12:07, 24 лютого 2023 р.
Надійне джерело
Як жила та що пройшла Львівщина з початку повномасштабного вторгнення, - ФОТО
Фото - Максим Козицький
Минув рівно рік, як у кожному місті України триває боротьба за свободу Батьківщини.
Про те, як минув "лютий рік" на Львівщині у своєму зверненні розповів голова Львівської військової адміністрації Максим Козицький.
Очільник Львівщині розповів і про початок кровопролитної масштабної війни росії проти України, про ранок 24 лютого 2022 року.
"24 лютого. Перші звуки вибухів. Перші сповіщення про повітряну тривогу. Страх та паніка, які дуже швидко переросли в опір та мобілізацію зусиль, щоб протистояти poсійським окупантам", - розповів він.
Після початку повномасштабного вторгнення Львівщина стала надійним прихистком та тилом для тих, хто втратив свої домівки. Мільйони переселенців евакуювали потяги на Львівщину, хтось вирішив залишитися тут, а хтось шукав допомоги в інших країнах.
Рік незламності на Львівщині, Фото - Максим Козицький
"Прийом перших потягів з вимушеними переселенцями, евакуація дитячих будинків та вразливих категорій населення. Забезпечення людей їжею, медикаментами, медичною допомогою. Поселення ВПО, скерування на автобуси охочих виїхати за кордон. Налагодження перетину кордону. Розгортання гуманітарного штабу, центру для тимчасового перебування ВПО, забезпечення переселенців гарячою їжею...", - згадує про перші місяці війни Максим Козицький.
Рік незламності на Львівщині, Фото - Максим Козицький
Були і ті, хто вирішив з перших днів стати на захист нашої держави. Біля військкоматів вишикувалися черги, дехто стояв майже добу, аби таки потрапити на фронт та дати гідну відсіч ворогу. Як результат - Україна має сміливе та гідне військо, яке готове покласти життя за свободу свого народу.
Черги у військкомати на Львівщині, Фото - Максим Козицький
"По всій території області з‘явилися черги у військкомати, а також у магазини зі зброєю – люди хотіли їхати обороняти Київ. Паралельно з цим у населених пунктах приєднувались до тероборони, створювали добровольчі підрозділи, зводили блокпости, чергували та цілодобово проводили заходи безпеки. Усі від малого до великого готували передачі на фронт, робили «Коктейлі Молотова» та протитанкові їжаки, зустрічали та опікувалися першими переселенцями", - продовжив він.
Долучитися до знищення заклятого ворогу вирішило і звичайне населення. На Львівщині почали масово створюватися волонтерські організації, люди долучалися до виготовлення окопних свічок, плетіння маскувальних сіток та просто допомозі людям, які шукали прихистку та тиші.
Волонтери на вокзалі Львова, Фото - Максим Козицький
Головний залізничний вокзал Львова ще не бачив такої кількості людей. Сотні тисячі матерів з дітьми, які спакували своє життя у одну валізу відправилися до Львова, щоб захистити свою родину.
"З початком повномасштабної війни на Головний залізничний вокзал Львова вийшли волонтери медико-психологічної допомоги – це лікарі, психологи, студенти-медики. Вони з перших днів та дотепер зустрічають прибулих на вокзал, надають першу медичну допомогу, заспокоюють та підтримують, розповідають, які є варіанти для подальшого проживання на Львівщині чи виїзду за кордон, забезпечують їжею та водою", - розповів очільник Львівщини.
Залізничний вокзал Львова приймає хвилю переселенців з усієї країни, Фото - Максим Козицький
Львівщина перетворилася на гуманітарний хаб. В область привозили вантажівки і автобуси з їжею, одягом, медикаментами та усім необхідним для воїнів й цивільних. Ні на день не припинялись потреби щодо забезпечення вимушених переселенців допомогою, прихистком. Закривали усі потреби.
"Згодом Львівщина стала й медичним хабом. Рятували життя пораненим, відправляли на лікування за кордон. Розпочали розвиток надання послуг для поранених, зокрема створюємо масштабний проєкт Superhumans Center, де воїнам та цивільним надаватимуть весь спектр послуг і на лікування не доведеться їхати за кордон", - додав посадовець.
На Львівщині масово почали приймати гуманітарну допомогу, Фото - Максим Козицький
Окрім цього Львівщина стала прихистом і для українських бізнесів, які повинні були продовжити свою роботу задля підтримання економіки країни.
"Наша область приймала підприємства, які були поблизу фронту і не могли продовжувати там свою діяльність", - наголосив Козицький.
Світові лідери, прем'єрміністри, посли, мери іноземних міст, дипломати - з початку повномасштабного вторгнення Львівщину відвідали тисячі світових лідерів та послів ООН. Світові зірки також долучилися до допомоги людям, які знайшли прихисток у нашій області.
Світові лідери на Львівщині, Фото - Максим Козицький
"У Львівській ОВА відбувались сотні зустрічей з іноземними державними установами, міжнародними та українськими організаціями. Весь час доносили наші потреби та як нам можна допомогти. Ця робота також досі не зупиняється", - продовжив посадовець.
Львівщина не припиняє свою активну роботу до сьогодні. Тут досі фунціонують модульні містечка, створюються умови для переселенців, безкоштовно працюють юристи, психологи та медики, триває реабілітація військових, активна допомога сім'ям Героїв та гуманітарна допомога державі.
"Дякуємо кожному захиснику і захисниці України, які вночі 24 лютого першими зустрічали окупантів та давали відсіч. Дякуємо тим, хто згодом прийняв важливе рішення і став на захист держави й зараз на передовій виконує свій обов'язок. Ви наша надія, опора та надійний щит. Низький уклін тим, хто в бою отримав поранення, втратив кінцівки. Найголовніше те, що ви живі! Вічна пам'ять та шана тим, хто віддав найвищу ціну за свободу України. Дякую кожному – жителям Львівщини, волонтерам, партнерам, колегам, керівництву держави. Ми стоїмо 1 рік. росія вже програла війну, а нам ще треба перемогти. Об'єднуємо усі зусилля, щоб зробити це та назавжди припинити загрози, які створює для нас і всього світу держава-терорист", - наголосив голова ЛОВА Максим Козицький.
Вічна пам'ять загиблим Героям, Фото - Максим Козицький
Матеріал підготовлений у рамках спецпроєкту "Війна за незалежність". Редакція 032.ua дякує усім, хто протягом цього складного року долучився до наближення нашої перемоги.
Вічна пам'ять тим, хто, захищаючи наше життя, втратив своє... Ми пам'ятаємо кожного воїна, волонтера, посадовця, який став на захист України та захищав свободу нашої держави на своєму фронті.
Ми не забудемо... Не пробачимо... Переможемо темряву...
Читайте також: Рік незламності. Як це було для Львова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
17:36
Вчора
15:20
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:00, 31 жовтня
03:47, Сьогодні
03:47, Сьогодні
14:54, Вчора
14:54, Вчора
live comments feed...
Коментарі