Перша полиця для буккросингу з'явиться на зупинці «Русалка Дністрова».
Метою проекту «Літературні Манелі» є залучення молоді до читання. На кожній книзі будуть наклеєні наліпки для ідентифікації. Книгу не можна буде затримувати більше 2 тижнів. Про це інформує прес-служба Львівської міськради.
«Люди повинні читати, книги мають бути прочитані» - саме такою думкою керується наша команда. Головна ціль проекту полягає в тому, аби відновити інтерес до книг, до читання, оскільки зараз, в час глобалізації, помітно втрату інтересу до справжніх книг. Буккросингом на зупинках ми стараємося зламати стереотип, що книги мають бути один раз прочитані та пилитися в домашніх бібліотеках. Ще однією особливістю є те, що проект соціальний і буде доступним для всіх, тобто, всі матимуть змогу почитати книги. Сподіваємося, що буккросинг на зупинках у Львові набуде такої ж популярності, як і в Європі, стане загальноприйнятим у всій Україні», - розповідає команда «Літературні Манелі».
«Буккросинг, по-перше, дуже зручний для людей, які знають собі, що якщо книга лежить без діла у власній бібліотеці, то користі з неї не так аж багато. Ну звісно, можна ж у книгах і гроші якісь зберігати, і гербарій. Але ж книга хоче, аби її читали. Книга не любить «засиджуватися на місці». Проект буккросингу на зупинках близький мені дуже, адже нарешті є можливість давати ще як мінімум кілька життів своїм книгам, які мені вже непотрібні. Мені приємно знати, що їх читатиме ще хтось, що весь цей кругообіг дуже гарно працює», - поділився учасник проекту, письменник Роман Чихарівський.
Така практика широко розповсюджена у Європі. До прикладу в Берліні перед університетом стоїть книжкова шафа. Будь-то може взяти книгу, сісти у гамак або м'яке крісло та почитати книгу.