• Головна
  • З початку року 100 посадових осіб понесли покарання за порушення у бюджетній сфері
варто знати усім
18:10, 19 вересня 2013 р.

З початку року 100 посадових осіб понесли покарання за порушення у бюджетній сфері

варто знати усім

На підставі винесених постанов у поточному році проведено понад 180 прокурорських перевірок з питань додержання законодавства про бюджетну систему. За їх результатами розпочато 49 кримінальних проваджень, з яких 9 уже скеровано до суду.

За наслідками розгляду 150 подань, до відповідальності притягнуто 100 посадових осіб органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, з них 35 – органів контролю.

До бюджету відшкодовано більше 730 тис. грн.

За втручання прокурорів заходами цивільно-правового характеру до судів області на захист інтересів держави у бюджетній сфері пред’явлено позовів на суму понад 11,8 млн.грн. Наразі судами задоволено позови на загальну суму 10,4 млн.грн., з яких 8,7 млн.грн. уже поповнили державний бюджет.

Такі дані були озвучені сьогодні на засіданні колегії прокуратури Львівської області щодо додержання законодавства у бюджетній сфері та прокурорського нагляду з цих питань.

Водночас незважаючи на вказані позитивні результати прокурор Львівської області наголосив і на проблемах, які необхідно вирішувати.

Зокрема, в області надалі виявляються факти незаконного використання коштів, виділених на виконання державних, регіональних та місцевих програм. Продовжують мати місце порушення законодавства про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти.

З огляду на це потребує покращення робота Держфінінспекції. Оскільки із 229 проведених контрольних заходів, в правоохоронні органи передано лише 46 матеріалів, за якими розпочато 35 кримінальних проваджень.

Прокурорськими перевірками встановлено також порушення при казначейському обслуговуванні.

Викрито низку порушень з ознаками кримінально-караних діянь у сфері транспорту.

За результатами проведених перевірок з питань законності використання бюджетних коштів зареєстровано 18 кримінальних проваджень, за прокурорського втручання до бюджету відшкодовано більше як півмільйона гривень.

Поширений характер мають порушення у бюджетній сфері на транспорті, зокрема, в автодорожній галузі.

Так, результати проведених перевірок у сфері автодорожнього комплексу стали підставою для реєстрації 13 кримінальних проваджень, 9з яких за фактами незаконного використання бюджетних коштів на ремонт доріг органами місцевого самоврядування.

Внесення 19 подань, за результатами розгляду яких до бюджету відшкодовано близько 470 тис.грн.

Для того щоб бюджетні кошти не розглядались нечистими на руку «ділками» як “ласий шматок” необхідно активізувати роботу відповідних підрозділів органів міліції та служби безпеки щодо виявлення та розкриття злочинів вказаної категорії”,- наголосив прокурор Львівської області.

На завершення прокурор області зазначив, що захистити інтереси держави від неправомірних посягань в бюджетній сфері можливо лише завдяки спільним зусиллям правоохоронних органів та органів влади, зокрема контролю.

За наслідками колегії визначено ряд заходів, які сприятимуть збереженню та ефективному використанню бюджетних коштів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...