• Головна
  • На фестивалі «Веретено» у Львові відроджуватимуть українські традиції
10:08, 13 вересня 2013 р.

На фестивалі «Веретено» у Львові відроджуватимуть українські традиції

 Вже п’ятий рік поспіль у Львові, в Шевченківському гаю, пройде фестиваль «Веретено». Щороку протягом свята відроджують один з українських давніх обрядів. На попередніх фестивалях такі забуті обряди, як «Проводи до війська», «Пов’язування рантуха», «Вільха», «Оглядини», «Заручини», «Деньки» були справжнім відкриттям. Цьогоріч відроджуватимуть українське весілля.

Назва фестивалю «Веретено» символізує безперервний обертовий рух, який творить  нову матеріальну форму та духовну сутність. Фестиваль  «Веретено» збирає  носіїв духовної культури - етнографічні колективи, які відтворюють давні обряди, у яких у пісенно-поетичній формі розкриваються  головні  події з життя українців.

«Завдання Фестивалю - викликати повагу  до  духовної та матеріальної культури українців,  до творчості народу, адаптувати етнічні традиції  до сучасного життя»,  - кажуть організатори.

Щорічно фестиваль висвітлював різні теми. Темою фестивалю  «Веретено» (2009 р) було  «прядіння». Вперше було продемонстровано процес виготовлення ниток - прядіння і сукання  на веретенах та прялках.

Фестиваль «Веретено» (2010 р.) розкривав тему «ткацтво». Були представлені різні види ткацтва художниками текстилю та народними майстрами. Фестиваль «Веретено» (2011 р.) окрім обрядодій пропонував знайомство із багатством української вишивки зокрема «рушника».

Особливістю фестивалю є  участь у ньому не просто виконавців, а  носіїв первинного фольклору. На  фестивалі «Веретено» є  представлене автентичне мистецтво, що означає – справжнє, від першоджерела. Тому те, що пропонується  учасниками,  - це  представлена у пісенно-поетичній формі  модель життя наших предків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...