• Головна
  • У гостях львівських політехніків — письменник Роман Лубківський (ФОТО)
17:49, 25 жовтня 2013 р.

У гостях львівських політехніків — письменник Роман Лубківський (ФОТО)

У Національному університеті “Львівська політехніка» відбулася творча зустріч викладачів та студентів із відомим українським письменником, літературознавцем і перекладачем, знаним державним і громадським діячем лауреатом Національної премії імені Т.Шевченка  Романом Лубківським.

IMG_9473

 

Зустріч, що відбулася у  вщент заповненому актовому залі університету, стала одним із ключових аспектів заходів з нагоди наступного 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. Відкриваючи її директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою Львівської політехніки,  Ірина Ключковська наголосила, що цього і наступного року буде проведено цілу низку цікавих й різноманітних заходів, аби гідно вшанувати ювілей Великого Кобзара.

Гостя  політехніків привітали голова Львівської обласної держадміністрації Віктор Шемчук, проректор з наукової роботи Львівської політехніки професор Зорян Піх, доцент Львівського національного університету ім. І. Франка Богдан Тихолоз, професор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців,  заступник голови Яворівської районної держаадміністрації Роман Кураш.

IMG_9493

 

Особливий подарунок - читання поеми «Холодний Яр» Кобзаря - підготувала артистка Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Олександра Люта. А студенти другого курсу кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. І. Франка Грицюк Богдан, Сулика Юрій, Петрук Андрій та Банько Марко прочитали декілька творів Тараса Григоровича. Схвильований був виступ  мистецтвознавця Христини Береговської. Творчого тону зустрічі задав струнний квартет  оркестру «Поліфонія» народного дому «Просвіта» Львівської політехніки.

Виступаючи під час творчої зустрічі, голова облдержадміністрації Віктор Шемчук, зокрема, зацитував декілька рядків із вірша Шевченка «Пророк». Він сказав: «Легко бути героєм, коли те, що ти робиш, називають подвигом. Незмірно важче, коли твій подвиг назвуть подвигом через десятиліття чи навіть століття, а за життя відплатять в’язницею, засланням, зневагою мовчання. Важко бути героєм, бо справжні герої ніколи не вміщуються у рамки свого життя». Наприкінці свого виступу Віктор Шемчук наголосив, що дякує долі  за знайомство із Романом Лубківським, якого вважає справжнім пророком сучасності.

Свій виступ Роман Лубківський розпочав такими словами: «Сьогодні у Львові багато закладів, які є світильниками у царстві духа, як говорив Іван  Франко. Але все ж Львівська політехніка — найбільший  із них, тому що зосереджується на справах, котрі стосуються нашої спадщини, нашої культури, на справах міжнародних, на справах просвітянських, видавничих.

Дослідник творчості Шевченка зазначив, що 200 років від дня народження українського сумління нації -- це два  віки нашої національної історії, але це ціла епоха українського буття.   «Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох», -- зацитував Роман Лубківський  Ліну Костенко. І запитав в аудиторії: «Чи не відчуваємо ми гіркого, ледь відчутного приступу туги, смутку, через те, що не було епохи для поетів? А сьогоднішня епоха, вже після Шевченка, чи є вона епохою для поетів? Ні, сто разів ні», - зізнається письменник.

На завершення Роман Лубківський поділився подальшими творчими та громадськими планами. Він висловив подяку ректору Національного університету «Львівська політехніка» професору Юрію Бобалу, з яким планує реалізувати проект з відновлення одного із храмів. Щодо діяльності на творчій ниві, то у близькій перспективі читачів очікують переклад статті про Шевченка польською мовою, публікація книжки під назвою «Моя Шевченкіана» тощо.  

Упродовж зустрічі присутні могли спостерігати за відеорядом світлин Романа Лубківського, що додавало творчій відвертості.

Нагадаємо, що до святкування 200-ліття від дня народження Кобзаря залишається всього чотири місяці. У зв’язку з важливістю та масштабністю події у Львівській облдержадміністрації  створено ювілейний комітет, проведено низку  заходів. Львівська політехніка має свою Шевченкіану: відбулася поїздка професорсько-викладацького складу товариства «Просвіта» та студентства університету шевченківськими місцями. З ініціативи Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою  стартував масштабний проект, в межах якого українські діти у світі будуть читати «Кобзар».

Наступна зустріч у рамках Шевченкіани  відбудеться 6 листопада 2013 року з  індійською правозахисницею  Мрідулою Гош.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...