Зі Львова до Греції: країна з двома прапорами, державою для чоловіків та ледарями поліцейськими

Фото - з відкритого доступу, Маргарита Пашкова
Фото - з відкритого доступу

Греція - це країна не лише оливок та салатів. Греція приховує набагато більше таємниць, а її історія змушує світ захоплюватися нею. У рамках спецпроекту “Подорожуй з 032.ua” журналістка вирішила розповісти про відпочинок у країні еллінів для Львів’ян.

На півдні Балканського півострова розташувалася одна із найкрасивіших європейських держав - Греція. Щороку туди з’їжджаються тисячі туристів аби побачити історію у поєднанні із сучасним світом. Загалом грецький архіпелаг включає понад 200 заселених островів, а 78 з них мають населення понад 100 людей.

Найпопулярнішими курортними островами Греціє є Крит, Родос, Корфу, Кос, Кефалонія, Халкідікі. Подорожувальники також полюбляють грецькі міста: Афіни, Лутракі або Арідею, Салоніки та Кавалу.

Острів Корфу у Греції, Фото - з відкритого доступу Острів Кефалонія у Греції, Фото - з відкритого доступу Місто Салоніки у Греції, Фото - з відкритого доступу Острів Коc у Греції, Фото - з відкритого доступу Острів Родос у Греції, Фото - з відкритого доступу Місто Лутракі у Греції, Фото - з відкритого доступу Місто Кавалу у Греції, Фото - з відкритого доступу

Країна еллінів, науки та культури

Життя стародавніх греків

Стародавня Греція мала у своєму складі понад 1500 міст-держав, найбільшим з яких були Афіни. Такі мінідержави називали полісами, а конфлікти між ними були справою повсякденною. У кожному полісі діяли свої закони та була своя армія.

Цікавий факт: Станом на зараз у Афінах проживає 40% від усього населення Греції.

Хто ж керував полісами? У містах-державах не було одного керівника. Важливі рішення приймали на зборах дорослих жителів поліса. У ті часи заможні гречанки вважали найкращим заняттям для жінок - розглядання коштовностей. Тоді вони ніде не працювали, а щоб прогодувати немовля брали до себе на службу так званих “молочних рабинь”.

Раніше середня тривалість життя людей у Стародавній Греції становила 40 років (у жінок - 36 років, у чоловіків - 45).

Перші монети у Греції також були незвичайними, спочатку обличчя героїв та богів на них карбувалися в анфас, однак тоді носи швидко стиралися. Згодом греки почали карбувати монети з обличчями у профіль.

Погортавши сучасні підручники з алгебри можна натрапити на імена відомих вчених, таких як Піфагор, Архімед та Евклід. Саме вони були першими, хто зробив математику теоретичною дисципліною.

Цікаві факти про сучасну Грецію

У житті сучасних жителів Греції також є чимало цікавинок. До прикладу, у Греції є свій Ватикан, там розташована держава Афон. Аби потрапити туди потрібно оформляти окрему візу. Жінкам у оформленні такої візи відмовлять, оскільки у Афон пускають лише чоловіків.

Досить довго Греція була частиною Візантійської імперії. Місцеві жителі поважають історію країни, тому часто над пам’ятками архітектури видніється одразу два прапори: візантійський і грецький.

Щодо поліцейських-ледарів є також цікава історія. У грецькій мові слова “поліцейський” та “ледар” є синонімами. Через це дехто називає місцевих захисників правопорядку ледачими. Цікаво, що і рівень злочинності у Греції найнижчий із країн ЄС.

Відпочинок на острові Крит

Острів Крит, Фото - з відкритого доступу
Острів Крит, Фото - з відкритого доступу

За 160 кілометрів від материкової частини Греції розташований відомий курортний острів Крит. Загальна довжина острова становить 250 кілометрів, а омивається він Егейським, Критським та Лівійським морями. На острові поєдналася неймовірна краса гір та морів, тому він і став популярним місцем для туристів.

Для поціновувачів історичної спадщини острів Крит став справжнім відкриттям. Серед основних перлин є Кносський палац (м. Іракліон (столиця Кріта), Мінойські палаци у містах Фест, Малія та Закросі, Мінойське місто Коммос та палацовий особняк в Макрі Ялу (Сітія).

Кносський палац, Фото - з відкритого доступу Мінойський палац, Фото - з відкритого доступу Мінойський палац, Фото - з відкритого доступу Мінойське місто Коммос, Фото - з відкритого доступу

Окрім пам’яток мінойської епохи, іншими найважливішими археологічними зонами Криту з давніх часів є древній поліс Аптера та Ліссос.

Поліс Ліссос, Фото - з відкритого доступу Поліс Аптера, Фото - з відкритого доступу

Спочатку Крит став провінцією Візантій, а внаслідок цього протягом століття опиняється у руках арабів та перетворюється на порт для піратів. Візантія залишила на острові чималий спадок. Найяскравіше відображають тей період монастирі Аркаті, Превеліс, Топлу, Хрисоскалітісса та інші.

Монастир Аркаті, Фото - з відкритого доступу Монастир Хрисоскалітісса, Фото - з відкритого доступу Монастир Превеліс, Фото - з відкритого доступу Монастир Топлу, Фото - з відкритого доступу

Як доїхати зі Львова до острова Крит?

