У Львові відкрили виставку про цивілізацію гетів (ФОТО)

У львівському Музеї історії релігії відкрили виставку «Вершина розвитку цивілізації гетів». Банерна виставка розповідає про історію та презентує епоху розквіту однієї з найвизначніших цивілізацій Східної Європи, яка припадає на кінець І тис. до н. е.

Виставка демонструє результати багаторічних досліджень пам’яток гетської цивілізації західної частини Лугодорського плато, зокрема унікальну пам'ятку фракійської архітектури - царську гробницю поблизу с. Свещарі, що датується першою чвертю ІІІст.до н.е.і яка є об'єктом Всесвітньоїкультурної спадщиниЮНЕСКО.

Виставка банерів є спільним проектом Історичного музею міста Ісперіх (Болгарія), Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України та Музею історії релігії, який має на меті популяризувати болгарську історію, культуру та археологічну спадщину країни.

- Ця виставка є першою великою акцією в рамках співпраці «Рятівної археологічної служби» та Історичного музею міста Ісперіх. Ми хочемо популяризувати нашу культурну спадщину у Болгарії і їхню у нас. Зрештою нині українці дуже часто їдуть до Болгарії на відпочинок і переконаний, їм буде цікаво дізнатись досі невідомі але дуже цікаві сторінки історії цієї країни. Сподіваємось також, що виставка стане першим кроком на шляху показу в Україні оригінальних артефактів фракійської цивілізації. Однак це доволі складно і займає значно більше часу, - розповів директор «Рятівної археологічної служби» Олег Осаульчук.

Виставка триватиме до кінця вересня.

Довідка

МістоІсперіхзнаходиться в північно-східній частині Болгарії, за 85 кмна схід від м.Русета за 145км на північний західм. Варна. У 1975р. в Ісперіху була відкрита перша постійно діюча музейна експозиція. У 1978 р.вона стала філією Окружного історичного музею в м.Разград, а з 1984 р.філія отримала статус самостійного музею. У цей же час Ісперіх стає центром комплексних наукових досліджень за програмою «Гетика».

Нині Історичний музей міста Ісперіх – один з найбільших археологічних музеїв просто неба у Європі.

Один з найцікавіших об'єктів є Історико-археологічний заповідник "Сборяново". Це 140археологічних об'єктів різних історичних періодів, найважливішими серед яких є Свештарська царська гробниця, усипальниця Демір Баба(Демір бабатеке), гетська столиця Хеліс, Святилище Камен-Рід та ранньохристиянське селище Бювен-Касаба.

Найбільш значиме відкриття в районі м. Ісперіх – Свештарська гробниця, виявлена в 1982 р. Це унікальна пам’ятка фракійської архітектури, що датується першою чвертю ІІІст.до н.е.З 1985року цей об'єкт входить до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

DSC_3014

 

DSC_2929

 

DSC_3003

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі