«Французька весна» у Львові з «маленькими подружніми злочинами»

 На десятий ювілейний фестиваль «Французька весна» у Львові прибув французький письменник і драматург Ерік-Емманюель Шмітт. Сьогодні в одному з театрів Львова його пєса «Маленькі подружні злочини» у постановці Львівського академічного театру імені Леся Курбаса.

«Посольство Франції і французький інститут в Україні цього року вирішили подарунок – задовольнити велике бажання львів’ян зустрітися з відомим письменником Еріком-Емманюелем Шміттом. П’єси пана Шмітта грають у трьох театрах Львова, його чотири драматичні твори поставлені на львівській сцені. Львів’яни дійсно мають добрий смак», - розповідає Жером Ваннепен, директор ГО «Альянс Франсез», представник Посольства Франції у Львові.

Сьогодні, 5 квітня, львівські глядачі можуть подивитися п’єсу Еріка-Емманюеля Шмітта «Маленькі подружні злочини» у постановці Львівського академічного театру імені Леся Курбаса.

Вчора, відомий французький драматург зустрівся з львівською публікою у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької.

«Крім днів, коли я подорожую так як сьогодні, мені здається, що це відбувається з кимось іншим, не зі мною. Моя присутність сьогодні на моїй п’єсі, яку грають у театрі Марії Заньковецької, – це підтвердження мого гуманізму. Тому що всі ми маємо щось спільне: мову, культуру або історію. І куди би я не приїздив: в Японію, Фінляндію, США – я завжди бачу, що ми все ж маємо щось спільне.

Під час своїх подорожей я веду щоденник, в який занотовую спільні риси і різницю. Я подорожую не з країни в країну, а з одного театру в інший. Театр, власне,і показує все, що мене цікавить, а саме соціальні відносини.

В Україні я ще не бачив п’єси. Протягом цих найближчих днів я побачу їх на сценах українських театрів, відповідно, можливо Україна стане одним із моїх улюблених театрів. Але я був вражений російськими театрами. Вони мені вважалися дуже життєвими. Актори в російських театрах віддавали на сцені всю свою душу і кров. Вони грають з головою, серцем і тілом. У Франції актори грають з головою і серцем, в Німеччині – з головою і тілом, а в Росії грають усім. Можливо, це риса слов’ян і я це знайду і в українських театрах», - зазначає Ерік-Еммануель Шмітт, французький письменник, драматург.

Вчораі під час прес-конференції письменник розповів, що до того, як почав писати драматургію, він протягом 4-5 років викладав філософію.

«Філософія присутня не тільки в університетах і академіях. Вона присутня і повсякденному житті. Тому я ставлю філософські питання в своїх п’єсах і пишу ці твори для того, щоб філософія не тільки була наукою в університеті, але й нашим життям», - додає Ерік-Еммануель Шмітт. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі