На Львівщині виявлено малярію

На Львівщині виявлено малярію. У комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» з 19 по 26 квітня на стаціонарному лікуванні перебувала пацієнтка Л. 1980 року народження з діагнозом «Тропічна малярія».

Зі слів медиків після проведення етіотропного лікування хвора була виписана додому у задовільному стані.  Як стало відомо недугу жінка привезла з Замбії, де працювала місіонером останні 5 років.

Згідно інформації прес-служби Департаменту охорони здоров'я ЛОДА упродовж 2012 року випадки малярії на Львівщині не реєструвалися. У попередні роки зареєстровані поодинокі випадки завезені з-за кордону.

За словами головного епідеміолога Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Наталії Тімко: «Для попередження захворювання на малярією в ендемічних і особливо в гіперендемічних вогнищах (країнах, де поширене це захворювання) з профілактичною метою рекомендується приймати препарати з групи амінохінолінів. Прийом препарату починається за 3 дні до приїзду у вогнище і триває протягом усього періоду перебування в ньому і не менше 3-4 тижнів після виїзду. Оскільки хіміопрофілактика не виключає можливості зараження малярією і радикально не виліковує її, після виїзду з гіперендемічних вогнища для запобігання нападів малярії необхідно провести повний курс радикального лікування».

Рекомендовано після повернення з країн, де існує ризик заразитись малярією, регулярно обстежуватись у сімейного лікаря з метою своєчасного виключення ймовірного захворювання.

Коротка довідка:

Малярі́я — інфекційне захворювання, що передається людині при укусах комарів . Перебіг хвороби супроводжується гарячкою, ознобом, потовиділенням, збільшенням розмірів селезінки та печінки,  характеризується хронічним перебігом з можливістю рецидивів.

Малярія щорічно викликає близько 350—500 мільйонів випадків захворювання і приблизно 1,3-3 мільйонів смертей людини. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі