• Головна
  • Протягом року в міськраді тривав проект для покращення «мистецтва врядування»
16:49, 17 жовтня 2013 р.

Протягом року в міськраді тривав проект для покращення «мистецтва врядування»

В п’ятницю, 18 жовтня, відбудеться заключна конференція проекту «Мистецтво врядування: відповідальність, звітність, прозорість», який протягом року реалізовував Інститут міста спільно із Львівською міською радою. Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.

Цей проект – один з перших подібних проектів, реалізованих в Україні. Його мета – більш ефективна робота самої міської ради, поглиблення співпраці між мешканцями та місцевою владою, шляхом запровадження більш відкритих та простих процедур надання адміністративних послуг та відстеження громадської думки в місті. Реалізація проекту була б неможливою без фінансової допомоги головного партнера проекту – програми MATRA Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.

На конференції виступатимуть українські та іноземні експерти в галузі сертифікації ISO 9001, ключових показників ефективності KPIs, проектного менеджменту PRINCE2, соціологи та представники Асоціації міст України.

Після більш, ніж 5-річної роботи, Львівська міська рада частково завершила стандартизацію процесів за вимогами ISO 9001. Як свідчить світовий досвід, системний підхід до організації діяльності є найкращим шляхом для ефективної роботи державних органів. У провідних країнах Західної Європи і Північної Америки його впровадження у діяльність органів влади відбувалось у 1990-их роках, коли влада стала публічною і почала сприймати громадянина як замовника послуг.  Процеси стандартизації – довгий та складний процес, тому за стандартом, найчастіше працюють лише найважливіші для мешканців та міської ради процеси.

Система управління якістю дозволяє усувати дублюючі функції, уніфікувати документообіг, чітко розподіляти завдання між працівниками, здійснювати оперативний внутрішній контроль. Під час проекту у Львівській міській раді було стандартизовано 12 процесів виконавчого комітету ЛМР.

Одним із найважливіших результатів проекту «Мистецтво врядування» стало проведення найбільшого за роки незалежності у Львові соціального моніторингу «Якість життя у Львові». Протягом травня-червня 2013 року було опитано 2 400 львів’ян з усіх районів міста. Вони відповідали на запитання, що стосувались охорони здоров’я, освіти, транспорту, благополуччя, дозвілля, власної соціальної активності. Таке дослідження дозволило отримати комплексну оцінку того, як оцінюють Львів його мешканці. В планах – проводити подібні дослідження раз на 1 рік, що дозволить постійно оцінювати громадську думку та керувати містом більш ефективно.

Крім того, завдяки проекту мешканці Львова отримали 32 «дорожні карти» – комплексні документи, які показують всі етапи, які необхідно пройти, щоб отримати адміністративну послугу від міської ради. Розробка «дорожніх карт» показала, що більшість процедур необхідно спростити, прибравши зайві ланки. Це повинно стати одним із наступних подальших кроків влади міста.

На внутрішні процеси у міській раді також вплине запровадження ключових показників ефективності (KPIs) та системи проектного менеджменту PRINCE2. Перший з них – це клієнтоорієнтований підхід, що використовується у бізнесі та європейських муніципалітетах та дозволяє отримати відповідь на питання: «Яких результатів повинні досягнути працівники міської ради для досягнення поставлених стратегічних цілей?». А система PRINCE2 дозволяє підвищити прозорість діяльності органів влади під час впровадження різноманітних проектів, де наголос робитиметься на кінцевому результаті.

Довідка

Проект «Мистецтво врядування: звітність, відповідальність, прозорість» реалізовано Інститутом міста та Львівською міською радою за фінансової підтримки програми MATRA Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди. Заключну конференцію проекту організовано з допомогою Об’єднання «Самопоміч».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...