• Головна
  • Будівництво крематорію у Львові: коли можуть реалізувати проєкт, - ВІДЕО
18:21, 4 жовтня 2021 р.
Надійне джерело

Будівництво крематорію у Львові: коли можуть реалізувати проєкт, - ВІДЕО

У Львівській міськраді розповіли про створення майбутнього крематорію у місті.  

4 жовтня у Львові міськрада провела брифінг, де розповіли про створення крематорію у місті. Зокрема, наразі вже відомі переможці архітектурного конкурсу на проєкт крематорію. Розпочали працювати над виготовленням проєктно-кошторисної документації. Кореспондентка 032.ua пропонує дізнатися про це детальніше. 

Про проєкт-переможець на будівництво крематорію

Переможцем конкурсу на проєкт крематорію обрали проєкт команди архітекторів родом з Маріуполя, яка зараз веде професійну діяльність у Берліні. Авторський колектив: Заботін Павло, Копейкіна Любов, Копейкін Віктор, Кобец Олена. Проєкт-переможець отримує грошову винагороду у розмірі 160 000 грн та право на розроблення проєктної документації для об’єкта.

Передбачено створення відкритої площі в центрі ділянки, яка є об’єднуючим елементом між крематорієм та колумбарієм. Створять одноповерхову будівлю у формі квадрату, оздобленого цеглою. Об'єм колумбарію на генплані є дзеркальним відображенням об'єму крематорію, що створює комплексну структуру двох збалансованих між собою аскетичних об'ємів. 

Особливістю цього проєкту є колумбарій. Кожен модуль матиме квадратну форму, між якими знаходяться пішохідні доріжки. Така структура дозволяє дублювати його і у інших місцях кладовища, збільшуючи кількість місць. По межі кожного модуля вмонтовані металеві бокси з урнами всередині, на кришці яких викарбовуються імена померлих.

Буде виконано пасаж у вигляді склепіння. Його запропонували зробити в цеглі. Це може бути різне технологічне рішення, наприклад, клінкерна цегла, елементи повноцінної цегли. Буде дві печі. Одна працюватиме постійно, а інша - буде резервною. На всю процедуру спалювання в середньому витрачається 30 - 40 хв., щоб прийняти одну процесію. Такі печі, як правило, працюють цілодобово.

На якому етапі зараз питання із створенням крематорію та коли місто його зможе отримати 

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Олександр Одинець зазначив, наразі проєкту будівництва крематорію ще немає, є переможець архітектурного конкурсу. Щоб отримати якісний проєкт, потрібно приблизно мінімум 5 місяців. Зараз розпочинають працювати над виготовленням проєктно-кошторисної документації. Загалом збудувати крематорій орієнтовно можуть за 1 - 1,5 роки, однак конкретної дати наразі невідомо.

Будувати крематорій місто може або віднайшовши в бюджеті власні кошти, або шукати інвестора. Однак законодавство про похоронну справу не дозволяє залучати інвестора, хоча передбачають внесення змін. 

Візуалізація крематорію: 

Візуалізація

Читайте також: Ремонт вулиці Бандери: для проїзду відкрили ще одну ділянку, - ФОТО, ВІДЕО

Фото на головній: візуалізація Львівської міськради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #крематорій #Львівщина #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...