На вул. Городоцькій розкопали cередньовічний мур і призупинили роботи (ФОТО)

У Львові тимчасово призупинили ремонтні роботи на вул. Городоцькій через знахідку залишків середньовічного муру, який виявили в ході робіт. Зараз на ділянці працює п'ять археологів, які досліджують об'єкт. Розкопки планують закінчити до понеділка.

«В ході будівельних робіт, які проводи вчора було виявлені дерев’яні рештки. Працівників археологічної служби це зацікавило. Відтак, ми дали їм можливість подивитись що там. Прийшлось зупинили будівельні роботи до встановлення археологами, що це за рештки і чи становлять вони археологічну цінність. В ході розкопок виявили кам’яну стіну, яка може бути продовженням оборонного муру чи будівлі, яка становить історичну цінність», – розповів директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза.

Зараз рятівна археологічна служба опрацьовує кілька версій, що ж це може бути. «Виявлений мур досить цікавий, зроблений з потужних кам’яних брил, на вапняно-пісочному розчині, сіро-жовтого кольору. Це вказує на те, що він є давній. Характерною ознакою муру є те, що він апсидного типу. Відтак, такі апсиди наштовхують на думку про те, що тут могла стояти якась сакральна споруда», - розповідає представник рятівної археологічної служби Остап Лазурко. - Згідно історичних даних, за часів Середньовіччя орієнтовно на цьому місці стояв костел Святого Станіслава. Саме на вул. Городоцькій. При костелі функціонував лепрозорій – шпиталь з монастирем, де лікували хворих на проказу. За історичними даними це може бути дуже суттєва знахідка. Якщо це підтвердиться, ми будемо дуже раді».

За словами Остапа Лазурко, друга версія, яку опрацьовують полягає у тому, що знайдені залишки стіни можуть бути фрагментами охоронної лінії «Беренса». Тобто якийсь асфальтований об'єкт охорони. Згідно третьої версії, яка є найменш вірогідною, залишки стін можуть бути фрагменти від житлового будинку.

Директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза зазначив, що вони намагатимуться посприяти археологам закінчити роботи якнайскоріше. «Якщо буде необхідність ми надамо техніку, робочу силу, щоби археологічні роботи були виконані і ми в свою чергу проводили далі ремонтні роботи з реконструкції вулиці Городоцької», - додав він.

Нагадаємо ремонт вул. Городоцької триватиме орієнтовано 1 грудня цього року.

DSC00233

 

DSC00231
DSC00226

 

DSC00225

 

DSC00230

 

 

DSC00236

 

 

DSC00241

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі