Професор журналістики покинув спілку журналістів

Викладач факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Мар’ян Житарюк написав заяву про припинення членства у Національній спілці журналістів України, - повідомляють у Національній спілці журналістів.

На засіданні секретаріату Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України була розглянута заява професора кафедри зарубіжної преси та інформації факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка Мар’яна Житарюка щодо припинення членства у НСЖУ. Це своє рішення він пояснив тим, що «не поділяє позицію керівництва ЛОО НСЖУ щодо розпалювання пристрастей довкола газети «Експрес».

«Відверто кажучи нас здивувала заява пана професора про вихід зі Спілки. М.Житарюк у своїй «науковій» статті «Свобода слова, свобода дій, свобода вибіркової відповідальності» спробував проаналізувати дискусію між львівськими журналістами та головним редактором газети «Експрес», яка мала місце у березні цього року. У нібито науковій статті доктор наук із соціальних комунікацій продемонстрував вражаючу непрофесійність в аналізуванні проблеми, подаючи читачеві неправдиву та перекручену інформацію. Жодного «рішучого засудження  практики «Експресу» та «прохання» ЛОО НСЖУ допомогти розчавити медіа холдинг» не існувало в природі»,  ̵  заявив заступник голови Львівської обласної організації НСЖУ Андрій Болкун.

«Житарюк піддає сумніву положення із заяви ЛОО НСЖУ, що «недопустимо подавати в інформаційних матеріалах власні міркування, особисті погляди, оціночні судження з боку медіа-компаній, видавців і журналістів». Але це чітка вимога, яка викладена у Резолюції 1003 (1993) «Про етичні принципи журналістики» Парламентської асамблеї Ради Європи! І практично вся заява спілки побудована на закликах щодо дотримання європейських норм. Як і цієї, що власник ЗМІ не може бути редактором цього ЗМІ. Досі власник «Експресу» не оприлюднив структури власності очолюваних ним медіа-структур. Житарюк «насварив» журналістів і спілку за винесення внутрікорпоративного конфлікту на суд  громадськості, назвавши наше реагування на «неслухняний», як він пише, «Експрес» неадекватним та значно перебільшеним. Ми розмістили «наукове дослідження» професора журналістики на нашому сайті, щоб усі охочі могли ознайомитись із «глибокими аналітичними» розумуваннями щодо дотримування стандартів та взаємовідносин у львівській журналістиці»,  ̵  підкреслив А.Болкун.

«Прикро, що професор Житарюк не проаналізував проблему перетворення окремих видань на медіа-кілерів, які насаджують своєрідний режим медіакратії, що полягає у непомильній та домінуючій ролі газети, яка замінюючи суд та правоохоронні органи, проголошує себе істиною в останній інстанції»,   ̵ наголосив Болкун. Він також зазначив, що спілка готова провести для обговорення цієї проблеми «круглий стіл» і запрошує до його участі як Мар’яна Житарюка, так і Ігора Починка, та усіх бажаючих, яким не байдужі стандарти чесної, принципової, відповідальної та моральної журналістики.

Відповідно до п. 14 Статуту ЛОО НСЖУ секретаріат взяв до відома заяву М.Житарюка про припинення членства у НСЖУ і прийняв рішення вважати його не членом НСЖУ. «Шкода, що пан Житарюк показав таку дивну «принципову» позицію, а не запропонував, як доктор наук із соціальних комунікацій, широку дискусію з даного питання. Це не найкращий зразок наслідування для студентів факультету журналістки. Але, на щастя, сьогодні до спілки вступає багато молодої й відповідальної молоді, яка не лише експлуатує тему європейських цінностей, а намагається дотримуватись їх у своїй щоденній професійній журналістській діяльності»,  ̵  підсумував заступник голови-відповідальний секретар ЛОО НСЖУ Андрій Болкун.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі