У Львові досліджували щурів. Результати аналізів показали, що в декількох районах Львова щурі є носіями цієї інфекції.
В цьому році зареєстрували два випадки захворювання на Лептоспіроз (водяна лихоманка, японська лихоманка). Про це 032 повідомила прес-служба Львівської міської ради.
В березні цього року в лабораторії особливо небезпечних інфекцій Львівської області досліджено 14 щурів, відловлених у районах міста, в 9 випадках були отримані позитивні результати носійства збудника лептоспірозу. Висока заселеність мишовидними гризунами житлових будинків несе загрозу інфікування людей, що проживають на території міста Львова.
«Щоб лептоспіри проникли в організм, достатньо невеликого пошкодження шкіри, слизової. Інкубаційний період триває 4-14 днів, зрідка – до 20 діб. На місці їх проникнення не залишається ніяких змін, але вони розмножуються і виділяють свої токсини в кров. У хворої людини відсутній апетит, нудота, інколи блювання, підвищується температура тіла, біль в стегнових та литкових м’язах стає нестерпним, часто з’являється жовтяниця. Захворювання маскується під ГРЗ або грип. Щоб розпізнати захворювання, потрібно проводити лабораторне дослідження крові. Хвору людину обов’язково шпиталізують в інфекційну лікарню», - розповідає лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій І. Цвик.