• Головна
  • Населення Львова: як змінювалася чисельність та національний склад міста Лева за останні вісім сторіч
18:41, 19 червня 2021 р.
Надійне джерело

Населення Львова: як змінювалася чисельність та національний склад міста Лева за останні вісім сторіч

Згідно з даними Головного управління статистики у Львівській області, населення Львова на 1 квітня 2021 року складало 720 580 мешканців.

У Львові фактично проживає кожен третій із 2,5 мільйона жителів Львівської області.

На сьогодні Львів за кількістю населення займає шосте місце в Україні, більше людей проживає тільки у Києві — 3 мільйони, Харкові — 1,45 мільйона, Одесі — 1 мільйон, Дніпрі — 982 тисячі та Запоріжжі — 730 тисяч.

Але ряд експертів вважає, що у Львові реально мешкає набагато більше людей, ніж вважають статистики. Так, за оцінкою екс-керівника управління інвестиційної політики Львівської обладміністрації Романа Матиса, у Львові вже сьогодні проживає більше мільйона людей.

Якщо зробити історичний екскурс, то, нагадаємо, що Львів практично з початку свого існування - ще у 1272 році (фактично за три десятки років після перших згадок у літописах) отримав столичний статус — став столицею Королівства Русі.

Згідно з історичними даними, вже на початку XIV ст. Львів стає найбільшим містом на всій території України. На початку XV у місті Лева мешкає 10 тисяч жителів.

Львів у 1618 році

Львів у 1618 році

У 1630 році населення Львова досягло 30  тисяч осіб — і він був самим великим містом в Україні. Для порівняння, - у той самий час населення Варшави складало всього 14 тисяч, а у Києві мешкали 7 тисяч осіб.

Після козацької облоги 1648 року, епідемії та тяжких часів Руїни населення Львова наприкінці XVII сторіччя зменшується до 12 тисяч.

Але після того, як Львів став частиною Австрійською імперії, населення міста знову стало стрімко зростати.

Так, у 1913 році Львів, у якому мешкали 206 тисяч осіб, був четвертим по населенню містом Австро-Угорської імперії. Більше проживали тільки у Відні, Будапешті та Празі.

Практично всі роки своєї історії Львів був багатонаціональним містом. Ще у 13 столітті більшість населення Львова складалося з руського (українського) населення. Але після приєднання міста до Польського королівства, національний склад населення стрімко міняється на перше місця по чисельності виходять поляки та німці. Також у Львові процвітають багаті та впливові єврейська та вірменська меншини.

У 1939 році Львів налічував 345 тисяч мешканців, серед яких було 160 тис. поляків і 100 тис. євреїв і тільки 16% населення складали українці.

Друга світова сильно змінили національний склад населення Львова.  Під час Голокосту було фактично винищена  єврейська меншина. Після закінчення війни під час операції «Вісла» місто залишила і більша частина польського населення.

Згідно з останнім переписом населення, який був у 2001 році, більшість населення Львова складають українці — 88,8%. У місті також залишилась значна кількість росіян — 8,9%, а також були незначні меншини поляків — 0,9% та євреїв — 0,3%.

Читайте також: Роман Матис: Львів вже давно не майданчик дешевої робочої сили — він стане центром RnD-індустрії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #населенняЛьвова #історія #новиниЛьвова
4,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...