• Головна
  • Високий замок у Львові: 5 невідомих фактів про туристичну перлину
16:27, 15 березня 2021 р.
Надійне джерело

Високий замок у Львові: 5 невідомих фактів про туристичну перлину

Високий замок - це одне із найпопулярніших місць серед туристів та жителів Львова. Окрім чудового краєвиду на місто Лева він приховує чимало цікавих фактів. Журналістка 032.ua підготувала добірку невідомих історій про Високий замок у Львові.

“Вільні з вільними, рівні з рівними – Польща, Литва і Русь” і штучний курган

Штучно насипаний курган до 300-річчя Люблінської унії, Фото - lvivcenter.org

Штучно насипаний курган до 300-річчя Люблінської унії, Фото - lvivcenter.org

Гора Високий замок - це штучний курган, який створили поляки на честь 300 років з підписання Люблінської унії. Курган засипали ще у 1900 році, а роботи тривали понад 50 років. Після цього на горі встановили пам’ятний камінь, на якому були закарбовані слова “Вільні з вільними, рівні з рівними – Польща, Литва і Русь”.

Високий замок оберігав лев Лоренцовичів

Лев Лоренцовичів, що стояв у підніжжя Високого замку, Фото - photo-lviv.in.ua

Лев Лоренцовичів, що стояв у підніжжя Високого замку, Фото - photo-lviv.in.ua

Понад 400 років тому скульптуру лева місту подарувала родина львівських міщанів Лоренцовичів. Тоді лев прикрашав будівлю старої міської ради. У 1894 році скульптури вирішили перенести до підніжжя гори. Однак через деякий час вона почала руйнуватися, тому її передали на реставрацію до Львівського історичного музею.

Замок на горі збудував король Данило

Портрет короля Лева Даниловича, авторства Луки Долинського, Фото - з вільного доступу

Портрет короля Лева Даниловича, авторства Луки Долинського, Фото - з вільного доступу

Будівництво славнозвісного замку тривало чимало років. Усім відомо, що князь Лев Данилович збудував дерев’яно-земляні укріплення, однак у 1259 році вони були розібрані на вимогу Хана Бурундая. Відновили укріплення у 1270 році. Такі факти нам відомі з праць різноманітних істориків.

Нові ж дослідження наводять факти причетності будівництва замку до короля Данила. За словами науковців, саме він обрав гору для будівництва свого замку. Курган мав вигідне розташування, яке складало труднощі для тривалого будівництва. Згодом король вирішити звести резиденцію (Низький замок) біля Полтви на місці, де зараз розташований театр імені М. Заньковецької. Високий замок став місцем, де зберігалися скарби. Однак його розташування не вберегло від ворожих нападів. Так у 1340 році король Казимир ІІІ прийшов до Львова та викрав дві корони, хрести із золота та позолочений трон, що зберігалися на кургані.

Після того, як Львів був під протекторатом Польщі Високий замок почали пов’язувати з Казимир ІІІ. Згідно з дослідженнями Яна Длуґоша, він спалив побудований дерев’яний замок та збудував на його місці кам’яну фортецю.

Біля підніжжя високого замку похований полковник Максим Кривонос

Високий замок, у 1906-1916 роках, Фото - з архіву

Високий замок, у 1906-1916 роках, Фото - з архіву

Високий замок неодноразово пов’язували з іменем українського військового діяча періоду Хмельниччини Максимом Кривоносом. Він уперше в історії Львова взяв штурмом Високий замок. За даними істориків, захоплення замку тривало кілька днів. Саме під час цього полковник отримав поранення, однак виріший іди до кінця.

Є припущення, що саме це поранення було для Максима Кривоноса смертельним. Вважають, що біля підніжжя він помер і був похований. Достеменно про це ніхто не знає та історично це припущення не доведено.

Під час епідемії чуми до Високого замку виганяли хворих

Руїни Високого замку, Фото - з архіву

Руїни Високого замку, Фото - з архіву

Занепад Високого замку розпочався з моменту, коли шведський король Карл ХІІ у 1704 році вперше за 350 років захопив Львів. З того часу це місце почало занепадати. Історики розповідають, що були періоди, коли Високий замок ставав притулком для розбійників та безхатченків. Під час епідемії чуми у місті туди звозили безнадійно хворих на цю хворобу.

Читайте також: Район, що "пахне" поїздами: як розвивалася територія навколо залізниці у Львові, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Високий замок у Львові #високий замок #історія високого замку #куди піти у Львові #новини Львів #новини Львова #новини 032
6,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...