Відділенню хронічного гемодіалізу Львівської обласної клінічної лікарні виповнилося 30 років

Цьому ювілею була присвячена науково-практична конференція «Ниркова замісна терапія у Львівській області: сучасний стан та перспективи розвитку. Участь у конференції брали член-кореспондент НАМН, професор М.Колесник, головний токсиколог МОЗ України Б. Шейман, майже 100 нефрологів, терапевтів та спеціалістів із замісної ниркової терапії Західного регіону, Вінницької і Житомирської областей.

Питання забезпечення хворих замісною нирковою терапією надзвичайно актуальне і в Україні, і в цілому світі. Більше ніж 500 млн. осіб в світі – кожен 10-й дорослий – мають ураження нирок. Щорічно армія потенційних кандидатів на замісну ниркову терапію зростає майже на 30%. Хвороби нирок стоять на одному з перших місць в групі факторів ризику зростання серцево-судинної смертності.

В Україні кількість хворих з хронічною нирковою недостатністю зросла за останні 2 роки більше ніж вдвічі. 3000 осіб потребують замісної ниркової терапії, більше ніж половина з них реально потребують трансплантації нирки.

Станом на 1.01.2013 року в Україні програмний гемодіаліз отримувало 4 952 особи, 877 хворих лікувалося перитонеальним діалізом, 840 осіб жили з трансплантованою ниркою, і це лише 15-20% від усіх пацієнтів, які потребують такого лікування. Для тих, хто не потрапив у цю статистику, ситуація катастрофічна. Щорічно в Україні потребує гемодіалізу приблизно 5 тисяч нових пацієнтів (100-120 на 1 млн. населення).

За статистичними даними забезпеченість населення України з термінальною хронічною нирковою недостатністю замісною нирковою терапією за 2012 рік по Україні становив 10,9 на 100 тис. населення, по Львівській області 13,5 на 100 тис. населення.

У 2013 році відділення хронічного гемодіалізу та відділення амбулаторного хронічного гемодіалізу №1 і 2 ЛОКЛ працюють згідно обласних цільових заходів «Надання замісної ниркової терапії у Львівській області на 2013 рік». Згідно Заходів на цей рік на проведення замісної ниркової терапії виділено 26,8 млн. гривень. І цього недостатньо, - повідомляє прес-служба Департаменту охорони здоров'я ЛОДА

Недостатнє фінансування ускладнює закупівлю достатньої кількості комплектів для проведення процедур гемодіалізу, витратних матеріалів для перитонеального діалізу, медикаментів для забезпечення адекватної медичної реабілітації пацієнтів та проведення регламентованих робіт і ремонт апаратури у 2013 році. Проте служба замісної ниркової терапії функціонує – щоденно рятуючи людські життя.

Довідка 032.ua

Перші сеанси гемодіалізу були проведені у Львівській обласній клінічній лікарні 7 вересня 1983 року. Відділення було єдиним у Західному регіоні України та забезпечувало проведення гемодіалізу мешканцям всіх областей даного регіону.

У 1985 році на базі реорганізованого відділення створено центр трансплантації нирки Західного регіону України.

У 2006 році впроваджено в практику метод постійного амбулаторного перитонеального діалізу.

З 2007 року застосовується методика мембранного плазмаферезу при різних патологічних станах.

1 травня 2008 року створено Центр трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів на базі відділень судинної хірургії і хронічного гемодіалізу ЛОКЛ. У 2008 році проведено три трансплантації донорської нирки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі