• Головна
  • Захистіть найдорожче: психологічна допомога дітям під час війни
Новини компаній
11:10, 16 лютого 2023 р.

Захистіть найдорожче: психологічна допомога дітям під час війни

Новини компаній

Війна – це неабиякий емоційний стрес навіть для дорослого. А уявіть, наскільки страшно під час війни вашій дитині. Адже на відміну від нас із вами, дитина геть не розуміє, що відбувається і що їй робити, не може контролювати свої емоції та відчуття, впадає у паніку. Тож важливо, щоб психологічна допомога дитині під час війни надавалась як зі сторони батьків, так і від професійних психологів. І в цьому матеріалі ми розкажемо про п’ять правил емоційної підтримки, які допоможуть вам разом пройти через це випробування.

Захистіть найдорожче: психологічна допомога дітям під час війни, фото-1

1. Говоріть з дитиною про її відчуття

Правильна психологічна допомога підліткам під час війни полягає не в тому, щоб відгородити її від подій і вдавати, наче нічого не відбувається. Малюк усе бачить і відчуває – йому потрібна не ілюзія, а ваша підтримка. Проговоріть з дитиною те, що її налякало. Скажіть, що вам теж буває страшно, але зараз ви разом і ви зможете захистити дитину.

2. Дозволяйте дитині виплескувати емоції

Стрес зі страхом не повинні лишатись всередині – їм треба виходити. Якщо дитині хочеться плакати – не забороняйте і не намагайтесь миттєво заговорити малюка чи перемкнути його увагу. Краще пригорніть дитину в обіймах, зігрійте її своїм диханням, покладіть руку на спинку – це допоможе дитині відчути себе в безпеці та заспокоїтись.

3. Дотримуйтесь щоденних ритуалів

Робіть разом з дитиною ранкову зарядку, ходіть на щоденні прогулянки (якщо перебуваєте у відносно безпечному місці), малюйте, читайте книжки. Такі регулярні активності допоможуть зменшити стрес і створити ефект стабільності, передбачуваності, якої так не вистачає у воєнні часи.

4. Зверніться до професійних психологів

Війна – це велике психологічне випробування для вас і малюка. Ваша підтримка важлива, але якщо ви бачите, що не можете впоратися самі, не бійтесь звернутися до дитячого психолога. Тим більше зараз це легко зробити навіть онлайн, як у безкоштовному українському сервісі «Не дрібниці».

5. Пам’ятайте про власний стан

Так, психологічна допомога під час війни дітям – це важливо. Але не забувайте, що якщо ви самі будете не ок, допомогти своїй дитині ви не зможете. Тож займайтеся спортом, іноді відволікайтесь від тривожних думок за книжкою або фільмом і слідкуйте за власними емоціями.

Ну а головне, кажіть дитині про те, як сильно ви її любите, не зривайте свій стрес на малюкові. І пам’ятайте, що разом ми всі вистоїмо і переможемо! Будьте здорові. ;)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...