• Головна
  • У Львові навчатимуть перфомансу та контактної імпровізації (ФОТО, ВІДЕО)
12:29, 18 серпня 2013 р.

У Львові навчатимуть перфомансу та контактної імпровізації (ФОТО, ВІДЕО)

Із 30 серпня по 11 вересня тут відбудеться єдиний фестиваль перфомансу в Україні «Дні мистецтва перфоманс у Львові». Вже вп’яте у рамках «Днів» діятиме «Школа Перфомансу», де можна буде безкоштовно вчитися у провідних майстрів жанру. Цього року тема «Днів» означена, як «Лабораторія міждисциплінарності перфомансу».

IMG_9295

 

 «Школа Перфомансу» досліджуватиме перфоманс не тільки як самодостатній жанр, але і як  форма вираження, що пронизує всі види сучасного мистецтва. Вперше тут відбудуться майстер-класи із сучасної пластики у «Школі контактної імпровізації».

IMG_7244

 

Таким чином, «Школа» об’єднає  два блоки: «Школа контактної імпровізації» (1-4 вересня) та «Школа Перфомансу» (4-8 вересня).

Під час навчання у «Школах» можна буде відвідувати покази перфомансів, вистави театрів сучасної пластики та лекції відомих митців, а по завершенні учні зможуть продемонструвати свої ідеї.

IMG_9440

 

IMG_9173

 

Участь у «Школі Перфомансу» та «Школі контактної імпровізації» –  безкоштовна.

 «Школа контактної імпровізації»

Час: 1-4 вересня, 10:00-14:00

dni mystectva perfomans _laborarorija

 

Місце: ЛНУ ім. Івана Франка (вул. Стефаника,  16A)

Викладачі: Івона Ольшовська, Маґдалена Радловська, Пауліна Сьвєньцаньська (Польща)

Майстер-класи із технік contact improvisation та improvisation «Tangible instinct» (інстинкт дотику) проходять у рамках потужного проекту українсько-польського культурного обміну «ArtNastup», що відбувається разом з «Днями мистецтва Перфоманс у Львові». Заняття будуть проводитися у двох групах – професіонали (для танцюристів, акторів, осіб з підготовкою зі сценічного руху) та аматори (для всіх, зацікавлених пізнаванням та розвитком власної експресії). Майстер-класи вестимуть танцюристки і тренерки сучасного танцю з багатолітнім досвідом. Навчання завершиться показом майстер-класної роботи work in progress у просторі львівського середмістя.

* контактна імпровізація – це спонтанний і креативний танець, позбавлений передбачуваності та тривіальних рухових схем, його форми створюються без попереднього планування. Ідеологом є американський танцюрист і хореограф Стів Пекстон.

Додатково

«Школа перфомансу»

Час: 4-8 вересня, 10:00-14:00

Місце: Театр юного глядача (вул.Гнатюка,11)

Викладачі: Януш Балдиґа (Польща), Родді Гантер (Великобританія)

Для українських молодих митців це досі єдиний шанс безкоштовно навчатися перфомансу у авторитетних майстрів . Кожного року до «Школи» з'їжджається близько пів сотні учнів з різних міст України та Польщі. Проведення «Школи Перфомансу» суттєво вплинуло в Україні появу нового покоління перфомерів та розвиток перфомансу, як жанру без якого неможливе повноцінне існування сучасного мистецтва.  Цьогоріч навчання відбуватиметься у двох групах: початківці і учні з кількарічним досвідом попередніх шкіл. Після школи, кращі учні демонструватимуть свої перфоманси.

* перфоманс (від англ. performance — виконання, виступ, гра, вистава) — концептуальна форма «мистецтва дії» або різновид акціонізму, який полягає у виконанні митцем певних, заздалегідь спланованих дій перед запрошеною публікою.

Довідка про викладачів та лекторів:

Януш Балдиґа (Janusz Bałdyga) – постійний куратор «Школи Перфомансу». Навчався на  Художньому факультеті Академії Образотворчого Мистецтва у Варшаві.   Займається перфомансом, малюнком, є автором інсталяцій та композицій у просторі.   Член та співзасновник мистецької групи «Майстерня» (1976-81), співкерівник майстерні «Деканка» (1977-79). Є членом найвідомішої польської групи перфомерів «АкадеміЯ Руху».  Мистецькі проекти охоплюють багато перфомансів, вуличних дій, інсталяцій просторових об'єктів. Постійно бере участь у виставках, симпозіумах та мистецьких маніфестаціях.

Родді Гантер (Roddy Hunter)  – художник, куратор, педагог, автор досліджень про мистецтво перфомансу. Народився 1970 в Ґлазґо, живе  і працює  в Йорку. Учасник Hull Time Based Arts, викладач візуального перфомансу, арт-директор Дарлінґтонського Коледжу мистецтв в Тотнесі, магістр  сучасного мистецтва… Родді Гантер практикує переважно в жанрах: перфоманс, інсталяція, цікавиться естетикою, акціонізмом (мистецтво акцій), в основному в контексті соціальних та міських реалій. В його доробку:  кураторські роботи, критичні дописи,  монографії,  численні міжнародні публічні лекції, обговорення та майстер-класи.

Лариса Венедиктова – перфомер, режисер, куратор. Студіювала балет, contemporary dance, contact improvisation, Butoh в Росії, Греції, Німеччині, Сполучених Штатах, Естонії, Словаччині, Польщі. Викладала contemporary dance (1997 - 2004)  у Міжнародному Слов'янському Університеті, веде тривалий дослідницький проект «Лабораторія перформансу». У 2000 році заснувала групу TanzLaboratorium. Працювала у драматичних театрах України, досліджуючи онтологічні підвалини театру. Видавала журнал «Світ Мистецтва». Пише аналітичні та критичні статті для українських  та іноземних видань.

Івона Ольшовська (Iwona Olszowska)– хореограф, танцюристка, вчителька сучасного танцю, свідомості тіла, contact improvisation та імпровізації ,як перфомансу;  Somatic Movement Educator за методом Body Mind Centering. Викладач Краківської Вищої Театральної Школи, Музичної Академії, тренер контактної імпровізації в Польщі та за кордоном (Англія, Росія, Молдавія, Німеччина, Італія). Досвід здобуває, між іншим, у центрах танцю в Нью-Йорку, Вашингтоні, Алабамі та Калгарі.

Маґдалена Радловська (Magdalena Radłowska) – хореограф, тренер, танцюристка і перфомерка. Випускниця таких навчальних закладів, як: Студія Сучасного Танцю в Познані, Університет Міддлсекс в Лондоні на факультеті Хореографії та факультету Сучасного Танцю в London Contemporary Dance School "The Place". Вчилась у видатних вчителів і хореографів з цілого світу, таких як: Nick Nodine, Kirstie Simson, Sasha Roubicek, Jorge M. Crecis, Nita Little, Ray Chuang і в багатьох інших.

Пауліна Сьвєньцаньська (Paulina Święcańska)– танцюристка , перформерка, тренерка contact improvisation. Випускниця Державної Музичної Школи та школи кінетографії  Р. Лабана в Інституті Хореології у Познані. Досвід та професійну практику здобуває на міжнародних фестивалях у Німеччині, Ізраїлі, Португалії, Україні, Чехії, Словаччині, Угорщині, Іспанії, Бразилії, Індії, Данії, Туреччині, Італії, Австралії, Індонезії та ін. Організаторка першого у Польщі фестивалю Contact Improvisation Warsaw Flow, співзасновниця Художнього Фонду ПЕРФОРМ, з яким реалізує міжнародні художні проекти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...