Зі Львова до грецького острова Крит можна долетіти літаком. Є пропозиції авіаперельотів з пересадками, а мінімальний час дороги в одному напрямку становитиме понад 12 годин. Ціни на квитки стартують від 10 000 грн у дві сторони. Таку суму доведеться заплатити 1 туристу.

Проживання на острові Крит

Приживання на острові Крит

Варіантів житла на острові Крит можна знайти чимало. Це можуть бути хостели, п’ятизіркові готелі, вілли та квартири. Двоє туристів можуть заплатити за 2 доби проживання від 1900 грн. Також у оренду можна взяти автомобіль. Це коштуватиме від 350 грн.

Відпочинок у Афінах

Відпочинок у Афінах, Фото з відкритого доступу
Відпочинок у Афінах, Фото з відкритого доступу

“Афінські канікули” - саме так називають відпочинок у культурному та самотньому місті Греції. Досвідчені подорожувальники рекомендують почати знайомство з Афінами із найстарішого історичного району Плака, що розташований поблизу пагорба Акрополь. Неймовірно вузькі вулички у поєднанні з автентичними будиночками повертають туриста у минулі часи.

Історичний район Плака у Афінах, Фото - з відкритого доступу
Історичний район Плака у Афінах, Фото - з відкритого доступу

Ще одним місцем для обов’язкового відвідування в Афінах є Акрополь. Саме там на лоні скелі розташований стародавній грецький храм. Раніше у місті Акрополь було безліч храмів та скульптур, однак до наших часів збереглися руїни лише храмів Ніки Аптерос, Ерехтейон та Парфенон. До того ж, Акрополь є чудовим оглядовим майданчиком. Туристи можуть відвідати Акрополь щодня з 8:00 до 15:00. У святкові дня (6 березня, 5 червня, 18 квітня і 18 травня) вхід безкоштовний.

Акрополь у Афінах, Фото - з відкритого доступу
Акрополь у Афінах, Фото - з відкритого доступу

Якщо хочете побачити історичні Афіни з висоти пташиного лету, то вам потрібно іти до пагорба Ареопаг. Колись він тут був центр життя стародавніх греків, а зараз це місце є чудовим оглядовим майданчиком та місцем для фото. Доїхати туди можна на метро, прямувати потрібно до станції Thissia на лінії 1 і Monastiraki на лінії 3.

Пагорб Ареопаг у Афінах, Фото - з відкритого доступу
Пагорб Ареопаг у Афінах, Фото - з відкритого доступу

Музей Бенаки - ще одна цікава точка туристичного маршруту. У Афінах він обов’язковий для відвідування. Тут зібрані експонати ще з часів палеоліту. До того ж, не тільки спадщину грецької культури, а й китайської, ісламської та антської культур можна побачити у музеї. До нього можна доїхати на автобусах №022, 060, 200, 203, 204, 211, 222, 224, 235 та на тролейбусах №3, 7, 8, 13.

Музей Бенаки у Афінах, Фото - з відкритого доступу
Музей Бенаки у Афінах, Фото - з відкритого доступу

Навіть найдавніших грецький амфітеатр розташований в Афінах. Ще у V столітті до нашої ери спорудили театр Діоніса. 17 тисяч глядачів збиралися для перегляду творів Софокла, Есхіла та Аристофана. Пам’ятка архітектури розташована на вулиці Арепагиту, туди можна добратися на метро (станція “Акрополь”). Театр можна відвідати щодня з 8:30 до 18:00.

Театр Діоніса у Афінах, Фото - з відкритого доступу
Театр Діоніса у Афінах, Фото - з відкритого доступу

Порт Пірей одне із найромантичніших місць у Афінах. Через те, що вся історія Греції тісно пов’язана з її морським розташуванням порти там стали надважливими локаціями. Кінцевою зупинкою зеленою лінії метро Афін є порт Пірей. Вечірня прогулянка там справді заворожує.

Порт Пірей у Афінах, Фото - з відкритого доступу
Порт Пірей у Афінах, Фото - з відкритого доступу

У столиці Греції залишилося ще багато цікавих та унікальних місць. Серед них ювелірний музей Іліаса Лалауниса, пагорб Лікавітос, мис Суніон, храми Ерехтейон та Гефеста, ринок Монастіраки та музей району Керамік.

Як доїхати зі Львова до Афін?

До столиці Греції Афіни можна добратися зі Львова літаком. Ціни на квитки у обидві сторони стартують від 6 000 грн. Переважно представлені авіарейси з пересадками, а мінімальний час польоту складає 10 годин.

Проживання в Афінах.

Знайти готель в Афінах можна швидко. Пропозицій у цьому туристичному місті чимало. Ціни на готелі поблизу моря стартують від 5 000 грн за дві ночі (2 туристи). Однак можна знайти і бюджетні варіанти. До прикладу, представлені готелі, де дві доби проживання коштують 1 500 грн (за двох туристів).

Ми розповіли лише про два туристичних напрямки у Греції. Ця країна, неначе створена для подорожей, аби повністю вивчити її вам не вистачить і місяця проживання там. Чого лише варта краса її островів. А історична спадщина Греції вразить навіть досвідчених туристів.

Читайте також: 6 казкових озер у Карпатах: як доїхати зі Львова та де зупинитися, - ФОТО

львівафіни львівкрит львівгреція відпочинокугреції відпочинокуафінах відпочинокнаостровікрит новинильвів подорожуйз032
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі