• Головна
  • Нацбанк випустив пам’ятні монети “100 років Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського” (ФОТО)
16:27, 5 листопада 2013 р.

Нацбанк випустив пам’ятні монети “100 років Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського” (ФОТО)

Національний банк України долучився до святкування 100-річчя  Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського та ввів у обіг пам’ятні монети, присвячені сторіччю одного з провідних музичних закладів України.

Презентація пам’ятних монет “100 років Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського” номіналами 5 та 2 гривні відбулася 4 листопада 2013 року під час урочистого засідання Вченої ради та колективу Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського.

51358049

 

Заступник Голови Національного банку України Віра Ричаківська зауважила, що введення в обіг пам’ятних монет “100 років Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського” є своєрідним подарунком до ювілею визнаного центру музичної освіти України.

“Національна музична академія України імені П. І. Чайковського подарувала Україні та світу плеяду видатних музикантів, збагачуючи традиції національної музичної школи та формуючи смаки українців. Педагоги та фахівці цієї академії виховують музично-творчу еліту нашої країни, яка гідно представляє Україну на світовій культурній арені, − зазначила Віра Ричаківська. – Монети, презентовані сьогодні, є знаком нашої вдячності за культуроутворюючу та духовну діяльність академії”.

Вона зазначила, що монети “100 років Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського” номіналом 5 гривень виготовлено зі срібла, а  номіналом 2 гривні − з нейзильберу (тираж – 3 000 та 20 000 штук відповідно).

Роман Чайковський, начальник відділу розроблення дизайну Банкнотно-монетного двору Національного банку України, художник і скульптор монет, розповів, що саме творчість випускників та митців академії надихнула його на створення ескізів монети. На аверсі монет на тлі стилізованої композиції − рояль, скрипковий ключ і нотний стан, зображено портрет П. І. Чайковського, а на реверсі монет − будівлю оперної студії Національної музичної академії України, під якою напис “100 РОКІВ” та лаврова гілка. “Я намагався відтворити живі, яскраві та лаконічні образи, які асоціюються в нашій свідомості з визнаними майстрами музичної культури”, − сказав Роман Чайковський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...