Наявність документу про сплату утилізаційного податку контролюватимуть інспектори ДАІ

1 вересня 2013 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» від 04.07.2013 р. №422-VII, яким запроваджено сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Зазначеним Законом Міністерству внутрішніх справ України делеговано низку повноважень, а саме перевірку наявності документа про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Слід врахувати що, якщо після 1 вересня 2013 року був придбаний новий автомобіль, який ще не був зареєстрований до цього у ДАІ, то при його реєстрації окрім всіх інших документів, передбачених Постановою Кабінету Міністрів №1788, автовласнику необхідно надати ще й довідку про сплату утилізаційного податку.

При зміні власника транспортного засобу і перереєстрації автомобіля в ДАІ, довідка про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів не вимагатиметься.

Довідку про сплату (звільнення від сплати) утилізаційного податку видають такі органи:

- при ввезенні транспортних засобів на територію України в порядку імпорту – органи Міністерства доходів і зборів України (митниці);

- при реалізації транспортних засобів на внутрішньому ринку України –  особа, яка здійснює виробництво (виготовлення) і реалізацію транспортних засобів на внутрішньому ринку України;

- у разі перереєстрації транспортного засобу, придбаного в особи, яка не є платником податку за утилізацію, а також отримання транспортних засобів як гуманітарна допомога відповідно до закону – органи внутрішніх справ України (ДАІ) за місцем реєстрації транспортного засобу;

- безоплатна видача дублікату відповідної втраченої або зіпсованої довідки про сплату податку за утилізацію або довідки про звільнення від сплати такого податку власнику транспортного засобу – органи внутрішніх справ України (ДАІ) за місцем реєстрації транспортного засобу.

Відповідно до закону, на ДАІ покладені функції ведення реєстру транспортних засобів, з яких сплачено податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та реєстру автомобілів, на які цей податок не поширюється.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі