• Головна
  • РНБО схвалила запровадження надзвичайного стану в Україні: що це означає
13:35, 23 лютого
Надійне джерело

РНБО схвалила запровадження надзвичайного стану в Україні: що це означає

Можуть запровадити чи то більш посилений, чи то більш послаблений надзвичайний стан в Україні у залежності від території. 

23 лютого Рада національної безпеки та оборони погодила запровадження надзвичайного стану по всій країні, окрім Донецької та Луганської областей, адже там є окремий режим. Про цеповідомив під час брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

За словами Олексія Данілова, він матиме доповідь у Верховній раді з цього приводу. У залежності від території прийматимуть рішення чи то про більш посилений, чи то про більш послаблений надзвичайний стан. 

"Це буде посилення охорони громадського порядку та об'єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства. Це може бути обмежений певний рух транспорту, може бути додатковий огляд транспорту, може бути перевірка тих чи інших документів у фізичних осіб. Це питання, які є превентивними для того, щоб в країні зберігався спокій", - пояснив Олексій Данілов. 

Що загалом передбачає надзвичайний стан:

  • встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, а також обмеження свободи пересування по території, де вводиться надзвичайний стан;
  • обмеження руху транспортних засобів та їх огляд;
  • посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства;
  • заборону проведення масових заходів, крім заходів, заборона на проведення яких встановлюється судом;
  • заборону страйків;
  • примусове відчуження або вилучення майна у юридичних і фізичних осіб.

У разі введення надзвичайного стану контролювати дотримання режиму будуть спеціальні штаби за участі військових. У разі необхідності, військові можуть приймати ті чи інші рішення, адже у них на сьогодні є всі правові документи для здійснення повноважень згідно з  Конституцією та законами. 

Читайте також: Зеленський виступив із терміновим зверненням до українців та оголосив про призив резервістів, - ВІДЕО

Фото на головній умовне: t.me/s/ukrmilitary

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #надзвичайний_стан #Львівщина #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...