Придумана універсальна формула для реєстрації всіх шлюбів у львівських селах

Депутат Львівської обласної ради від Народного Руху України Олександр Ганущин під час виступу на сесії облради повідомив про проблему, з якою стикнулася кожна сільська селищна рада при реєстрації шлюбів.

Депутат відзначив, що відповідно до  статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних рад належить делеговані повноваження щодо реєстрації актів цивільного стану.

«Але, як також відомо, Україна – країна реєстрів. Серед них чільне місце займає Державний реєстр актів цивільного стану громадян. А веде його Міністерство юстиції, котре звісно не має відділень у кожному селі та селищі.

А тому враховуючи, що з чогось той реєстр має жити, придумана універсальна формула для реєстрації всіх шлюбів у сільській та селищній місцевості. Кожен сільський голова чи секретар має відправляти відомості про укладені шлюби криптографічними каналами зв'язку засобами електронного цифрового підпису АЦСК «MasterKey» через мережу Інтернет», - відзначив обранець.

Олександр Ганущин, також, повідомив що за наявною інформацією, вартість електронного ключа на одну посадову особу складає 180 грн., вартість програмного забезпечення до нього - 1500 грн., вартість навчання одного посадовця – 250 грн. У підсумку, сумарна вартість підключення виконавчого комітету сільської, селищної ради до Реєстру (2 цифрові підписи на голову і секретаря) складає (180+250)х2+1500=2360 грн.)

«632 сільські і 34 селищні ради це понад 1570 тис грн. В розпалі бюджетного року і, звісно, з казначейськими затримками. Нема оплати - нема реєстрації шлюбу. Так у всякому випадку через свої листи погрожують органи юстиції місцевим радам.  Не сказано в наказі Мінюсту, що робити сільським радам, котрі досі не мають інтернету, а таких чимало – залишається їздити укладати шлюб в райцентр», - відзначив Ганущин.

Рухівець, також, повідомив, що  на наступну сесію готує проект рішення щодо відміни вказаних дискримінаційних норм посилаючись на ч. 2  статті 67 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». А саме : рішення органів державної влади, які призводять до додаткових видатків органів місцевого самоврядування, обов’язково супроводжується передачею їм необхідних фінансових ресурсів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі