«Постковідний синдром»: лікар розповів про термін хвороби та назвав симптоми

«Постковідний синдром» може тривати 12 і більше тижнів від початку захворювання на коронавірус. Симптоми можуть проявлятися з боку дихальної, серцево-судинної та нервової систем організму людини.

Про це заявив завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. Богомольця, доктор медичних наук, професор Сергій Дубров, повідомляє прес-служба МОЗ.

Найбільш типовими й частими скаргами пацієнтів є:

  • зміни на рентгенограмах або комп’ютерних томограмахорганів грудної порожнини, дуже часто вони субтотальні або взагалі тотальні. Після тяжкого перебігу хвороби тривалий час пацієнти потребують допоміжної респіраторної підтримки;

  • дискомфорт із боку серцево-судинної системи;

Серед інших симптомів «постковідного синдрому» професор Дубров назвав неврологічні розлади, наприклад, тривала слабкість протягом декількох тижнів навіть після легкого перебігу, порушення сну й виражена слабкість. Нерідкими також є і когнітивні розлади – порушення пам’яті та функцій вищої нервової системи.

«Хоча станом на сьогодні немає чітких рекомендацій медичного лікування постковідного стану, проте більшість рекомендацій ЄС на США зводяться до відновлювальної терапії, фізичної реабілітації, повноцінного харчування та нормального сну. Але низка пацієнтів із чіткими скаргами потребує додаткового обстеження та корекції, якщо це потрібно», – резюмував професор.

Нагадаємо, що за минулу добу на Львівщині зафіксували 1121 нових випадків захворюваності на коронавірус

постковіднийсиндром коронавірус симптоми порадиврача
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі