13:45, 2 серпня 2013 р.
У Львові стартував тиждень грудного вигодовування
Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться починаючи з 1-го серпня. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.
За інформацією прес-служби МОЗ України, тиждень грудного вигодовування запроваджувався з метою популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції - годувати діток грудьми.
За словами головного педіатра Департаменту охорони здоров'я Лариси Добровольської, природне вигодовування – це такий вид вигодовування, при якому дитина протягом перших щести місяців життя отримує грудне молоко матері (або годувальниці) в об’ємі не менше 80% добової потреби. «Це феномен найбільшої мудрості еволюції життя, загально-біологічного впливу на безпосереднє і віддалене здоров’я дитини і дорослої людини», - сказала вона.
Незважаючи на беззаперечні переваги природного вигодовування, його поширеність і тривалість у більшості районів світу постійно зменшується. За даними державної доповіді ЮНІСЕФ щорічно у світі народжуються понад 130 млн немовлят і тільки 32,6% з них перебувають виключно на грудному вигодовуванні у перші шість місяців життя.
В Україні тільки 35-45% дітей першого року життя отримують грудне молоко.
За медичними даними, лише 2-3% жінок не можуть годувати дітей грудьми через патології в анатомічній будові грудей, перенесені операції на грудях чи ендокринні захворювання.
Усе це свідчить про необхідність проведення подальшої роботи з оптимізації харчування дітей першого року життя, як одного з ключових підходів до поліпшення стану здоров'я дитячого населення.
Довідка:
У 1991 році експертами ВООЗ/ЮНІСЕФ було запропоновано 10 базових принципів успішного грудного вигодовування, що спираються на вагому доказову базу.
У нашій країні на їх основі прийнято 12 принципів для успішного грудного вигодовування, про які треба знати кожній мамі:
1. Наявність в письмовій формі політики підтримки грудного вигодовування і регулярне доведення його положень до відома усіх медичних працівників закладу, вагітних, матерів та членів їх родин.
2. Систематичне навчання медичного персоналу щодо впровадження політики (плану дій) підтримки грудного вигодовування.
3. Впровадження в практику сучасних методів підготовки сім’ї до народження дитини.
4. Допомога матерям успішно розпочати раннє грудне вигодовування.
5. Навчання вагітних, матерів та членів їх родин як годувати грудьми та як зберегти лактацію у складних ситуаціях, в тому числі, якщо вони тимчасово відокремлені від свої дітей.
6. Підтримка грудного вигодовування до шестимісячного віку дитини включно, за винятком випадків, зумовлених медичними та соціальними показаннями, і продовження грудного вигодовування до 1 року і більше із своєчасним введенням пригодовування.
7. Забезпечення цілодобового спільного перебування матерів з дітьми та участі матері (членів родини) у здійсненні догляду за дитиною.
8. Заохочення матерів до грудного вигодовування за вимогою дитини, при умові відсутності медичних протипоказів.
9. Відмова від використання дітьми, які знаходяться на грудному вигодовуванні сосок, пустушок чи інших середників, які імітують материнські груди.
10. Створення груп підтримки грудного вигодовування і направлення до них матерів.
11. Дотримання міжнародного зведення правил збуту замінників грудного молока.
12. Практика сімейних пологів (підготовка партнерів і допомога жінці під час пологів).
Вільне відвідування породіллі (матері) і дитини у відділенні спільного перебування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
12:18, 13 січня
7
live comments feed...
Коментарі