У Львові розробляють першу українську вакцину від коронавірусу

Львівські науковці розробляють першу українську вакцину від COVID-19. Роботу над вакциною вони розпочали ще минулоріч, після того як отримали ґрант від Національного фонду наукових досліджень.

Про це розповів директор Інституту біології клітини НАН України у Львові, академік Андрій Сибірний, повідомляє Суспільне.

Над створенням вакцини від коронавірусу львівські науковці працюють у лабораторії Інституту біології клітини НАН України. Для створення білкової вакцини використовують дріжджі.

"Це є дріжджі – вихідний штам. Це той штам, який ми хочемо змусити утворювати білки. Їх ми будемо в подальшому використовувати для розробки вакцини. Тобто ми його генетично модифікуємо і після того він буде утворювати білки, які він ще зараз не здатний утворювати", — каже інженерка відділу молекулярної генетики та біотехнологій Анастасія Зазуля.

За схожим принципом працюють закордонні вакцини.

"Такі вакцини, от Новавакс, вона теж білкова вакцина. Це так само білок коронавірусу, але синтезується він не в дріжджах, а в клітинах комах", — каже професор Андрій Сибірний.

Львівські науковці вирішили працювати з дріжджами, оскільки вже мають позитивний досвід роботи з ними. Вони роблять вітаміни і антибіотики на дріжджах.

На сьогодні науковці пройшли початкові етапи у створенні вакцини від коронавірусу.

"Перші два етапи пройдені. Перший — це молекулу ДНК сконструювати, а другий — ввести її в дріжджі. Ну і подальші етапи – це буде аналіз продукту: чи продукується той білок, що нам потрібний, його очистка – це наступний етап. А останній — дія цього білка спочатку на мишах, а потім на інших лабораторних тваринах", — каже наукова співробітниця відділу молекулярної генетики та біотехнологій Марта Семків.

Розробити вакцину від коронавірусу планують до кінця цього року, але після цього її потрібно буде ще випробувати.

Під час розробки цієї вакцини у львівських науковців виникла ідея створити ще одну вакцину від коронавірусу — в формі таблетки.

Торік Інститут біології клітини НАН України переміг в отриманні ґрантів від Національного фонду наукових досліджень. Зокрема, на розробку вакцини від коронавірусу львівські науковці отримали майже 10 мільйонів гривень.

Читайте також: Коронавірус у Львові та області: у ЛОДА кажуть про можливе зростання наступного тижня, - ВІДЕОЛьвів вакцина коронавірус COVID-19 Сибірний
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі