«Країна повинна фінансувати такі заходи, як книжковий форум», - мер міста

 Сьогодні розпочався 20 ювілейний Форум видавців у Львові. На відкриття були запрошені представники Польщі, Канади та Австрії, які зазначили, що співпраця з Україною є дуже важливою для них. А міський голова Львова наголосив на необхідності фінансової підтримки книжкового форуму з бюджету держави.

«Знання - це скарб. Україна за час свого існування, на жаль, не має великої можливості похвалитись періодом, коли владні мужі цей скарб цінували і надавали його усім. Але, якщо ми хочемо бути успішною країною, ми повинні мати багато мудрих і освічених людей.

Як це зробити в умовах, коли нам постійно говорять про кризу, проблеми, труднощі? Оскільки Форум має статус національного і 20-річне існування є дуже серйозним випробуванням, я думаю, що усі депутати Верховної Ради, всі члени Уряду погодяться зі мною і при формуванні бюджету на 2014 рік, передбачать стрічку в державному бюджеті про фінансування книжкового форуму», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Форум видавців, як громадська організація, виконує дуже важливе соціальне завдання, тому що стільки акцій, скільки проводять тут, не проводить жодна громадська організація - це і дитячі читання, і читання в садочках, і в школах, цілий рік діти читають книжки, приїжджають з інших міст. Одна гривня з державного бюджету, якщо вона буде, принесе 100 гривень. Ми можемо ініціювати це самі і, я думаю, що влада мене підтримає», - додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Нагадаємо, що на цьогорічний Форум привезуть 100 тис. книжок, з них майже 10 тис. – це нові видання. Приїдуть 362 автори та 220 видавців. У програмі – 800 заходів, 250 автограф-сесій. Представлені 23 країни світу: Польща, Росія, Німеччина, Чехія, США, Канада, Білорусь, Грузія, Вірменія, Велика Британія, Франція, Данія, Латвія, Литва, Колумбія, Румунія, Сербія, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Австралія, Каталонія і Нова Зеландія.

Місто Львів також традиційно фінансово допомагає у проведенні Форуму. Цього року з бюджету міста на Форум видавців виділили 120 тис грн, а загалом за останні 5 років - 1 млн 368 тис грн.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі