• Головна
  • ТОП-10 однорічних квітів, що самостійно розсіюються на клумбі
18:14, 7 березня
Надійне джерело

ТОП-10 однорічних квітів, що самостійно розсіюються на клумбі

ТОП-10 однорічних квітів, що самостійно розсіюються на клумбі

Однорічні квіти, що розсіюються самостійно, завершують свій життєвий цикл протягом одного сезону, але мають здатність до самосіву. Після дозрівання насіння природним чином розсіюється, що дозволяє їм проростати наступного року без додаткового втручання. Такі квіти можуть бути корисними для створення природних квітників або для тих, хто шукає менш трудомісткий спосіб озеленення.

Пропонуємо вам ознайомитися з десяткою найпоширеніших на Галичині квітів-однорічників, які, самостійно розсіюючись, будуть з року в рік милувати ваші очі барвистим цвітінням.

Переваги однорічних квітів, що поширюються самосівом

При виборі однорічних квітів для самосіву рекомендується враховувати їхні потреби в освітленні та ґрунті. Для забезпечення успішного самосіву важливо дозволити насінню повністю дозріти на рослинах.

Переваги однорічників, що розсіюються самі:

  • Зниження необхідності щорічного посіву.
  • Формування природного та динамічного квітника, який може змінюватися з року в рік.
  • Економічність, оскільки немає необхідності постійно купувати насіння.

Важливо також при цьому врахувати низку чинників:

  • Не всі однорічні квіти мають однакову здатність до самосіву.
  • Умови ґрунту та клімату можуть впливати на успішність самосіву.

Необхідно також враховувати потенційне поширення рослин, щоб уникнути небажаного розростання.

ТОП-10 квітучих однорічників, які самі засіють клумбу

1. Духмяні хвилі алісуму (Alyssum)

ТОП-10 однорічних квітів, що самостійно розсіюються на клумбі, фото-1

Низькорослу грунтопокривну рослину з дрібними квіточками, зібраними у китиці, можна зустріти на клумбах, альпійських гірках, у контейнерах і горщиках на підвіконні чи на балконі тощо. Алісум швидко розростається, вкриваючи білими, рожевими, бузковими, жовтими чи фіолетовими хвилями все довкола. Нагріті сонцем квіти наповнюють повітря духмяним медовим ароматом. Алісум квітне з початку літа й до першого снігу.

2. Яскраві фарби календули (Calendula officinalis)

ТОП-10 однорічних квітів, що самостійно розсіюються на клумбі, фото-2

Відомі з дитинства нагідки (календула) своїми оранжево-червоними або жовтими квітами прикрасять сад, привносячи виразні сонячні фарби у кольорове розмаїття клумб. Вони також розсіюють насіння, здатне пережити зиму та зійти наступного року. Квітнуть з червня та до перших холодів. Хоча поодинокі квіти можна зустріти й у грудні, якщо немає сильних морозів та великої кількості снігу. Календула відома як антисептик і часто використовується в народній медицині.

3. Приваблива блакить волошок (Centaurea)

ТОП-10 однорічних квітів, що самостійно розсіюються на клумбі, фото-3

Волошки більшість сприймає як бур’ян, який можна зустріти серед жита чи пшениці у полі. Але з не меншим успіхом цю невибагливу квітку можна поселити у своєму саду. Цвіте вона у перші два місяці літа: червень-липень, а деякі екземпляри зустрічаються до самої осені. Схожість насіння зберігається впродовж 10 років. Квіти представлені у широкій палітрі синього кольору: від біло-блакитного до фіолетового. Волошка – один із символів України, і входить до складу традиційного українського вінка.

4. Загадкова клеома (Cleome)

ТОП-10 однорічних квітів, що самостійно розсіюються на клумбі, фото-4

Клеому не часто зустрінеш на українських клумбах. А дарма! Високоросла (до 150 см) рослина з ніжно-рожевими, бузковими або білими квітами незвичної форми додасть південноамериканської екзотики вашому саду. Не схожий на квітковий аромат клеоми відлякує шкідливих комах. Найкраще росте у добре освітлених сонцем місцях, любить тепло.

