Новини компаній
11:00, 19 лютого 2021 р.

Зміни на ринку кредитування

Новини компаній

Український ринок кредитування є одним з наймолодших і умови пропонованих послуг постійно змінюються під впливом зовнішніх факторів. Не виключенням став і 2020 рік. В умовах кризи, викликаної глобальною пандемією, ринок зазнав серйозних деформацій.

Що стосовно споживчих кредитів, то на початку 2020 року Національний банк зобов'язав банки не брати штрафи, якщо клієнти не вчасно виконують свої зобов'язання по оплаті кредиту. При цьому позичальник не звільняється від зобов'язань, прописаних в кредитному договорі, таких як сплата відсотків. Розуміючи складну ситуацію багато банків самостійно влаштовували кредитні канікули для своїх клієнтів.

Споживчий кредит

Споживчий кредит

Вже у вересні 2020 року фінансова система відновилася. Рівень капіталу банківського сектора перевищив мінімальний. Найбільш високу динаміку можна спостерігати в кредитуванні фізичних осіб. Цьому сприяли прийняті НБУ посилення до кредитних портфелів банків, а також вимоги по роботі з неробочими кредитами. Одним з найважливіших кроків НБУ вважає поступове впровадження підвищених ваг ризику для незабезпечених споживчих кредитів.

Національний банк встановив додаткові вимоги до банківських договорів для розкриття повної інформації про послуги, що надаються. Банкам заборонять без інформування споживача міняти умови договору, а також вимагати від клієнта сплати за ще не отримані за договором послуги. Тобто ніяких дрібних штрафів і прихованих платежів в договорах з 2021 року не буде.

У зв'язку з карантинними заходами банки зіткнулися зі змінами графіків роботи, під відділеннями збиралися черги, лінії консультацій були перевантажені, онлайн системи і сайти були перевантажені. У зв'язку з цим деяким банкам навіть доводилося призупиняти кредитування, покращувати роботу сайтів та додатків.

Переживши пік кризи ТОП банки України Райфайзен Банк, ОТП Банк, Ідея Банк, Альфа Банк та ін., Почали адаптуватися і виходити на ринок з новими пропозиціями.

Боротьба банків за платоспроможних клієнтів посилилася. По одному з найпопулярніших форматів кредитування, кредит готівкою сумами до 100 000 гривень, строком на 2 роки в національній валюті, дані виглядають наступним чином: на кінець січня 2021 року такі кредити пропонують 13 банків. Кількість програм на вказаний термін більше 50, а середня реальна ставка становить 59,52% річних.

Кредит фізичним особам на більш короткий термін, на прикладі кредитів під заставу терміном на 1 рік в національній валюті, надають більше 10 банків, програм за даним кредитом понад 16, а середня реальна ставка становить 21,19% річних.

Незважаючи на безліч пропозицій не варто забувати і про підводні камені при отриманні кредиту в банку. Незважаючи на те, що за законодавством кредит може отримати будь-який громадянин, якому виповнилося 18 років, банки залишають за собою право затверджувати мінімальний вік свого клієнта. Також Вам необхідно буде надати довідку про доходи з місця роботи. Не за декларовані і неофіційні джерела доходу банк до уваги брати не буде.

Будьте готові до того, що процедура розгляду видачі Вам кредиту готівкою може зайняти чимало часу від 1-го до 5 робочих днів, а в деяких банках процес може займати до 3х тижнів. Крім цього, Вам доведеться надавати додаткові пакети документів з місця проживання і тп.

У питанні отримання кредиту Вам прийдуть на допомогу фінансові компанії, у яких процес оформлення набагато швидше і зручніше.

Наприклад, компанія Cash2go пропонує кредит на будь-які цілі до 100 000 грн. особам від 25 до 70 років терміном погашення від 6 до 36 місяців. Для оформлення Вам знадобляться тільки паспорт, ІПН і пенсійне свідоцтво (при необхідності).

Оформлення кредиту пройде всього в кілька етапів:

  • Оформлення заявки - на сайті потрібно заповнити спеціальну форму, в перебігу декількох хвилин Вам передзвонить менеджер компанії і продовжить оформлення по телефону;

  • Очікування результату - заявка буде розглянута протягом години;

  • Підписання документів - договір можна підписати в офісі або скористатися послугою доставки документів, яка здійснюється в будь-яку зручну для Вас точку: на роботу, додому або кафе;

  • Зарахування грошей відбувається дуже оперативно. Буквально протягом години гроші будуть у Вас на карті.

Споживчий кредит на будь-які цілі

Споживчий кредит на будь-які цілі

Підводячи підсумок 2020 року і початку 2021 можна зробити висновок що ринок споживчих кредитів розвивається незважаючи на загальну негативну ситуацію. Ті банки і фінансові організації які пережили 20й рік зміцнили свої позиції, відпрацювали варіанти роботи з видачі кредитів на будь-які цілі в жорстких умовах. При цьому, на ринку багато пропозицій для отримання беззаставних кредитів. Завдяки уніфікації вимог і умов видачі, прийнятих в законопроектах, клієнту гарантується оформлення прозорого договору без прихованих умов.

Для клієнтів залишається відкритим лише питання зручності і часу отримання кредиту, але завдяки банкам і фінансовим організаціям кожен зможе підібрати оптимальний варіант

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Споживчий кредит #Кредит готівкою
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...