Новини компаній
16:52, 27 жовтня 2020 р.
Види кран-балок та їх особливості
Новини компаній
Згідно з оцінками експертів, найпоширенішим видом кранового вантажопідйомного обладнання є кран-балки https://kzpto.com.ua/uk/kran-balka-oporna - саме так більшість фахівців звикли називати мостові однобалочні крани. Їх широко використовують як у приміщеннях, так і на відкритих майданчиках - скрізь, де є потреба у підйомі та подальшому переміщенні важких вантажів. При цьому вкрай важливо зробити правильний вибір кран-балки, котрі можуть значно відрізнятися по комплектації та своїм техніко-експлуатаційним характеристикам.
Ручні та електричні кран-балки
Ручні кран-балки приводяться до дії за допомогою механічного приводу, в якості вантажопідйомного механізму у них найчастіше застосовуються ручні талі. Електричні кран-балки комплектуються електродвигунами й електричними талями (тельферами). Цілком очевидно, що ручні крани набагато менш продуктивні й ефективні, але при цьому значно дешевше електричних аналогів.
Тому, як правило, кран-балки ручні застосовуються тільки там, де потреба у підйомі та переміщенні вантажів виникає зрідка, максимум – кілька разів на робочу зміну. При значному обсязі підйомно-транспортних робіт, звичайно ж, доцільно використовувати кран-балки електричні.
Підвісні та опорні кран-балки
Опорні та підвісні кран-балки (https://kzpto.com.ua/uk/kran-balka-pidvisna) розрізняються за способом кріплення підкранових шляхів. У першому випадку для кріплення підкранових шляхів, по яких повинна переміщатися мостова конструкція крана, споруджуються опори. Опори підвищують стійкість і надійність, дозволяючи безпечно працювати з відносно важкими вантажами. Також вони знижують навантаження на окремі компоненти, сприяючи тим самим збільшенню довговічності кранової конструкції у цілому.
Що стосується недоліків опор, то вони цілком очевидні. По-перше, їх спорудження вимагає додаткових витрат. По-друге, опори зменшують кількість корисної робочої площі, перешкоджають доброму огляду робочої зони та прилеглого простору. А ось підвісні кран-балки розташовуються нагорі під стелею – їх підкранові шляхи кріпляться до капітальних конструкцій будівлі, в якій вони розміщені.
Таким чином, можна зробити висновок: опорні кран-балки варто встановлювати тільки, якщо необхідно переміщати порівняно важкі вантажі (вагою до 10 тонн), а також на відкритих майданчиках, де неможливо реалізувати підвісний варіант.
Інші критерії вибору кран-балок
При виборі кран-балок слід також враховувати наступні параметри: вантажопідйомність, граничну висоту підйому, ширину прогону, швидкість переміщення та групу інтенсивності роботи. Найкраще, якщо кран-балки виготовляються за індивідуальним замовленням, тому вибір і технічні параметри пристрою слід уточнювати ще на етапі проектування робочого місця. Крани повинні бути адаптовані до розміру приміщення (робочої зони) та необхідної вантажопідйомності, а також до типу планованих транспортних робіт. На етапі проектування та підбору обладнання Київський завод підйомно-транспортного обладнання пропонує повну та професійну допомогу в правильному визначенні технічної та експлуатаційної конфігурації крана. Більш детальна інформація - на сайті КЗПТО https://kzpto.com.ua
КЗПТО в соціальних мережах
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
17:13, 21 листопада
11:24, 2 грудня
10:50, 25 листопада
19:26, 21 листопада
17:13, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі