18:15, 27 січня 2021 р.
Надійне джерело
Ленінський, Сталінський, а тепер - Галицький: історія центрального району Львова, - ФОТО
Історія найменшого за площею району Львова - Галицького.
Редакція 032.ua продовжує розповідати про райони Львова. Ви вже можете дізнатися історію наймолодшого району міста - Сихова. На черзі - Галицький район, який найменший за площею у місті та охоплює територію центральної частини. Це район, де найбільше вирує життя, там найбільше пам'яток архітектури, храмів, ресторанів, кафе, а також велике скупчення туристів.
Галицький район охоплює центральні проспекти Шевченка та Свободи, головні вулиці - Дорошенка, Гнатюка, Куліша, Франка, Винниченка, Хмельницького, Паркова, Коперника та низку інших. До нього входять площі Ринок, Галицька Соборна, Святого Юра, Франка, Підкови, Катедральна та інші.
Ленінський, Сталінський, а потім - Галицький: про назву району
Галицький район отримав назву на честь засновника міста короля Данила Галицького. Однак із 1940 року неодноразово змінювали назву району. Спочатку утворили Центральний міський район, але згодом його перейменували на Ленінський район (1951 рік), потім - на Сталінський (1956 рік). Після проголошення незалежності (у 1991 році) назвали Галицьким районом. Ця назва збереглася і до сьогодні.
Роботи по закріпленню Полтви у 1880 роках, Фото: photo-lviv.in.ua
Із ХІІ століття розпочалося заселення території у центрі
У ХІІ столітті розпочалося заселення центральної території міста. У ХІІI столітті навколо поселення у районі площі Ринок Данило Галицький заснував Львів. Впродовж ХІX століття збудували значну частину сучасних вулиць у центрі. Згодом тривали роботи із осушення русла річки Полтва. У той період місто поступово розпочало бути схожим на те, яке ми бачимо у наш час.
Роботи по закріпленню Полтви у 1880 роках, Фото: photo-lviv.in.ua
В історичному центрі Львова у радянський період у 1963 році побудували стадіон "Дружба". У центрі міста з'явилося багато пам'ятників видатним діячам національної історії та культури, зокрема Івану Федорову.
Коли запустили трамвай і тролейбус центральною частиною Львова
На центральних вулицях Львова спочатку можна було побачити кінну тягу - із 1880 по 1908 роки, а з 1894 року з'явився електричний трамвай. Тролейбусна лінія виникла у 1952 році. Вона з'єднала Головний залізничний вокзал із центром.
Львів у спадщині ЮНЕСКО
Центральна частина Львова стала світовим надбанням із 1998 року. Після цього розпочався стрімкий розвиток кількості туристів. Місто внесли до світової спадщини ЮНЕСКО, тому що на порівняно невеликій території збереглася архітектура різних стилів, яка між собою дуже добре поєднана. Збереглася також спадщина різних національностей, що населяли Львів впродовж всього існування міста.
У роки Незалежності у центрі міста встановили пам'ятник Тарасу Шевченку. Він розташований на проспекті Свободи. Біля нього постійно відбуваються визначні події, фотографуються туристи та залишають квіти небайдужі жителі.
Львів у 1989 році, Фото: photo-lviv.in.ua
Найбільше пам'яток архітектури налічується у Галицькому районі
У Галицькому районі зосереджено найбільше пам'ятників, пам'яток архітектури та пам'ятних місць у місті. Можна побачити Вірменську церкву, Домініканський костел, Бернардинський монастир, Палац Потоцьких, Королівський Арсенал, Львівський університет імені Івана Франка, Комплекс монастиря та костелу Бернардинів, Головну пошту, Костел єзуїтів, фонтан "Нептун".
Площа Ринок та Собор Святого Юра
Площа Ринок та Собор Святого Юра є важливими архітектурними комплексами на території Галицького району. Площа Ринок є одним із місць, яке найбільше приваблює туристів через значну кількість пам'яток архітектури. Зокрема, Чорну кам'яницю, Палац Корнякта, Ратушу, Палац Любомирських.
Собор Святого Юра є головним греко-католицьким собором Львова. Тут можна побачити найстаріший в Україні дзвін. Згідно із написом на ньому, він вилитий у1341році. У соборі зберігаються чудотворні ікони, мощі святих, копія Туринської плащаниці.
Найбільше закладів культури
У Галицькому районі зосереджено найбільше закладів культури. Однією із відомих будівель у місті є Оперний театр. Поруч із ним розташований Драматичний театр імені Марії Заньковецької. На вулиці імені Леся Курбаса можна знайти однойменний академічний театр. Поруч є театр "Воскресіння" та Перший український театр для дітей та юнацтва. Класичну музику можна почути у Львівській обласній філармонії.
Центральна будівля у Галицькому районі - Ратуша
Львівська ратуша належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Вона розташована у самому серці міста - на площі Ринок. Впродовж свого існування пережила безліч пожеж, перебудов та змін. Традиційно у приміщенні Ратуші розташована Львівська міськрада. Раніше ми розповідали історію цією будівлі та легенду, що з нею пов'язана.
Читайте також: 120 років тому і зараз: історія Оперного театру у Львові, - ФОТО
Фото на головній: photo-lviv.in.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Спецтема
Редакція 032.ua започаткувала новий спецпроєкт "Історія старого Львова". Розповідаємо про розвиток районів міста, парків, історію площ, будівель. Ви зможете переглянути раритетні світлини та дізнатися більше про місто Лева.
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:39, 19 листопада
09:14, 27 листопада
68
11:37, 25 листопада
53
10:44, 29 листопада
13:59, 18 листопада
5
live comments feed...
Коментарі