Грибовицьке сміттєзвалище вкотре закривають, - мер Львова

Міський полігон ТПВ вичерпав свій ресурс і підлягає закриттю. Таку думку висловив міський голова Львова Андрій Садовий, інформуючи про ситуацію на Львівському міському сміттєзвалищі під час сесії міської ради.

«Це питання дуже важливе. Я пригадую спільну сесію обласної та міської рад, яка відбувалась 2 роки тому у стінах обласної ради. Тоді прийняли рішення визнати ситуацію недопустимою, такою, що потребує невідкладних заходів. Було багато доручень, думок. Усі зійшлись на думці, що питання номер один – це виділення нової ділянки в межах Львівської області для будівництва потужного сміттєсортувального та сміттєпереробного комплексу, а також території, де б можна було здійснювати утилізацію відходів, що не підлягають переробці.

Надзвичайно важливим є, безперечно, питання існуючого полігону. Ми прийняли політичне рішення, що ми цей полігон закриваємо. Інших варіантів нема. На полігоні зараз виводиться сміття з цілої області – зі Львова, зі Жовківського району, Пустомитівського, Городоцького, тощо. Виходить – 50 на 50. Перший крок, який необхідно зробити, - це рекультивація полігону. Є розроблений проект рекультивації. Цей проект направлений на експертизу. Закривати полігон необхідно, проводячи якісну рекультивацію, щоб ця територія вернулась до нормального стану і мала екологічне майбутнє.

За 2 роки, що минули від спільної сесії, на жаль, ми не отримали від колег з обласної жодної легітимної пропозиції по ділянці, де можна розташувати новий комплекс. Були пропозиції від Миколаївського району. Там пропонувалось будувати комплекс, це було б технічно можливо. Була пропозиція по Кам’янко-Бузькому району, територія, яка використовувались як полігон для скиду снарядів. Ця територія теж забруднена і потребує рекультивації. На жаль, всі ці пропозиції впирались у складні політичні дебати. Питання якісного функціонування і будівництва нового сучасного полігону – це те питання, яка має об’єднати усі політичні сили в області. Ми потребуємо єдності. Має бути єдина принципова позиція усіх рад та сіл.

Ми провели попередні переговори з Міжнародною фінансовою корпорацією, це є підрозділ Світового банку, які готові приступити до відповідних процесів, щоб розпочати процес залучення коштів для будівництва такого комплексу. Збудувати комплекс за державні кошти буде складно, за приватні кошти – можливо, але важливою є складова міста. Я переконаний, що місто зуміє такий комплекс збудувати, маючи підтримку держави.

Можна багато політизувати, звинувачувати один одного, але поки не буде виділена ділянка під будівництво такого комплексу, віз буде стояти там. Важливим для людей є вирішення цього питання.

Такі комплекси будують у всіх країнах Європи. Дотримуються усі, навіть найбільш жорсткі, екологічні норми. Якщо зняти політиканство, говорити людям правду, то буде ефект. Сміття, яке вивозиться на полігон, складується на одному місці. Ми маємо сотні штучних, незареєстрованих сміттєзвалищ, які робляться в зонах, де має бути рекреація. Ніхто на це не звертає уваги. Тільки спільна праця, об’єднання ресурсів, термінове виділення ділянки в межах області дадуть можливість активно рухатись вперед і це питання вирішити», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

За інформацією департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, протягом 2008-2013 років на виконання заходів, що безпосередньо стосуються експлуатації полігону ТПВ, витрачено 10,9 млн.грн - станція очистки інфільтрату, інженерні споруди, вагова, проектна документація, тощо, а на вирішення проблем населених пунктів, прилеглих до полігону – 22,7 млн грн (с.Грибовичі - 13,9 млн.грн. та с.Малехів – 8,8 млн.грн).

Ці кошти пішли на будівництво централізованого водопостачання, каналізаційної мережі, відновлення доріг, будівництво фельшерсько-акушерського пункту,будівництво школи, мереж зовнішнього освітлення, забезпечення оздоровчими путівками дітей сіл Грибовицької та Малехівської сільських рад.

Міністерство екології та природних ресурсів України надало висновок державної екологічної експертизи від 2011 року, в якому рекомендовано поетапне закриття та рекультивацію полігону.

За результатами тендеру для розробки проекту з рекультивації полігону укладено договір з «Інститутом ГірХімПром».

Проект виконано та подано на експертизу у червні 2013 року у головний офіс Укрдержбудекспертизи в Київ.

Після отримання висновків комплексної державної експертизи будуть проведені конкурсні торги, якими буде визначено виконавця робіт з поетапного закриття.

Попередньо проект пройшов висновки спеціалістів Польщі, Чехії, Австрії і отримав позитивні висновки.

В цілому світі рекультивація здійснюється паралельно з експлуатацією. Тому проект передбачає поетапну рекультивацію і закриття.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі