• Головна
  • Понад 100 письменників приїдуть на Львівщину вшанувати пам'ять Леся Мартовича (ФОТО)
09:24, 12 листопада 2013 р.

Понад 100 письменників приїдуть на Львівщину вшанувати пам'ять Леся Мартовича (ФОТО)

Всеукраїнський конкурс імені Леся Мартовича, який стартував у січні цього року, об’єднав спільною ідею відомих і маловідомих письменників України. З ініціативи творчих людей Жовківщини започатковано цей літературний конкурс ім.Л..Мартовича. Адже саме на теренах району письменник перебував останній період свого життя, тут він і похований.

101_6859

 

Зі слів організаторів, головною метою конкурсу є активізація літературного життя, популяризація українського художнього слова серед широких верств населення, а також залучення нових авторів, як регіону так і інших областей України для спільної праці на ниві літератури.

101_6860

 

Вже у лютому 2014 року члени ради літературного конкурсу визначать і оголосять лауреатів  цього Всеукраїнського поетично-мистецького конкурсу.

Як стало відомо журналісту 032 ua до участі в конкурсі вже зараз зголосилось понад 100 поетів. Конкурс було оголошено на початку року, а вже сьогодні на строгий огляд членів ради літературного конкурсу було подано 66 авторських книг та 67 друкованих робіт (поетичні твори, які ще ніде не були опубліковані,-ред.).

101_6865

 

Президент благодійної організації «Розточани» Галина Фесюк розповіла, що серед книг лише одна не відповідала вимогам конкурсу, а серед друкованих  творів  - 11 порушили загальні вимоги.

101_6867

 

 Відтепер перед членами комісії непросте завдання, вже до кінця грудня серед великої кількості творчих доробків, обрати одних із кращих авторів, які і будуть змагатися за статус лауреата конкурсу.

101_6871

 

Варто зауважити, що авторські книги від 2008 р. поділені за номінаціями: поезія, проза, краєзнавство, дитяча книга, пісні.

«Нам треба подивитися, і не тільки подивитися , а прочитати 67 книжок і дати об’єктивну, професійну оцінку кожній книзі. Будемо оцінювати за такими критеріями:

По-перше - це ідея, тема, сюжет, зміст; по-друге, художня цінність книжки, по - третє, образність і по – четверте, буде оцінюватись жанрова відповідність темі.» - наголосила голова Української асоціації письменників Західного регіону Елла Красноступ

Зі слів пані Елли поезія теж буде оцінюватись за певними критеріями, такими як віршований розмір, предмет помилок, рима.

Коротка довідка

Лесь Мартович (1871-1916) - український письменник та громадський діяч. Народився у с. Торговиця на Івано-Франківщині у родині писаря. У червні 1892 року закінчує гімназію і записується на юридичний факультет Чернівецького університету, який закінчив через 17 років (1909). Батько не мав змоги утримувати сина в університеті, і тому Мартовичу довелось розраховувати тільки на себе. Займався громадськими справами: працював у нелегальному гуртку, члени якого проводили серед селян культурно-освітню роботу; збирав і вивчав фольклорні матеріали; видавав свою літографовану газету «Збірка»; засновував по селах читальні тощо. У той же час він був редактором львівської газети «Хлібороб» (1893), а в 1897-1898 роках став редактором «Громадського голосу», який до того редагував Іван Франко. Не маючи помешкання, спав у редакції. А газета виходила регулярно і без запізнень.

Працював у Львові, Дрогобичі, Городку і Стрию. Починаючи з 1905 року важко хворів. Оскільки не мав де жити, поселився у друзів неподалік Рави-Руської. Одного разу його навідував І. Франко. Злигодні першої світової війни остаточно підірвали слабке здоров’я письменника. 11 січня 1916 року на Жовківщині Лесь Мартович помер.  Похоронили його в селі Монастирок.

До нас дійшло 27 оповідань. Його герої - селяни з найвіддаленіших сіл Західної України. У 1900 році у Львові вийшла перша збірка оповідань письменника «Нечитальник», в 1903 році - друга під назвою «Хитрий Панько», в 1905 році третя - «Стрибожий дарунок» і інші оповідання. Найбільшої уваги заслуговує твір Леся Мартовича «Забобон» (1911 р.), в якому поєднуються обидві тематичні лінії творчості письменника - селянська та інтелігентська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...