Ситуація з боргами Держказначейства ніщо інше як державний рекет – експерт

Не проведення розрахунків Держказначейством перед органами місцевого самоврядування – ніщо інше як державний рекет. Таку думку сьогодні під час прес-конференції озвучив фінансовий аналітик Олександр Іванов.

За його словами, затримки з оплатою рахунків Держказначейства пов’язані лише з одним – повна відсутність коштів.

«Дохідна частина державного бюджету була «намальована», щоб офіційний дефіцит відповідав нормам, які вимагає МВФ та інші валютні організації. Бюджет держави має формуватись знизу до верху. Мають бути встановлені нормативи і територія, зібравши в себе той же мільйон, 50% мала б віддати в державний бюджет, а іншу частину використовувати як вважає за потрібне. Щодо Держказначейства – то воно є лише оператором переказу коштів і все. Кошти державного та міських бюджетів контролюються в ручному режимі і це ніщо інше як державний рекет», - наголосив Олександр Іванов.

Водночас народний депутат Степана Кубів, коментуючи заборгованість Держказначейства перед Львовом та іншими місцевими радами, додав:

«В львівському обласному бюджеті дохідна частина є збалансована – приблизно 12 млрд. грн, а витрати становлять – 10 млрд. грн. Тобто ми своїми доходами ще й дотуємо інші області. На сьогодні казначейство не провело оплату за стадіон до Євро-2012, аеропорт, за дороги. А коли ми надіслали звернення – нам надіслали кальку».

За його словами, ще перед поданням уряду проект державного бюджету на 2014 рік, органи місцевого самоврядування повинні показати реальний стан фінансових справ на місцях.

 «Депутати районних, міських, селищних та сільських рад повинні провести позачергові сесії щодо фінансової ситуаціях, показати правдиву статистику щодо виконання фінансових зобов’язань. Бізнес, який не отримав з бюджету розрахунку за проведені роботи, повинен звертатись до народних депутатів, а ми вже публічно розглянемо ці звернення. Чому сьогодні міська рада Львова, яка не отримала компенсації з бюджету за тепло приблизно на 100 млн. грн, мовчить? А вже скоро наближається опалювальний сезон… Чому депутати обласної ради не провели слухання проблем за 2012 рік?», - говорить Степан Кубів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі