із головним юстиціаром Львівщини та дізнався, що уже встиг зробити Микола Станіщук за місяць роботи на новій посаді, а які зміни ще чекають на область. Микола Станіщук, джерело фото: Фейсбук Досьє: Народився у селищі Делятин Надвірнянського району Івано-Франківської області. Там же навчавс...
Суспільство
032.ua пропонує перевірити, як добре ви знаєте відповіді на наївні питання про назви районів рідного міста, та розповідає про історії з життя їх мешканців. Цього разу запрошуємо довідатися більше про Шевченківський, Галицький та Франківський райони. Шевченківський район Один із районів Львова, який охоплює територію центрально-північної частини міста та включає місцевості Голоско, Замарстинів, Збоїща, Гаврилівка (Підзамче), частково Рясне, Клепарів, а так...
Суспільство
У перший літній місяць двоє львів’янок поважного віку відзначили 101 та 102 роки від дня народження.  Про це повідомили в управлінні соціального захисту Львівської міської ради. Читайте також: Як проголосувати на парламентських виборах не за місцем реєстрації, - РОЗ'ЯСНЕННЯ Так, 3 червня свої 102-гі уродини відсвяткувала Олена Рибалко, а 23 червня свої 101-ші уродини святкувала відома львів’янка Ірина Шуль.  Обом ювіляркам вручили матеріальну допомогу від...
Суспільство
У четвер, 27 червня об 11:00, на 86-ій колії Приміського вокзалу у Львові відбудеться виставка тягового рухомого складу експлуатаційного парку регіональної філії «Львівська залізниця». Про це повідомили у прес-службі «Львівської залізниці».  Під час заходу залізничники підіб'ють підсумки комісійного огляду тягового рухомого складу Львівської залізниці, під час якого до роботи в літній період було підготовлено 304 локомотиви ‒ 105 електровозів та 199 теплов...
Суспільство
З 26 до 30 червня через проведення Leopolis Jazz Fest у Львові продовжать курсування окремих автобусних та трамвайних маршрутів. Про це повідомили у прес-службі ЛМР. Зокрема, йдеться про автобуси № 3А, 4А, 16, 18, 45, які курсуватимуть до 01:00, та трамваї № 3, 4, 9, які курсуватимуть до 01:15. Читайте також: Куди полетіти зі Львова влітку: ТОП-5 європейських міст з прямим авіасполученням Так, автобусні маршрути, які курсуватимуть довше, їздять за напрямка...
Культура
30 червня у Львові у сквері "На Валах" відбуватиметься командна гра MindGame. Про це повідомили у прес-службі Львівської ОДА. Це спеціальна інтелектуально-розважальна гра, яка складається з цікавих запитань усіх можливих галузей знань. Учасники матимуть змогу розширити свій світогляд, дізнатись щось нове та актуальне, розвинути свої розумові здібності та від душі посміятись. Все що потрібно – зібрати командну від 4 до 6 осіб, зареєструвати її на гру за пос...
Суспільство
Завтра, 26 червеня у с. Підрясне Яворівського району відбудеться прощання з Героєм Анатолієм Сорочинським, який загинув у зоні проведення ООС. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради. Прощання з Героєм відбуватиметься з 10:30 у Храмі Покрови Пресвятої Богородиці у с. Підрясне Яворівського району Львівської області. Фото: novynarnia.com Об 11:00 відбудеться Чин похорону. Поховають Анатолія Сорочинського на цвинтарі у с. Підрясне, де о 12:15...
Суспільство
До 15 липня українці можуть змінити місце голосування, якщо на виборах народних депутатів, які триватимуть 21 липня, перебуватимуть не за місцем реєстрації. Про це повідомляє 032.ua з посиланням на ЦВК.  Читайте також: В Україні введуть в обіг банкноти номіналом 1000 гривень Так, за інформацією Державного реєстру виборців, для цього потрібно до 15 липня включно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або місцем фактич...