5. Сонячний шовк кореопсису (Coreopsis tinctoria)

ТОП-10 однорічних квітів, що самостійно розсіюються на клумбі, фото-5

Багата палітра багаторічних сортів кореопсису, можливо й більш різноманітна, але не варто забувати про існування однорічників серед представників цього виду. Яскраві, ніжні на дотик пелюстки кореопсису фарбувального з темно-коричневою серединкою прикрасять клумби та квітники різних форм і видів. Рослини сягають у висоту 15-40 см, квітнуть впродовж всього літа. Можуть рости як на сонячних ділянках, так і у затінку.

6. М’які пастелі космеї (Cosmos)

ТОП-10 однорічних квітів, що самостійно розсіюються на клумбі, фото-6

Космея (мексиканська айстра) – ще одна недооцінена багатьма початківцями квітка. Воно й не дивно, бо звичні рослини не завжди викликають захоплення. Можливо поодинокі квіточки й не виглядають занадто привабливими, але у групових посадках поєднання ажурного листя та пастельних відтінків простих квітів справляють неймовірне враження. Квітуча рослина також ефектно виглядає у декоративних горщиках, а нові досягнення селекціонерів у виведенні двоколірних сортів примусять змінити думку про простачку космею навіть закоренілих скептиків.

7. Біло-зелені фарби молочаю (Euphorbia marginata)

ТОП-10 однорічних квітів, що самостійно розсіюються на клумбі, фото-7

Один з різновидів величезного сімейства молочаїв – молочай облямований, - трав’яниста однорічна рослина з біло-зеленим листям, що прижилася у наших широтах. Його ще називають “гірський сніг”, “кришталь” або “гірські вершини”. Квітне у липні-серпні, квіточки досить непримітні, але у поєднанні з декоративним листям виглядають дуже красиво. Рослина невибаглива, ефектна як сама собою, так і в комбінаціях з більш яскравими квітами.

8. Малопа (Malope trifida) із сімейства Мальвових

ТОП-10 однорічних квітів, що самостійно розсіюються на клумбі, фото-8

Високий однорічник (100-150) з досить великими квітами (9-10 см в діаметрі) здатен скласти конкуренцію відомій усім мальві. Період цвітіння: червень - вересень (інколи до перших приморозків). Квіти малопи червоних та рожевих відтінків чудово поєднуються з білими айстрами, флоксами та ромашками. 

9. Нігела (Nigella): чорнушка або чорний кмин

ТОП-10 однорічних квітів, що самостійно розсіюються на клумбі, фото-9

Трав’яниста рослина з поодинокими крупними квітами білого, блакитного або синього кольору. Деякі сорти з червоними квітами. Суцвіття нагадують зірку й ефектно виглядають серед ажурного зеленого листя. Більш відома серед любителів народної медицини. Насіння також використовують як пряність при випічці хліба, у квашенні та солінні овочів (капусти, огірків, кавунів тощо).

10. Червоні спалахи маку (Papaver rhoeas)

ТОП-10 однорічних квітів, що самостійно розсіюються на клумбі, фото-10

Мак – ще одна рослина яка більше асоціюється з бур’яном в полях. Але і на садових чи дачних клумбах в композиції з такими ж невибагливими квітами та декоративними злаками вона буде радувати вас з середини червня й до кінця літа, то відцвітаючи, то знову спалахуючи червоними вогниками серед інших рослин. Одна з поширених назв – мак-самосійка, – прямо вказує на здатність розсіюватися без стороннього втручання.

Тепер ви знаєте, з яких видів квітів можна створити безпроблемну клумбу. Але пам’ятайте, хоч ці однорічники й здатні відновлюватися рік за роком, але ж додаткові посадки свіжих квітів не завадять. Особливо після суворих зим.

Читайте також: Первоцвіти Львівщини: які весняні квіти не можна зривати

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#квіти #практичні поради #ТОП-10
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
Редакція 032.ua пропонує добірку найкращих визначних та цікавих місць, пам'ятників, локацій у Львові. Ви зможете ще раз переконатися, яке прекрасне місто Лева.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...