• Головна
  • Кошти природоохоронних фондів Львівщини використовують не для вирішення екологічних проблем
16:45, 8 серпня 2013 р.

Кошти природоохоронних фондів Львівщини використовують не для вирішення екологічних проблем

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації повідомляє, що  станом на 1 липня 2013 року залишок невикористаних коштів становить понад 44 млн. грн. За І півріччя 2013 року до місцевих фондів надійшло близько 13 млн. грн, використано 11 млн. грн. На початок 2013 року залишок коштів місцевих природоохоронних фондів становив 43 млн. грн.

Відповідно до розподілу коштів, визначеного Бюджетним кодексом України, надходження від екологічного податку до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища протягом останніх років зростають.

Однак, головною проблемою системи фінансування природоохоронних заходів на місцевому рівні є розпорошення цих коштів по сільських, селищних, міських та районних радах. На сьогоднішній день в області існує близько 600 місцевих природоохоронних фондів. Кошти з цих фондів витрачаються без координації, переважно спрямовуються на поточні витрати, а не на вирішення екологічних проблем.

Надходження коштів до більшості місцевих фондів ОНПС, які утворені в складі сільських та селищних бюджетів, в основному не перевищують суму 1000 гривень, тому за їх рахунок на території відповідної ради практично не можливо профінансувати проведення належних природоохоронних заходів. Тож, доцільно, аби екологічний податок акумулювався в районних бюджетах.

Вивчення даного питання на місцях передбачено розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації від 30 липня 2013 року «Про акумулювання коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...