Львівські політехніки відзначили 20-річний ювілей свого видавництва

Урочистість з нагоди цієї дати, презентація видавництва і виставка найкращих книжок відбулися  у актовій залі головного корпусу Національного університету “Львівська політехніка”.

    З доповіддю перед присутніми виступив директор видавництва Іван Паров'як, який наголосив, що  традиція друкувати книги у навчальних закладах склалася історичноВидавництва найстаріших університетів Європи — Оксфорда і Кембриджа  розвивалися століттями,  виростаючи у сучасні видавничі корпорації, відомі у всьому світі.  У ХVII столітті українську традицію університетського книгодрукування започаткувала Києво-Могилянська академія.

            Видавництво Львівської політехніки успішно розвивається у трьох головних напрямах — видавничій, поліграфії та  книгорозповсюдженні. Кількість виданих книг — монографій, підручників, словників, довідників — з  року в рік зростає: від 20 назв 1999 року — до  140  в минулому році.   Навчальна і наукова література видавництва відома за межами університету, її отримують найбільші бібліотеки України. Серед почесних відзнак — нагороди  Форуму видавців у Львові різних років, Всеукраїнського рейтингу “Книжка року”, конкурсу  “Університетська книга”.

            У структурі видавництва працюють поліграфічний центр та центр прикладних інформаційних технологій. Тут виконують оперативний, офсетний та цифровий друк. Від 2007 року видавництво Львівської політехніки працює над створенням власної книготорговельної мережі. Одна з останніх  новинок — система   “Друк на вимогу”. Це послуга, яку надають у випадку, якщо наклад закінчився, а книга читача цікавить. На індивідуальне замовлення таке видання можуть надрукувати накладом від одного до кількох примірників.

            Іван Паров'як відзначив, що попри певні фінансові труднощі керівництво університету, зокрема, ректор, професор Юрій Бобало, повсякчас зміцнюють матеріально-технічну базу цього важливого підрозділу навчального закладу. Розмова торкнулася і планів на майбутнє, впровадження новітніх технологій,  розвиток електронних видань, які  будуть адаптовані до різноманітних мобільних пристроїв, налагодження співпраці з новими інститутами і коледжами, які приєднуються до Львівської політехніки.

     Про високий професіоналізм колективу видавництво говорили учасники урочистого засідання: проректор з науково-педагогічної роботи Анатолій Загородній, виконавчий директор Клубу львівських поліграфістів Роксоляна Зацерковна, президент Українського товариства геодезії та картографії Ігор Тревого, директор Міжнародного інституту культури, освіти та зв'язків з діаспорою Ірина Ключковська, завідувач кафедри містобудування Інституту архітектури Галина Петришин та інші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі