Українка намалювала воду та підкорила малюнком Нью-Йорк (ФОТО)

18 вересня в Нью-Йорку відбулася урочиста церемонія нагородження переможців 22-го Міжнародного конкурсу дитячих малюнків, організованого програмою ООН з навколишнього середовища (UNEP) і Bayer на тему «Вода: джерело життя. Звідки вона береться?».

Prize-Yevgeniya Zakharchuk

 

 Організатори конкурсу визначили по одному переможцю серед учасників з Африки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Західної Азії, Європи, Латинської Америки та країн Карибського басейну, Північної Америки. Цього року в конкурсі взяли участь майже 700 000 дітей із 110 країн. Критеріями відбору були: Чи зрозуміло відображена тема? Чи була вона візуалізована у цікавій формі? Чи передає зображення сильне повідомлення ?

 «Ми обрали темою 22-го конкурсу малюнків воду, щоб підкреслити, що вона не з'являється з кранів або пластикових пляшок, які купили в супермаркеті. Вона породжується природою і протікає з лісів, боліт в річки та озера», - говорить заступник Генерального секретаря ООН, генеральний і виконавчий директор UNEP Ахім Штайнер. - Молоді художники показали, що вони не тільки усвідомлюють вирішальну роль води як найбільш фундаментального ресурсу, а й ті наслідки для людини і живої природи, які можуть настати з вини людини, що забруднює і нераціонально використовує воду в ім'я технічного прогресу».

 Переможцем у Європі визнана юна художниця з м. Шостка Євгенія Захарчук . Разом з шістьма регіональними переможцями вона вирушила до Нью-Йорку, де отримала грошовий приз і візьме участь у міжнародній дитячій і молодіжній конференції Tunza.

 «Своїм малюнком я хотіла сказати, що вода відіграє важливу роль як у житті людини, так і в навколишньому середовищі. Водних ресурсів на Землі багато, але більша їх частина забруднена і знаходиться в критичному стані. Тому хотілося б донести до кожного, що вода - джерело життя на Землі. І щоб кожна людина  перш ніж щось робити, думала про наслідки», - говорить Євгенія Захарчук.

Після підбиття підсумків конкурсу журі, що складається з викладачів та представників UNEP, Bayer, Фонду глобального світу і навколишнього середовища та Nikon визначило 50 переможців, а так само деякі додаткові малюнки, які будуть представлені спочатку в Нью-Йорку, а потім візьмуть участь у виставках по всьому світу.

 «Це вражає - бачити те, наскільки високий рівень обізнаності дітей про глобальну проблему води і як вони використовують свою уяву, щоб виразити це в малюнках», - сказав д -р Майкл Прей, керівник корпоративної політики та зв'язків зі ЗМІ компанії Bayer.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі