УПЦ МП закликають не претендувати на майно у Львові, – лист

Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП) закликають відмовитись від свого звернення про надання їй в користування майнового комплексу – землі та будівлі, що на території військового містечка №212 на вул. Пекарській, 57. Про це йдеться у відкритому листі за підписом львівської інтелігенції.

Лист від науковців, підприємців, службовців та громадських діячів Львова адресований також голові Львівської облдержадміністрації Віктору Шемчуку, голові Львівської обласної ради Петру Колодію, міському голові Львова Андрію Садовому. Органи влади закликають передати майно громаді Церкви Християн Віри Євангельської.

«Ми з тривогою дізналися про загрозу нової несправедливості, яка може суттєво вплинути на релігійний клімат у місті Львові», – наголошують автори листа.

Проблемна ситуація, зазначають вони, розпочалась 1992 року, коли «при перерозподілі львівських храмів відповідно до потреб віруючих розпорядженням представника президента України львівській громаді Церкви Християн Віри Євангельської (Місії «Добрий самарянин») було передано храм Христа Спасителя, але без інших будівель храмового комплексу. Йдеться про прихрамові будівлі на вул. Пекарській, 57 і 59, які й далі використовувались Збройними Силами України як військовий шпиталь».

Звернення цієї релігійної громади до КМУ і Міноборони не принесли результату.

«Проте коли у квітні 2013 року з таким самим проханням до прем’єр-міністра України звернулася громада Української Православної Церкви (МП), адміністративна машина відреагувала блискавично, і практично всі документальні погодження на рівні центральної влади були отримані. Сьогодні справа лише за рішенням органів місцевого самоврядування Львова. Ми вітаємо факт, що Збройні сили України і державна влада вирішили припинити нецільове використання згаданих приміщень. Проте ми переконані: пріоритетне право отримати їх у власність має громада Церкви Християн Віри Євангельської, яка домагається цього вже двадцять один рік», – йдеться у листі.

Згадані будівлі, на які претендує УПЦ МП, вважають автори листа, мають бути у віданні громада, яка володіє самим храмом: «Інакше єдиний храмовий комплекс виявився б розділеним поміж двома релігійними громадами, що створювало б нездорову ситуацію взаємних претензій і витворило б у Львові нікому не потрібне вогнище міжконфесійного конфлікту».

Під листом поставили свої підписи:

Тарас Возняк, редактор культурологічного часопису «Ї»

Михайло Голубець, доктор біологічних наук, професор, академік Національної академії наук України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, почесний директор Інституту екології Карпат НАН України

Іван Гречко, голова Клубу греко-католицької інтелігенції

Ярослав Грицак, доктор історичних наук, професор Українського католицького університету

Орест Друль, журналіст, шеф-редактор Інтернет-проекту «Західна аналітична група»

Віталій Загайний, заст. голови Львівського регіонального відділення Асоціації міст України

Ігор Калинець, колишній політв’язень, лауреат Шевченківської премії

Леся Крип’якевич, заст. голови Фонду святого Володимира з гуманітарних питань

Лариса Крушельницька, професор, доктор історичних наук, почесний директор Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, голова археологічної комісії Наукового товариства ім. Т. Шевченка

Тетяна Крушельницька, депутат Львівської міської ради 1 – 5 скликань, доцент Національного університету «Львівська політехніка»

Мирослав Маринович, колишній політв’язень, проректор Українського католицького університету

Ігор Матушевський, голова Фонду святого Володимира

Богдан Панкевич, депутат Львівської міської ради

Олесь Пограничний, журналіст

Зорян Попадюк, колишній політв’язень

Ярослав Рущишин, підприємець, голова Комітету підприємців Львівщини

Мирослав Сеник, депутат Львівської обласної ради, голова Львівської обласної ради (2006 – 2010 рр.)

Богдан Сорока, художник-графік

Олесь Старовойт, депутат Львівської обласної ради V та VI демократичного скликання

Павло Хобзей, депутат Львівської обласної ради

Юрій-Богдан Шухевич, колишній політв’язень.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі