38% українців приємно, коли до них звертаються державною мовою

Більшості українці все одно, якою мовою до них звертаються – українською чи російською. Проте, майже 38% громадян України зазначили, що їм приємніше, коли до них звертаються державною мовою, і 15% - коли російською. Про це свідчать дані дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

На запитання "Що ви відчуваєте, коли незнайома людина звертається до вас українською мовою?" - 37,8% респондентів відповіли, що їм це приємно. "Нічого особливого не відчуваю" - обрали 59,4% опитаних, а 1,2% відповіли, що звернення українською викликало б у них неприємні почуття.

Щодо російської мови, то 15,4% відповіли, що таке звернення їм було би приємним, у 75,6% опитаних звернення російською мовою не викликало би особливих почуттів, а 5,6% таке звернення було би неприємним.

Звертання українською мовою викликають приємні почуття у 59,4% жителів західних регіонів. Українська приємна також 48,5% жителів центральних областей, 24% жителів півдня і 20,6% на сході України.

Звертання російською мовою приємні 7,4% респондентів на заході країни, 15,3% - у центрі, 20,7% - у південних областях, 17,8% - у східних.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 17 по 22 травня 2013 року. Опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Опитування здійснювалося у 132 населених пунктах (із них 79 міських та 53 сільських поселень). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі